• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 19:26

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Ихтио няма,но рибите пак се търкат?

Започната от rakim, 09.12.2005 20:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

rakim

Хора преди 6 дена взех мерки и започнах да си лекувам рибките от ихтио накратко или от белите петна с които се покриват.Лечението беше с някакъв син препарат от който слагам по 5 капки в 10л вода.Не му знам името точно :oops: ,но съм сигурен в хората които ми го препоръчаха.А а между другото препарата бил вреден за растенията и се видях в чудо докато хвана 11неона2анцитруса и 5отоцинкуса,аквариума ми е с много растения.Повече не бих го направил,защото се нанасят много щети на растенията докато ги хванеш.И както и да е,петна вече няма,НО рибките продължават да се търкат от време на време в разни предмети,типичен симтом на болеста.Моля ви дайте съвет кво да правя :?
540л Южна Америка

mill

rakime, :wink: , a не ти ли казаха,че ихтио-то засяга и вътрешните органи на рибите,и може това да е причина при липса на външни белези на болестта ,да се отъркват в предметите ! Ако си сигурен,че е било ихтио де.
Успех :)
хипостомус-30см.,пангас-20см,2меланотении,трихогастер,2скаларии,хелер,2тернеции,2молинезии,2пирани,монодактил,силвър шарк,2 боции,отоцинкус,бета,лабео,папагал:)

Similar topics (5)

1497

Публикации: 10
Прегледи: 5726

20606

Публикации: 8
Прегледи: 4638

48774

Публикации: 5
Прегледи: 2125

21455

Започната от GinGar


Публикации: 16
Прегледи: 15156

45404

Публикации: 0
Прегледи: 195051