• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:56

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

лечение на ихтио с FMC на Dajana Pet

Започната от angel_888, 15.05.2013 16:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

angel_888

Искам да попитам как да използвам този препарат понеже продавача в магазина ми каза едно а тук в форума чета по друг начин да се прелага лечението.Аквариума е 240литра имам няколко бели точки на 3 риби спрял съм филтъра и осветлението без храна са и температурата е на 27градуса беше на 24-25 преди това

erho

Аз лекувам по следния начин:отделям болните риби в друг съд и си ги лекувам според инструкцията от опаковката а в аквариума само вдигам температурата на 30-32 градуса без да сипвам от лекарството и я държа така поне 2-3 дена.Проблеми съм нямал нито с големия аквариум нито с болните риби.Лекуват се.Пробвай.Скоро излекувах така една хелерка. :-)

Nikiengi

Ами не ти препоръчвам използването му в големия аквариум, защото там имаш растения, които ще загинат, първо защото формалдехида в лекарството ще ги убие и второ защото трябва да затъмниш аквариума за три дни поне и да вдигнеш температурата на 30 0С. През това време или не храниш изобщо рибките, или сипваш по много малко храна. Трябва да увеличиш поне два пъти силата на подавания въздух. За това по-добре отдели рибките в друго аквариумче и ги лекувай там, като следиш как се развиват нещата и в големия аквариум. Но иначе лекарството е много добро и ще оправи рибките. :-)

Ilianidis

Аз съм лекувал в общия и поражения на китките не съм имал,временен дискомфорт получават.1,5мл на 100л е дозата.

angel_888

Нямам растения,рибите са цихлиди.По колко вода и през колко дни да сменям и да слагам от препарата в аквариума

Caxapa

Ето за това си има таблица и бланка-проформа която се попълва с всички подробности за аквариум, обитатели и прочие  а не да си "чешаме" пръстите по клавиатурата.."нервно" да  :popcorn: и да чакаме някой да познае на боб и карти какво да правим.

Similar topics (5)

41587

Публикации: 2
Прегледи: 18698

25361

Публикации: 3
Прегледи: 2656

11589

Публикации: 7
Прегледи: 5840

13501

Публикации: 11
Прегледи: 7155

36102

Публикации: 1
Прегледи: 2949