• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 11:37

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Относно темата "Имате болна рибка? Попълнете..."

Започната от aCc3sS, 12.09.2010 23:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

aCc3sS

Така, до колкото разбрах рибката ми е болна... Пак се започва май с умирането в аквариума ми...

Обем на аквариума: 30/32 литра

Височина: 30 см.

Грунд
Дебелина на дъното: 5см
Размер на камъчетата: Различни са.. Малки и НЕ многоголеми...

Осветление: 20W лампа

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба): Нямам информация!
Аераторна помпа (с гъба): Нямам информация!
Вътршен филтър л/ч: Нямам информация!
Външен филтър л/ч: Нямам информация!
Система за СО2: Нямам информация!

Филтрите работят непрекъснато!

Дата на стартиране на аквариума: Преди 2 седмици и 3 дни

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
От както съм пуснал рибките, съм сложил 1 изкуствено водорасло. През другото време след като бяха започнали да умират, а после спряха, тогава започнах да сменям водата 50% един път, после 20% на другия ден, после през 3 дена по 20%

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни: Няма
Вода
Сменям по 20% литра (процента) на всеки....дни.
При смяната: Водата е престояла, а е налята от чешмата. Водата е с температура около 24 градуса.
Температурата на водата в аквариума е 25 градуса.

Храна
Видове храна: Sera Vipan
Колко често храните рибките си: През 3 дни
За колко време рибките изяждат порциите си: 1/2 минути

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения: има само изкуствено растение
Колко % от дъното са бързо растящи: има само изкуствено растение
Колко плуващи: има само изкуствено растение

Риби:
Полово зрели(видове, брой):1 хелер, 1 молинезия(болната)
Млади риби(видове, брой): 1 Неон
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой): Няма

Асен Евгениев

Стартирал си аквариума преди 17 дни. Кога си пуснал рибите, че ги
храниш през 3 дни ? *dontknow* Кой ти пошушна тази диета - по 30 секунди през 3 дни?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Nikola 1

Храни си рибите и сложи естествени растения. Във форума е пълно с теми за начинаещи. Така, че по- добре чети и не слушай баща ти, как да си гледаш аквариума.

BOJO

Цитат на: akapulko - 12.09.2010 23:56
Стартирал си аквариума преди 17 дни. Кога си пуснал рибите, че ги
храниш през 3 дни ? *dontknow* Кой ти пошушна тази диета - по 30 секунди през 3 дни?


Аз казах да храни през 3 дни. Няма да измрат от глад , от прехранване и натравяне измират.
...

Как разбра че рибката е болна ?



Alexfield

Много теми напуска, много нещо! Вече и аз започнах да ставам разноглед  *CRAZY*
В другата тема ти бях дал съвет как да си купиш допълнително риби.
Недей да купуваш никакви риби докато имаш болест в аквариума!

Важно нещо: Дай някаква снимка да видим каква е тази болест. Защото ако не е болест и лекуваш, рискуваш само да влошиш нещата.
Първо трябва да се разбере зараза ли е или не и ако е зараза - каква е. Ако все пак имаш болест: Трябва да се ликвидира заразата, да се изчисти аквариума от остатъчни лекарства и след това да се купуват нови рибки.
Повечето зарази могат да се лекуват с FMC. Също така аз бих те посъветвал да добавиш и 1 супена лъжица морска сол. Хелерът и молинезията понасят сол добре. За неона не е добре, но по всяка вероятност ще преживее.
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

aCc3sS

Така, рибката е бяла молинезията, тоест на точки - черна на бели точки. В една друга тема ми казаха, че това е болест. Казаха да купя МФЦ, но незнам какво е и къде се намира, и как да кажа в магазина преди да го купя. Снимка не мога да дам, фотоапарата 7,2 Megapixel и рибата си се вижда, черна, точките не се личат. Преди време на другата молинезия мисля, че пак имаше точки преди да умре.

Асен Евгениев

Цитат на: BOJO - 13.09.2010 09:41

Аз казах да храни през 3 дни. Няма да измрат от глад , от прехранване и натравяне измират.
...

Как разбра че рибката е болна ?




Бях останал с впечатлението, че храни през 3 дни от известно време, което ще рече, че е пуснал
рибите още със стартирането. С тия бели точки рибите си умират от ихтио.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

aCc3sS

Цитат на: akapulko - 13.09.2010 20:03
Бях останал с впечатлението, че храни през 3 дни от известно време, което ще рече, че е пуснал
рибите още със стартирането. С тия бели точки рибите си умират от ихтио.

Така е :(

valnata

Ама без сника няма кой да ти помогне.. Аз преди като гледах живородки съм имал черни молинезии и някои имаха бели точки, но не беше ихтио.. Имаха си такава окраска и си живуркаха без проблеми. Може от друго да умират рибите и като накупиш ФМЦ, ПУНКТОЛ(мисля така се казваше :-D) или НИСТАТИН може да ги довършиш.. Освен това даваш много объркваща информация.. пуснал си много теми и.. :-D трудно е.

ico май ти беше дал един много добър съвет. Почваш да ЧЕТЕШ(без да пропускаш нито един ред), подобряваш условията, храната, сменяш водата редовно, взимаш подходящ филтър и си ОК. Залавяй се с четенето и гледай мързела да не надделява.

aCc3sS

Цитат на: valnata - 13.09.2010 23:13
Ама без сника няма кой да ти помогне.. Аз преди като гледах живородки съм имал черни молинезии и някои имаха бели точки, но не беше ихтио.. Имаха си такава окраска и си живуркаха без проблеми. Може от друго да умират рибите и като накупиш ФМЦ, ПУНКТОЛ(мисля така се казваше :-D) или НИСТАТИН може да ги довършиш.. Освен това даваш много объркваща информация.. пуснал си много теми и.. :-D трудно е.

ico май ти беше дал един много добър съвет. Почваш да ЧЕТЕШ(без да пропускаш нито един ред), подобряваш условията, храната, сменяш водата редовно, взимаш подходящ филтър и си ОК. Залавяй се с четенето и гледай мързела да не надделява.

Аз и да чета половината работи няма да ги схвана. Майка ми и баща ми ги мързииииииииии :@:@:@ Ще ги накарам, днес ще имам гости, но УТРЕ !!!

Преди рибката нямаше бели точици, сега забелязах че и по 10/15 минути седи на дъното като умряла, после пак почва да плува.

ico

Има и по-малки от теб, които четат, учат и им се получава. Но имат желание!
А ти какво прочете и не го разбра? Термин или текст? Кажи и ще се намери някой колега, да ти поясни.
На толкова достъпен език са статиите, само желание за учене да има. Ако аквариума е твой, не чакай друг да се интересува.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

valnata

Значи като станеш голям ще имаш здрави риби. Форума не е вълшебен и няма как без желание от твоя страна да ти отгледаме рибите.  Няма как без да четеш и без малко работа нещата да се получат.. Оставаш си на ниво "въпроси" и ще получаваш едни и същи отговори---->"започни да четеш темите за начинаещи". Докато сам/а не започнеш да се трудиш не чакай успехи.

petarvalchev

Кажи кое не можеш да разбереш и ще се опитаме да ти обясним. :) А и не вярвам майка ти или баща ти да не могат да ти отделят 5 мин. време да ги попиташ тях какво не ти е ясно :)

vasso

Забелязал съм, че хора, които нямат интерес към хобито, колкото и да се опитват да понаучат нещо не се получава. Седни и се потопи в текста, ще ти стане интересно. Трябва време да вникнеш в материята, която не е много трудна на нивото, което се стремиш да постигнеш засега. Не очаквай човек без интерес, време и дори нерви да седне да чете и да ти разяснява такива неща. Точно затова го има и форумът, тук хората са с интерес към проблемите и биха ти помогнали доста.  :-)

aCc3sS


Similar topics (5)

6824

Публикации: 2
Прегледи: 3051

31250

Започната от mati


Публикации: 11
Прегледи: 7605

22

Публикации: 20
Прегледи: 16289

54711

Публикации: 0
Прегледи: 1490

15573

Започната от AGENTO


Публикации: 9
Прегледи: 5998