• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 21:13

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

нов аквариум,умират ми рибки!!!

Започната от hriskata, 18.11.2006 23:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hriskata

Пуснах си аквариума преди около месец,40 литра с 6 скаларии малки,5 мулинезии и 3 анциструса.Сега са 5 скаларии,4 мулинезии :cry: ,анциструсите са си добре.Семням водата всяка седмица,около 1/3 и малко повече.Храната е добра и разнообразна.Температурата също е добре 27 градуса.За сега съм само с помпичка, но ще слагам вътрешен филтър.Първата седмица ми умря най-малката скалария,нямаше някакви симптоми или поне не съм видяла нещо необичайно,просто си умря изведнъж.После след около седмица или 2 една златна мулинезия ми стоеше няколко дни на повърхността до нагреватела и после умря.Днес пък ми умря още една мулинезия,но тя внезапно умря а си беше много весела.  :cry: Друго ме притеснява още повече,една бяла скалария ми се крие системно даже тази вечер не яде,а черната една от 2-те черни има бели много малки петънца по тялото и се отърква от няколко дни в едно от водораслите,иначе яде и си плува нормално???Четох във форума за отравяне с амоняк и нитрити и съответно мислех че е от водата,затова смених 1/3 от водата за по кратък период от време,не през една седмица.Струваше ми се че нещата се оправят,но уви явно проблема е друг,от тук нататък сте вие.Помогнете ми моля ви искам да гледам нормално рибките си а не да ги убивам и ми кажете причината в мен ли е,защото проста така не могат да ми умират рибоците,има някаква причина.

Bass_Maker

http://aquariumbg.com/index.php?inspage=show_item.txt&id=36&vid=3
Май това ти е проблема... Щом го има по Скаларията...
You cannot kill what you did not create...

Violeta

Първо си помислих, че са ти много рибите, после се зачетох по-внимателно. Мисля, че си избързал доста с пускането им. Нов аквариум трябва да се остави първо само с вода да престои, после да се засадят растения, пак да се изчака и чак тогава да се пуснат рибките. Периодът на адаптация е поне 2-3 седмици, понякога и повече. А и рибките са доста за този обем. Анциструсите нe са капризни, но това не може да се каже за скалариите. А какво ще правиш като порастнат?
Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

hriskata

Знам , че избързах с пускането, но разбрах от форума а го пуснах преди това защото така ме посъветва продавачката ranting  .Пина ми от доброжелатели,които искат само да си продават стоката пък каквото ще да става снея!Не става така това са животинки!Днес пък един друг продавач ме "посъветва",че щом се почесвала,значи това били вътршни паразити,мислех да го плясна :bash  ,но има и  друго петънцата не изглеждат точно така като посипани със захар,а по-скоро все едно рибката се е ожулила,само че не като драскотина а петънце(черна е рибата и петънцата се бели)А кажете и нещо за бялата ми скалария,крие се и тази вечер не пожела да яде,имам чувсвтвото че са й лека по-червени хрилете и диша тежко?Въобразявам ли си или и тя има проблем?А относно по нататъшното гледане,за скалариите ще има по-голямо жилище.

Bass_Maker

За съжаление повече от това не мога да ти помогна... Аз лично си изнамерих една книжка на Сера за болестите, безплатно ги дават... Полезна е :) Съветвам те и ти да си намериш и ти пожелавам никога повече да не ти потрябва :)
You cannot kill what you did not create...

hriskata

Благодаря ти все пак,ако има някой друг който може да ме посъветва моля ви хора ПИШЕТЕ!

NO CARRIER

Хриска, ако магазините ви са такива, каквито ги описваш, ще ти е много трудно. В нашия смотан град Пазарджик, поне лекарства има към понякога болните риби които продават.
За сега ще ти препоръчам да вдигнеш температурата с 2-3 градуса и да пробваш тази рецепта, защото ихтиото наистина е най-често срещания проблем. Ако можеш да пуснеш снимка, ще е най-добре.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

hriskata

значи не е ихтио,защото не изглежда така със сигурност.А и ми умряха рибки,които нямаха нищо по тялото и общо взето само мулинезията,която загина стоеше няколко дни на повърхността на водата(златна беше).Опасявам се че може да е отравяне с амоняк ,но пък сленям водата всяка седмица даже след като ми умряха тези я смених по-рано и е бистра,не я оставям да се замъти!

NO CARRIER

А, то оставиш ли я да се замъти, тя работата отива на рестартиране. Всъщност, как ги храниш рибетата? Нали изяждат храната за не повече от 5 минутки?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

ico

много са рибите и без филтър... махни скалариите забрави за тях с тоя обем
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

hriskata

Да изяждат я зе не повече от 5 минути,а скалариите ми са още малки,за тях ще има по-голямо жилище,сега са добре,а и намаляха :cry:  :cry:  :cry: Черната скалария сега като станах и  видях да се търка в нагревателя,а бялата която се криеше пак е излязла.Обаче съгледах май друг проблем,мраморната скалария е с по-издуто коремче от нормалното,това май отива към паразити(вътрешни)???

Живко

Причината за проблемите е много рибки в нестартиран аквариум.
Всички симптоми, които изброяваш явно говорят за отравяне. Активирали са се бактерии с които рибките по принцип се борят успешно, ако имат добри условия за живот. На всичкото отгоре рибите са току що закупени, което за съжаление означава, че са с отслабена имунна система.

Имам съмнения, че помпичката ти не работи постоянно :?:  или е намалена много.
Има ли филтрираща гъба в аквариума? Ако няма слагаш задължително и не я чистиш поне месец. Можеш да закупиш нитрифициращи бактерии.
Имаш ли грунд? Камъчета? И какво изобщо има вътре?
Сипвани ли са някакви препарати в аквариума?
Каква храна ползваш?

Никакви препарати. Ще унищожиш и малкото полезни бактерии във водата.
Температура 24-25 С'. Ако увеличиш температурата ще намалиш съдържанието на кислород във водата и ще стане по-зле.
Увеличаваш максимално аерацията.
Намаляваш храната.
Смяна на 50% от водата с престояла или ползваш акватан/аквасейф/, после евентуално слагаш бактерии.

Тези мерки няма да ти излекуват рибите.
Най-вероятно силно пострадалите ще загинат. Ако имаш съмнения, че някоя риба има чревна инфекция я изхвърли. По добре да я убиеш, вместо тя да убие всички останали рибки.

Ако отговориш на всички въпросителни, ще можем да ти кажем защо е станало така.

П.П. Абе нали имаше форма някаква, с която хората да излагат проблемите си в тази секция?


:dunno
Никой не се е родил научен.

cihlidi_fan

Живко каза всичко необохдимо, на няколко места вметна за бактерий.
И според мен причината е именно в това, че цикъла не е задействан. Само за Sera се сещам за бактерий:
Sera Nitrivec, можеш да си купиш и да сложиш в аквариума там според както са казали хората. Имаше и още едни, но бяха скъпички и не си спомнямам името точно.  :oops:
220л. Танганайка
17 Tropheus sp."Red" Chimba, 10 Cyprichromis leptosoma "Utinta"
3 Telmatochromis vitattus, 3 lamprologus ocellatus

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg151.imageshack.us%2Fimg151%2F8813%2Flogocopy&hash=b4ea5442a8466f141a31ed7c3c139d77bd107786

hriskata

Помпичката ми не спира и откакто забелязах въобще някакви смущения и че нещо не е наред я увеличих веднага.Филтрираща гъба също има,но продавачката когато ги купих рибките ми каза да я пера с вода всеки път като сменям час от водата,аз не знаех,че не е трябвало.Грунг има-пясък,има и камъни и укрития,всичко е дезинфекцирано преди да се сложи,има и три вида водорасли,развиват се добре.Препарат е сипван само веднъж пак по "препоръка" от продавачката,трипафлавин.Водата я сменям всяка седмица около малко по-малко от половината,но като видях че има проблем я сменям по-често половината и нещата са малко по-добре от тогава.Оказа се обаче че малко съм прекалявала с храната,което няма да се повтори :oops: А относно добавянето на бактерии силно се съмнявам че тук в града въобще ще намеря някакъв качествен продук,та камо ли на сера,но ще дам всичко от себе си.Благодаря,че ми помагате! :blush

6aro

Еми колегите казаха всичко. Не е зле да си вземеш филтър. И на 1000% си избързала с пускането на рибите. Водата като я сменяш, тази дето сипваш чакаш ли я да престои 24 часа? Щото ако не, тогава няма смисъл от смяна.
Успех!
Палудариум: 120/80 (16 вода; 64 надводна част )/40
острови: размери в най-широката си част - 23/18/40; 43/20/40; 10/19/13

Similar topics (5)

6759

Публикации: 4
Прегледи: 4071

52574

Публикации: 20
Прегледи: 9325

11589

Публикации: 7
Прегледи: 5856

29535

Публикации: 4
Прегледи: 3985

6796

Публикации: 17
Прегледи: 91646