• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 19:36

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Тъмни пет по златна рибка

Започната от artmika, 26.04.2004 15:56

« назад - напред »

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

etg

Хелера е бил на дъното защото там си е умрял , т.е с празен плавателен мехур.
Когато хелер лежи на дъното през деня обикновено става дума за вътрешно възпаление от прехранване със суха или най-често с жива ( тубифекс). Забелязал ли си преди да умре да точи дълги л...а.
Като прилегнат 2-3 дни глад ги оправя, но не винаги за съжаление.

Колкото до златните много лесно им се възпалява плавателния мехур и затова са тези некоординирани движения.
Интересното е , че ако друга рибка се обърне по гръб обикновено и остават няколко часа живот, докато златните могат месеци да си карат така , че даже и да се изправят.
Златните често си почиват на дъното особено като се освинят.
Решението по-рядко хранене с храна за златни с повече баластни вещества и много малко протеини. Остави ги да гладуват малко, че то тяхната лакомия граници няма. :lol:

niky

Не знаех, че си гледал златни рибки. Мислех, че ги ползваш само за храна на цихлидите  :lol:  :lol:  :lol:
То и племеницата имаше де  :oops:

dani

E , helerat  tochno  takiva  neshta  tocheshe ,  ama  az  si  misleh  za  drugo, no  toi  pedi  tova  edin  den  si izkara  gladen.Hrania  gi  sas  suha  hrana  na  Sera, na  luspi  i  s  vitamini.Znachi-dieta,hem  i  za uborka  na  aquariuma :oops:

mim

моите златни рибки които бяха на дъното на аквариума умряха ден два след като ги отделих от главния аквариум. Подозирам че може да са умрели от някакво отравяне след като по време на сесията не се сетих да почистя филтъра дълго време и вчера след като минах с маркуча дъното и смених част от водата останалите риби се оживиха. Въпреки че  и идея си нямам как се държат при натравяне, особено такова което се получава при разлагане от мръсотията в аквариума. Освен това не знам дали е важно но ги хранех със sera discus color (така ми препоръчаха в магазина). От 3 дни ги храня само с люспи на sera специално за златни рибки. Дано на останалите не им стане нещо. Имам си една любимка доста шарена а такива май не продават често. Какво като са златни рибки. В Япония смятат че било на пари. :D

dani

:cry: Apri  mene  na  ednata  zlatna  ribka    opadaha  vsichki  cherni  tochki.Beeeeshe mnogo  krasiva,a  sega  si  e  savsem  nezrachna.A  inache  sa  mi  golemi  lakomnici. :lol:

etg

Ники написа:
ЦитатНе знаех, че си гледал златни рибки. Мислех, че ги ползваш само за храна на цихлидите    

Доста неща  съм гледал . Проблемът ми е , че искам от всичко да опитам и във всяка рибка виждам нещо хубаво, включително и в аквариум - "холандски".
Определено обаче предпочитам цихлидите. :lol: , най-вече астронотусите, а те с удоволствие биха хапнали една златна :wink:

Similar topics (5)

27718

Публикации: 17
Прегледи: 12994

30288

Публикации: 7
Прегледи: 6078

3983

Публикации: 6
Прегледи: 5740

43520

Започната от mokosti


Публикации: 0
Прегледи: 1494

19014

Публикации: 14
Прегледи: 7447