• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:02

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Как се обезпаразитява аквариум след болест Ихтиофтириус??

Започната от merigold, 10.06.2009 18:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ceco

Цитат на: zambo - 12.06.2009 13:10
Тя е задължителна . И в дебелите книги го пише . Груг е въпроса , че 90 процента от акваристите не го правят . Включително и аз непоставям винаги новите в карантинен аквариум , а само понякога .

Бих добавил още 1 вариант. Да се купуват риби само от проверени доставчици.Винаги може да се пита дали рибките са карантинирани.В София даже има 1 магазин/може и в други, но не съм видял/, в който има табела, че фирмата гарантира за здравословното състояние на рибките.Естествено това си има своята цена.
Иначе съм съгласен със Zambo и Dok, че трябва да се вдигне температурата и да се изчака. Ихтиото е налично в повечето ни аквариуми и е важно и състоянието на рибките.При мен се е появявало 2 пъти, в следствие на стрес. Не съм добавял нови обитатели.Първият път имаше няколко часово ровене из аквариума, а вторият температурата беше много ниска.
Аз лично лекувам с Protazol и съм много доволен.Хем е ефективно, хем мързеливо- за жалост и скъпо.

Similar topics (5)

19717

Публикации: 13
Прегледи: 5076

53594

Започната от ozz


Публикации: 1
Прегледи: 1864

2167

Публикации: 11
Прегледи: 6908

41587

Публикации: 2
Прегледи: 18700

20606

Публикации: 8
Прегледи: 4630