• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.06.2024 13:28

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

болни дискуси

Започната от suzuki, 28.01.2013 00:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

suzuki

аа данооо че вече бая пари назад станаха :))

raiko

Цитат на: ogogogo - 28.01.2013 10:17
Този Дискус от снимката мисля че вече нищо няма да му помогне но,дано греша.
*THUMBS UP*

Подобри условията на отглеждане (температура, смяна на водата, хранене....) за да нямаш проблеми с другите риби!

suzuki

тъй като никъде в Бургас не намерих "Professional Flagelol" проведoх лечението само с "Sera Bactopur direct" както пишеше в опътването  и да ви кажа чесно има ефект но не кой знаее какъв,въпреки че ми се струва че са по добре от преди,рибите са доста по жизнени ,хранят се по активно но външните белези още стоят.интересното е че бая време мина а не са станали и по зле,мисля да изчакам още 1-2 дена и ако има нужда пак да повторя лечението

mejdupraznika

Дискуса ти има вътрешна инфекция която води до свиване на тялото и стесняване на челото.  Възможно е инфекцията да е чревна, но не е сигурно. В твоя случай имунната  система е срината. Ако рибата не се храни организмът ще отслабва. От дупки в главата рибата няма да умре , по-голяма възможност има да умре от друга болест отколкото от тях. Опашната перка от снимката си личи че е деформирана може да се е получила при високи нива на амоняк. Какъв цвят са изпражненията ? Правил ли си тестове на водата? и ако да напиши показанията.

wwladoo

Цитат на: mejdupraznika - 05.02.2013 22:47
Дискуса ти има вътрешна инфекция която води до свиване на тялото и стесняване на челото.  Възможно е инфекцията да е чревна, но не е сигурно. В твоя случай имунната  система е срината. Ако рибата не се храни организмът ще отслабва. От дупки в главата рибата няма да умре , по-голяма възможност има да умре от друга болест отколкото от тях. Опашната перка от снимката си личи че е деформирана може да се е получила при високи нива на амоняк. Какъв цвят са изпражненията ? Правил ли си тестове на водата? и ако да напиши показанията.
Аз съм почти сигурен,че е вътрешна инфекция и рибата не се е хранила и изпражненията на рибата са белезникави и съм му казал на колегата.
: 06.02.2013г 09:09ч
Цитат на: raiko - 29.01.2013 02:44
*THUMBS UP*

Подобри условията на отглеждане (температура, смяна на водата, хранене....) за да нямаш проблеми с другите риби!
Излязох лош пророк,за което мисля,че не трябва да се сърди.Отдавна му казах,че рано или късно с тия условия на гледане ще има проблеми--температура,хранене с еднообразна храна и др.А той все ми казваше аз така ги гледам от 2 год. и нямам проблеми  и ето резултата.... :duvar:,жалко за хубавата риба. :-)Разнообрази храненето колега замразена храна,жива,няколко вида суха за другите риби,опреснявай водата.  Колкото до,, дупка в главата,, ти казах  Сера Минерали и  Фиштамин--витамини, а може и на друга фирма.
: 06.02.2013г 09:09ч
Като няма в БС Професионал Флажелол---има много онлаин магазини в нета,поразрови се и поръчай.Или пък пиши на адаша от Варна,на ЛС,ако го има там.
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

aqua bg

Виж в линка контакти на дистрибутори в Бургас
http://www.miazoo.com/index.php?method=partners&filtercity=wfPw4%2BDx&conditions=&pageid=cd42c963390a9cd025d007dacfa99351
Ако не можеш да намериш това лекарство потърси Tetra Hexa Ex
www.varnadiscus.com - ферма за Дискуси

DJER

От тук нататък всичко е излишно за тия риби(ако и другите са така), по скоро почиствай аквата и си помисли дали искаш дискуси ;-).

suzuki

колкото и да не ми се вярва рибите са по добре от вчера.Сега се връщам от работа  и гледам че пиджъна няма никакви белези от болеста,пердето от очите се е избистрило напълно и си е напално здрав и енергичен...доколкото диаманта и неговите очи са се поизбистрили у даже синият цвят на места е почнал да се завръща но си е слаб а дупките някак си по не си личаттт!! :))

Caxapa

Ами  давай! Продължавай с лечението. Рибите трябва да се лекуват  до изчезване на всички симптоми а после да се продължи с ПРАВИЛНОТО отглеждане на вида с неговите изисквания за вода, температура и храна. Почти невероятно  за няма 48 часа да има такива фрапиращи промени, но се случват и чудеса. Ще очакваме снимки на рибите  от оздравителния курс който провеждаш за да следим отблизо как се развива.

aqua bg

Какво стана  оправиха ли се дискусите?
www.varnadiscus.com - ферма за Дискуси

Similar topics (5)

24065

Публикации: 14
Прегледи: 7953

7817

Започната от Sofie


Публикации: 11
Прегледи: 7407

9382

Публикации: 0
Прегледи: 1801

43476

Публикации: 5
Прегледи: 3674

7026

Публикации: 21
Прегледи: 10085