• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.07.2025 17:47

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми

болест на неоните

Започната от devil2007, 25.02.2007 21:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

x-man

Да и всички риби които смяташ че са болни. А по въпроса за златните рибки няма да ти оставят нито едно здраво растение и става един грозен аквариум.
По-добре е да мълчиш и да те считат за глупак, отколкото да говориш и да премахнеш всякакво съмнение

theater

Цитат на: devil2007 - 26.02.2007 18:17
да приемам го като савет.ами казвам неоните ми загиват затова.значи трябва да махна всичката вода така ли?
Дяволе, преди да пишеш по 10 мнения защо ти умират рибите и как да го предотвратиш, положи усилията поне да погледнеш раздела с често задавани въпроси, както те насочи колегата iek. Ако го беше нарпавил щеше да научиш поне, че не се семня всичката вода наведнъж. Наистина има какво да видиш там и ще видиш, че много от отговорите на въпросите ти са там.  ;-)
Като казвам, че се получава гниене на перките при стрес го казвам от личен опит. Моите неони като ги купих преди една година имаха същите симптоми, но ги забелязах почти в самото им начало. Прочетох с какво се препоръчва лечение и се справих с проблема без нито една жертва. Четенето помага доста. Вервай ми !  :-D
140л - харацини
http://starividri.org

devil2007

аз знам че не се маха всичката вода обаче някои колеги от форума ми казаха че трябва да източа аквариума да махна всички разтения и риби и да го дезинфикцирам с калиев перманганат.и рибите които са били в аквариум повече да не ги пускам там.аз несъм сугласен така.отделих 6 сини неона сложил сум капки и само ще чакам.
да сменям ли вичката вода като искам да си взема златни рибки?

Живко

27.02.2007 05:09 #18 Last Edit: 27.02.2007 05:16 by Живко
Цялата тема е за сметище.
Ужас!!!
Дяволе като не си написал свестно описание на проблема, мислиш ли, че някой може да ти даде добър съвет. екс мен предполага, но всичко отива на задниците на твоите риби.
Я виж двама съфорумци какъв хубав съвет са ти дали, че и са те упътили с линк.

Златни с гледат във видов аквариум. Значи само златни и може би някои малки изключения :-)
НИКОГА обаче не се гледат с неони или други тетри и изобщо риби, които изискват по-ниско рН.

Ако някой има да каже нещо, особено Дявола и Ексмен, първо да прегледа тези теми:
http://www.aquariumbg.com/forum/index.php?topic=5455.0
http://www.aquariumbg.com/forum/index.php?topic=5693.0
Никой не се е родил научен.

mejdupraznika

03.03.2007 14:03 #19 Last Edit: 03.03.2007 15:08 by Живко
В предните постове един човек ти каза че ги лекувал 3 дена с метилово синьо и се оправили. Пробвай и ти


Сигурно ли е, че ако последва твоя съвет рибките ще се оправят.
Сигурно ли е, че от метиленовото синьо рибките в неговият случай няма да умрат.
Ти можеш ли да поемеш отговорност за евентуално умрели риби след твоят съвет.

Ей Това прочете ли го.

Similar topics (5)

30716

Започната от kiril ivanov


Публикации: 6
Прегледи: 6692

14862

Започната от boxy


Публикации: 1
Прегледи: 3838

2893

Започната от zariio


Публикации: 4
Прегледи: 5288

124

Публикации: 2
Прегледи: 5548

12599

Публикации: 22
Прегледи: 14150