• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 08:41

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Лечение на Ихтиофтириус с Нистатин-500мг.

Започната от mill, 27.10.2005 15:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iek

Нистатина го има освен под формата на таблетки и като гранули за приготвяне на суспензия. Втората форма е много по-удобна за нашите цели (въпреки, че ми се е налагало да лекувам само отравяне с СО2), тъй като гранулите са много лесно разтворими, всъщност така  и се приготвя самата суспензия.

gre6nik

И аз прилагам лечението с Нистатин, аквариума ми е 300л. ама вече е 4-ти ден и няма подобрение. Дали хапчетата са менте ...

zambo

Цитат на: gre6nik - 19.02.2010 18:14
И аз прилагам лечението с Нистатин, аквариума ми е 300л. ама вече е 4-ти ден и няма подобрение. Дали хапчетата са менте ...
Метода е многократно изпробван и работи . Всичко ли правиш според описанието ? От къде взе хапчетата ?
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

gre6nik

Ами - взех ги от аптеката - производство са на актавис.
Правя го точно както е в първия пост. И температурата съм вдигнал на 28 градуса.
Днес добавих още 6 хапчета - да вдигна концентрацията - да видим какво ще излезе ...

vinityy1

Само да попитам,как поддържате 28 градуса.Аквариумът ми е 80 л. взех си нагревател за 100 л. пуснат е на 38 градуса бачка постоянно и температурата е 24 градуса *HELP* :duvar:
И ще има ли ефект от лечението ако е 24 градуса. Благодаря предварително  *bg*

bluefire

може да са ти го дали за 100 л ама виж колко вата е ? Защото 100 вата нагревател го дават за 100 л аквариум ама тои може да дигне до + 5градуса  от стайната температура,   така че ако ти е 19 градуса в стаята нормално да не можеш да качиш повече от 24 градуса

Дида 78

Каква марка е? Защото скоро имах проблем със 100w  китайски от 12лв. и беше същата история, но го върнах и взех друг *YAHOO* пак китайски *ROFL*

Ицо

Цитат на: vinityy1 - 04.03.2010 00:50
Само да попитам,как поддържате 28 градуса.Аквариумът ми е 80 л. взех си нагревател за 100 л. пуснат е на 38 градуса бачка постоянно и температурата е 24 градуса *HELP* :duvar:
И ще има ли ефект от лечението ако е 24 градуса. Благодаря предварително  *bg*
Вземи свястен нагревател.
Лечението при теб ще трябва да се удължи двойно.

vinityy1

еми 100 вата ми е нагревателяи беше около 15 лв.Мерси много за бързите отговори ще го сменя в най-скоро време.
*THUMBS UP*

Здравков

И при мен нистатина не проработи, излекувах ги с сол и метиленово сиьо.

vinityy1

Добър ден,може ли едно бързо вьпросче.При мен не се стигна до Нистатен,в магазина ми дадоха (ФМЦ)-универсален дизинфектант (синьо на цвят) и след като го сложих прочетох за нистатина и затова изчаках.След като го използвох (ФМЦ)- 5 дни всичко вече е наред рибкити ми са жизнени, пъргави с голям апетит само двете скаларии са малко заспали,бялата започва да се раздвижва повече,но не е като преди (с по-малко апетит) докато черната само стои на едно место и много рядко се раздвижва.Въпроса ми е какво да правя с черната да я отделя ли от другите за да не ги зарази отново ?
Благодаря предварително :-)

vorg

Цитат на: vinityy1 - 05.03.2010 13:24
Добър ден,може ли едно бързо вьпросче.При мен не се стигна до Нистатен,в магазина ми дадоха (ФМЦ)-универсален дизинфектант (синьо на цвят) и след като го сложих прочетох за нистатина и затова изчаках.След като го използвох (ФМЦ)- 5 дни всичко вече е наред рибкити ми са жизнени, пъргави с голям апетит само двете скаларии са малко заспали,бялата започва да се раздвижва повече,но не е като преди (с по-малко апетит) докато черната само стои на едно место и много рядко се раздвижва.Въпроса ми е какво да правя с черната да я отделя ли от другите за да не ги зарази отново ?
Благодаря предварително :-)
И при мен Нистатина не помогна. След това пробвах с FMC и след третия ден рибките ми бяха здрави, дори бях отписар една неонка но и тя оздравя.По време на лечението ми казаха да не спирам филтъра .
):

adeon

Здравейте,

  вкарах 1 колиза в аквариума и тя умря за 3 дни. на Следващия ден рибите започнаха да се отъркват в предмети и женското хелерче цъфна с бели точки.
  Веднага вдигнах температурата на 29 градуса и сложих Нистатин по предписание. На следващия ден направих смяна на водата и нова доза Нистатин.
  Днес (трети ден от лечението) не виждам никой да се отръква в нищо. Но женското хелерче и 2 неона имат бели точки.
  Женската гупа обаче се влоши и в момента седи с главата надолу. Много е подута и отзад на корема има вместо черно - червено петно...
  Водата в аквариума въобще не се е размътила от нистатина, въпреки че махнах активния въглен.
 
  Вие какво мислите? Пиша в тая тема, защото в темата която отворих няма отговори...

Лора

Мисля, да смениш лекарството.
Каква доза Нистатин сложи и на колко литра аквариум?
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

adeon

по 1 таблетка на 25 литра (3 таблетки за 75 литра) първия ден.
Втория ден пак така, но след смяна на водата.
Днес е третия ден.

тъкмо прочетох за "Dropsy" в интернет. Изглежда бактериални инфекции го причинявали понякога.
ще сменя храната за 3-4 дни да видя какво ще се получи.

Similar topics (5)

30229

Публикации: 3
Прегледи: 4199

3377

Публикации: 2
Прегледи: 5066

24843

Публикации: 2
Прегледи: 2102

22588

Публикации: 5
Прегледи: 5741

55729

Публикации: 4
Прегледи: 2776