• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
06.05.2024 16:07

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Молинезия

Започната от valinaia, 22.09.2007 20:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

valinaia

:-(    Молинезията ,вероятно /от това което прочетох/ има бактериална инфекция? Тя е  със слепнали перки и бели петна.     Използвах Пунктол /от 1 ден/.     Да продължавам ли с Пунктола? И диагнозата дали ми е правилна?                                                                                                                                                                                                                                                         П.С.имам снимка но не мога да я кача

Живко

http://www.aquariumbg.com/forum/index.php?topic=2980.0
: 22.09.2007г 22:10ч
Ако не можеш да качиш снимката опиши по подробно белите петна.

От къде го взе този пунктол?
: 22.09.2007г 22:10ч
Щях да пропусна.
Продължавай с пунктола поне седем дни.
Никой не се е родил научен.

valinaia

23.09.2007 15:57 #2 Last Edit: 23.09.2007 16:25 by valinaia
 Пунктола е от магазина в П-в с/у Профсъюзният дом .Ще се опитам да кача снимките /извинявам се за кач-то/                                                                                                                                      http://www.snimka.bg/search.php?q=valinaia&checkbox%5B4%5D=1

Barbus

Пак не се вижда :-).Излез от профила си и така дай линк.
We hold each other closer, as we shift to overdrive
And eveyrthing goes rushing by, with every nerve alive
We move so fast it seems as though weve taken to the sky
Love machines in harmony, we hear the engines cry.

valinaia

23.09.2007 16:27 #4 Last Edit: 23.09.2007 17:14 by valinaia
поправих го     :-)        *thanks   Петната на молинезията са и нещо като  "мухлясали"                                                                           

streetspluntep

24.09.2007 12:41 #5 Last Edit: 11.11.2009 20:31 by streetspluntep
.

valinaia

Днес взех Костапур-казаха че е най-доброто на пазара.Дано помогне :'(

Живко

 Не трябва да смесваш двете лекарства.
Преди да ползваш Костапура изчакай един ден, през който осветлението да е включено и след това направи 50% смяна на водата. Костапура после.
Ихтипто изглежда сякаш рибата е посипана със ситна захар. Костапура е за него.
Почвам да се нервя леко на термините, ползвани за описание на болестите.
Ихтиото е като точки, топченца.
Петната са си петна.
оворя за по-старите членове. Гледат и лекуват риби от сума време , а описанията....

Ти каза, че петната са като налеп.
Никой не се е родил научен.

valinaia

26.09.2007 10:11 #8 Last Edit: 26.09.2007 10:17 by valinaia
Точно така-петна и накъсан опашка. Ситните точки са друго преди време съм ги лекувала с метиленово-синьо-даже,макар че са упорити,но сега това е друго,но не знам какво точно. Колкото до лекарството наистина го сложих след 1 ден,но не източих част от водата   :-( -не  знаех. С aquael-турбо 650 - съм,но............. :-|

dakata_m

02.10.2007 14:26 #9 Last Edit: 02.10.2007 14:34 by dakata_m
Цитат на: streetspluntep - 24.09.2007 12:41
Бели петна не бяха ли Ichthyophtirius???Мисля че е такова.Аз имах Oodinium (кафяви точки) по хелерите което е подобно на Ichthyophtirius.Тоест и двете болести са паразити по кожата.Аз мойте ги излекувах с MFC на Tropical и сега са си супер!МИсля че и при теб ще подейства ако това което ползваш не ги излекува!

Ако мога да задам въпрос към колегата или към всеки който може да сеотзове това MFC как се прилага. Аз виждам, че пише 30 ml - 300 l но на самия сайт нищо повече не пише

http://www.tropical.com.pl/EN/careproducts/disinfection-mfc.html

На едния хелер има едни бели петънца и общо взето ме посъветваха да сложа този медикамент. Аз на моя аквариум му сложих 1,5 милилитра за 15-те ми литра обем обаче един път ли се слага, трябва ли да гася лампи, да повишавам температури и т.н. никъде не пише. Ще съм благодарен ако някой който го е ползвал каже.

eventer

02.10.2007 14:49 #10 Last Edit: 02.10.2007 14:51 by eventer
Цитат на: streetspluntep - 24.09.2007 12:41
Бели петна не бяха ли Ichthyophtirius???Мисля че е такова.Аз имах Oodinium (кафяви точки) по хелерите което е подобно на Ichthyophtirius.Тоест и двете болести са паразити по кожата.Аз мойте ги излекувах с MFC на Tropical и сега са си супер!МИсля че и при теб ще подейства ако това което ползваш не ги излекува!

Не е ли FMC ?

Извинявам се, обърках го с FMC, съдържа метиленово синьо и още нещо...
Подводно животновъдство и подводно земеделие

streetspluntep

02.10.2007 19:05 #11 Last Edit: 11.11.2009 20:31 by streetspluntep
/

dakata_m

Аз да кажа какви ги свърших. Прочетох горе долу, че трябвало да се махне гъбата, да се пусне повече аерация и да се повиши температурата. Не вярвах, че ще опра до стария си нагревател ( 20 вата без никакви регулации и автоматики ). Резултата е, че в 15 литровия аквариум поддържа 29 градуса. Сега съм спрял и лампите. Kапнал съм колкото трябва от онова нещо MFC и сега чакам резултати. До тук един пукнал хелер ама той береше душа още преди да започна лечението. Имам и един пангас с петно което видимо се разреди и започна да изчезва. Някой може ли да ми каже колко време да ги варя на тази температура и това накапване на лекраството еднократно ли се прави. Сори, че пълня темите на колегие но наистина съм начинаещ и се мъча нещо да напрвя като хората  *DRINK*

spetsa

Човече докъто ги държиш в тези 15 литра нещата няма да се оправят :) Може временно да се закрепят но после пак ще имаш проблеми

dakata_m

За теснотията съм абсолютно съгласен. Прочетох, че аз съм възможно най-лошата комбинация за рибките - начинаещ акварист + малък аквариум. Искренно се надявам, че другия месец новия ще бъде факт. Казвам другия понеже имам да правя скоростна кутия на Аудито и направо ми се прис..... като разбрах колко ще ми излезе удоволствието :-|.
Много искам да променя условията на тези рибоци, че взех да се сещам за времето на Хитлер и лагерите на смъртта. Някак си ненадейно ги свързвам с моя аквриум  :-D. Спирам да спамя, че ще отнеса някоя забележка. За да се върна в темата ще спомена, че температурата в аквариума ми вече е 31 градуса и естествено изключих нагревателя да не намеря утре супа от риби и охлюви. Явно пак никаква няма да я свърша с лечението и реших да не тормозя животинките излишно. Дано съм успял да уморя някоя друга гъбичка icon_axe

Similar topics (5)

18810

Започната от Six-Killer


Публикации: 9
Прегледи: 7542

6552

Публикации: 5
Прегледи: 6547

27324

Публикации: 14
Прегледи: 6924

50130

Започната от Summer


Публикации: 1
Прегледи: 1898

41058

Публикации: 0
Прегледи: 2356