• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 16:06

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Издуване при данио и златна рибка

Започната от dmax, 07.01.2011 22:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dmax

Значи това го забелязах първо при даниотата ми. Как да го опиша издуват се като надути с помпа люспите "настръхват" очите са изцъклени. Дори коремът им направо се е пробивал, така починаха 3-4 рибки преди сигурно 4-5 месеца от тогава мир и любов.
Обаче днеска гледам и златната ми рибка същия случай...В отделен аквариум я държа от другите рибки винаги. Подариха ми я в кръгъл аквариум и  живееше в него или в един 12 литров(в него отделям болните или отделям бременните). На този тормоз със сменянето на аквариумите и малкия обем на съдовете ми издържа златната рибка година. Тъкмо съм и отделил пари и време приготвил съм и един 20 литров само за нея и тя май ще здаде багажа...
Та как се появи проблема ,миналата седмица отделих от по-големият си аквариум в 12 литровия 5-6 хелера за да ги дам на един приятел защото мн рибки станаха. Златната рибка беше при тях домързя ме да я преместя в кръглия(все пак е и без нагревател голяма разлика щеше да има в температурата на водата)за няколко дена какво може да стане?! Да ама не, още на следващата сутрин гледам изяли и половината опашка и от единия край златната рибка сива  =-O. Веднага разкарах хелерите. После от сивият край люспите взеха да падат, реших че са и направили нещо и си сменя люспите(ако изобщо има такова нещо).Днеска я гледам подпухнала точно като даниотата :(.
Разрових се из форума и намерих това:
Настръхване на люспите на отделни места или по ця¬лото тяло.
     - Flexibacter columnaris;
     - инфекциозен асцит;
     - отравяне с развалена храна.

Обем на аквариума:12л(3л кръглия)

Височина:20см

Грунд: 12л- няма(бяха мн едри камъните и преди месец махнах грунда ще слагам по-дребен)  3л- пясък
Дебелина на дъното:3л- 4-5см
Размер на камъчетата:3л- ситен пясък има някое др камъче 4-5мм

Осветление:настолна лампа 9W

Филтрация
12л-Дънен филтър от старите руските с гъбичка на повърхността на водата и с помпича за въздух съответно.
3л- От помпичката с въздуха с едно камъче и гъбичка към него.
Филтрите работят(непрекъснато).

Дата на стартиране на аквариума:28.12.2008

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
смяна на голямо количество вода, когато махах грунда на 12 литровия целият обем бе сменен, изчаках 10 дни докато пусна рибката вътре. Със същия филтър и растения просто не засадени :)
...........

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:...........

Вода
Сменям по 4-5 литрана всеки 14 дни на 12 л. Когато беше в 3л всяка седмица целия обем.
При смяната: Водата е (престояла 48 часа) . Водата е с температура 20(подгрявам я) градуса.
Температурата на водата в аквариума е 24 градуса.

Храна
Видове храна: Tetra Rubin, Sera Vipan, чернодробна от тази наливната
Колко често храните рибките си: веднъж на ден или през ден
За колко време рибките изяждат порциите си: ами към 5 мин поради многото плаващи растения

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:...........
Колко % от дъното са бързо растящи:.........
Колко плуващи: 4-5 "лимонки" и едно ниско(не му помня името srr) 7-8 стръкчета

Риби:
Полово зрели(видове, брой):Златна рибка 1бр
Млади риби(видове, брой):
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):
Та кое от всичкия този тормоз е причинило проблема, че да не го повтарям,защото явно не е само при даниотата ми ,а може да се случи и с другите рибки. И най-важното има ли какво да направя за златната рибка или е късно?
: 07.01.2011г 15:03ч
http://www.jbl.de/onlinehospitaluk/perquestion/index.php?ParentID=|1|1a|1aa|1aae
Мисля ,че е това или това http://i150.photobucket.com/albums/s105/elissa_kv/Ribi/Image33.jpg
ето и снимки на рибката(с калпав фотоапарат толкова...  :-( :)




Последната е от "здравия" и край мисля ,че се вижда че е все едно настръхнала,подпухнала:

Similar topics (5)

17287

Започната от morriddin


Публикации: 2
Прегледи: 2952

58418

Публикации: 5
Прегледи: 3054

14562

Започната от funnybunny


Публикации: 3
Прегледи: 2600

38093

Започната от marto557


Публикации: 2
Прегледи: 2577

29261

Започната от Abercrombie


Публикации: 30
Прегледи: 13070