• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 10:49

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Методи срещу воднянка

Започната от mojiganga, 12.03.2010 14:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mojiganga

12.03.2010 14:51 Last Edit: 12.03.2010 20:00 by mojiganga
Пускам тази тема с идеята, всеки който се е сблъсквал с воднянката и има опит, да напише методи за нейното лечение (предотвратяване). Целта е тук да пишат хора, които действително са се справили с такъв проблем и да опишат начина по който са се справили.

НЕКА БЪДАТ ОПИСВАНИ САМО ЛИЧНО ИЗПРОБВАНИ УСПЕШНИ МЕТОДИ ЗА ЛЕЧЕНИЕ.
Благодаря!  *privet*

П.С. Имам болна гупа на която са се образували на гръбчето нещо като язвички (люспичките са побелели/плесенясали и при използване на мелахитово зелено падат, но след време пак започва процеса)Отделно изглежда и като настръхнала -люспичките- Затова смятам, че е воднянка взел сьм си хапче BACTOPUR-ПРЕПОРЪЧАНО.
Рибката е така от 2 месеца.

NikolaV

Преди около месец-два излекувах успешно един доста подут циприхромис. Бях го отписал по принцип, понеже и друг път съм имал и съм лекувал винаги неуспешно.
В случая се оаказа, че нямам вкъщи нищо друго освен Sera med Professional Flagellol (http://www.petshop1.com/prod.php?id=42), което не го дават за воднянака, но друго нямах. Преместих рибата в 20-тина литра аквариум, сложих един малък вътрешен филтър, някакъв 10ватов нагревател, сипах лекарство според упътването и зачаках. Лека-полека подуването спадна и рибето се оправи. Вече си е върнато в аквариума и му няма нищо.

dok70

Основното е превенцията.
Подобрявате си условията и няма да се налага да лекувате.
Излекуването на това заболяване /доказано/ е по-скоро случайност.
*THUMBS UP*
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

mojiganga

Цитат на: dok70 - 13.03.2010 15:51
Основното е превенцията.
Подобрявате си условията и няма да се налага да лекувате.
Излекуването на това заболяване /доказано/ е по-скоро случайност.
*THUMBS UP*
Как се действа превантивно срещу воднянката и какви са най- честите причини за появата и?

Bai Pe6o

Превантивно се действа с подобряване на условията на живот, както dok70 спомена. Чиста вода, качествена храна и оптимална за съответната риба температура.
Относно лечението, пробвал съм с окситетрациклин (ако правилно си спомням). След 2 дни подуването намаля, но въпреки всичко рибата (златна-2год.) умря, така че го пиша "неуспешно".
Може би ако я бях хванал в по-ранен стадий щях да имам по-голям успех, но божа работа.

avrora

Знам че темата е стара но ако някои може да ми помогне ще му бъда благодарна.Това воднянка ли е?

Similar topics (5)

1416

Публикации: 12
Прегледи: 6666

53396

Публикации: 0
Прегледи: 3441

33135

Публикации: 1
Прегледи: 4692

17527

Публикации: 5
Прегледи: 3329

3808

Публикации: 3
Прегледи: 3082