• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 03:30

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с малвийци

Започната от Иво Катрафилов, 10.05.2009 10:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Иво Катрафилов

Малвийците ми от известно време един по един дават фира. Пробвах всичко което ми дойде на акъла, но нищо не помага.

Симптомите са следните: рибата изведнъж заслабва; корема хлътва; затруднено плуване; през повечето време лежи; апетит имат.
В аквариума "временно" имам два американеца, няма им абсолютно нищо, на сомовете също. В този си вид аквариума е близо 4 години, нищо не променяно, през последната една година не са внасяни нови риби. Параметрите са стабилни.

stenli

Имам същия проблем с неоните. Всеки месец по една рибка, заслабва, корема и хлътва, а се храни и се бута при останалите. Така за една година от 25 неона, сега останаха 10. Всичко изглежда наред, аквариума се развива много стабилно и съм се примирил, не искам да пипам нищо. Сега пак има едно неонче, на което не му остава много време като гледам как е изгърчавяло. Ако има нещо нередно или нестабилно в аквариума, би трябвало да има по-големи поражения или поне наведнъж.

Similar topics (5)

14238

Започната от i4o


Публикации: 11
Прегледи: 6637

50798

Публикации: 2
Прегледи: 2729

8184

Публикации: 18
Прегледи: 13406

38382

Публикации: 0
Прегледи: 2071

59363

Публикации: 7
Прегледи: 4423