• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 05:23

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Някой виждал ли е нещо подобно?

Започната от yoshko, 15.02.2006 21:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

yoshko

Преди време си взех 3 пангаса. Явно бяха болни, защото два умряха за една седмица, а един оцеля. Взех му нови две другарчета, за да е щастлив, че беше в депресия и само се криеше. Сега е щастлив, но се разболя  :cry:. И то естествено при мен няма какво да се завъди, освен нещо странно  :?:. По тялото му се образуват прозрачни мехурчета и вътре забелязвам нещо като малки бели завити нещица, приличащи на тънки колкото косъм червейчета.

Някой виждал ли е подобно нещо и знае ли как да се лекува? Има ли шанс тази риба сама да се оправи евентуално? Иначе си е добре - храни се и се държи нормално.

Ако има някъде нещо писано, не ми се карайте, но нямам време да се ровя, а такова нещо не съм виждала по книгите или наживо!

dido

Все пак нека Кольо да ти изтегли от моя сървър ей тая книжка:

Manual_Of_Fish_Health[ENGLISH_TXT].pdf

Тя е от Станко и в нея можеш да намериш сравнително лесно що за паразит ти яде рибата.

yoshko

Много благодаря - хубава книжка, но не намерих това, което е по мойта риба.  :(  Не мога да я убия и се чудя дали е заразно за останалите това чудо, макар че засега няма такива видими признаци по другите риби.

Живко

виж,
това "не мога да я убия" сме го коментирали много пъти.
истината е, че ти няма да можеш да излекуваш тази риба, пък и не само ти, ами и много отявлени специалисти.колкото и да е неприятно, това е положението.
заболяването 99,99% е заразно.
погледни от друга страна на нещата.ако не вземеш мерки ще бъдеш виновен за заболяването и не дай си боже, за смърта на останалите си риби.
е,решението е твое.
Никой не се е родил научен.

yoshko

Ами ще си я преместя в малкия акариум и там ще си я гледам - може пък да се оправи някой ден. Как се убива риба, която видимо изглежда добре и се храни и държи нормално? Мога да я убия само, ако се мъчи, но случаят не е такъв. Така че, без предложения за умъртвяване, моля!!!  :ang

Ако имате идеи как да я излекувам, казвайте!

Живко

Никой не се е родил научен.

yoshko

Няма го там това чудо. Нещо друго е. Или пък вътрешни паразити, които вече избиват отвън???

BLKnight

Сори че чак сега, ама...

http://www.vitawater.ru/aqua/ill/monogen1.shtml

Имаш да черпиш 77 за линка, а мен за търсенето му.

Георги

Не се връзва. Хем болни - хем се държат нормално! В статията дадена от BLKnight пише, че са вяли и не се хранят. Кимбайците имат микроскоп - занеси я да я видят.

Similar topics (5)

48085

Публикации: 0
Прегледи: 2041

29260

Започната от Buhoff


Публикации: 6
Прегледи: 4149

9354

Публикации: 17
Прегледи: 8184

3239

Публикации: 7
Прегледи: 6333