• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 12:14

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

скалария-болна ли е? :-(

Започната от mvls, 30.07.2009 00:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mvls

30.07.2009 00:43 Last Edit: 02.08.2009 13:23 by mvls
забелязах,че по края на долната перка на скаларията ми има образувания,имате ли представа какво и е?моля ви ,помогнете ми,благодаря предварително!

Tinko

Това ще да е много странно... Как се появиха тези топчета изведнъж от нищото или?
Ако може пусни една снимка...

mvls

30.07.2009 09:19 #2 Last Edit: 02.08.2009 13:20 by mvls
да,изведнъж са се появили

Tinko

Прилича ми на разрушаване от бактерии. Нека се изкажат по компетентните... Иначе поведението на рибката променило ли се е?

BOJO

30.07.2009 10:50 #4 Last Edit: 30.07.2009 10:54 by BOJO
Цитат на: Tinko - 30.07.2009 10:37
Прилича ми на разрушаване от бактерии. Нека се изкажат по компетентните... Иначе поведението на рибката променило ли се е?

Тинко: Ти даваш ли си сметка, че някой наистина може да ти се върже и да избие рибочетата си заради "компетентни" мнения в този раздел. Не давай мнение освен ако не си сигурен. Как разбра за разрушаването от бактерии? Участник в Ясновидци ли си ? Преди да пишеш поеми дълбоко въздух и брой до 10. Туку виж помогнало да спестиш някое мнение, ОК?

mvls : Опитай да направиш още снимки.

dok70

Огледай добре да не е паразит, но мястото не е типично за тях.
От снимката почти нищо не личи! *dontknow*
От двете страни на плавника еднакво ли е?
Обърни внимание дали растат! Промяна в оцветяването?
Повърхността на образуванията гладка и здрава ли е?
Налепи, мъх, раничка или брадавицовидни образувания?
Възможно ли е да ги е имало,  без да ги забележиш до сега?
/най-вероятно според мен/
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

mvls

30.07.2009 13:27 #6 Last Edit: 02.08.2009 13:21 by mvls
четох за болестите по рибките и пише това:
В кожата има малки мехурчета с газ, които се пукат, ако рибата се извади от водата. Дължат се на: ↵

•пресищане на водата с газове.
дали и в моят случай е така?и как да разбера дали се пукат,като не мога да извадя рибата от водата?ако наистина във водата има пренасищане с газове,какво да направя,за да подобря показателите и?

Tinko

Цитат на: BOJO - 30.07.2009 10:50
Тинко: Ти даваш ли си сметка, че някой наистина може да ти се върже и да избие рибочетата си заради "компетентни" мнения в този раздел. Не давай мнение освен ако не си сигурен. Как разбра за разрушаването от бактерии? Участник в Ясновидци ли си ? Преди да пишеш поеми дълбоко въздух и брой до 10. Туку виж помогнало да спестиш някое мнение, ОК?

mvls : Опитай да направиш още снимки.

Ти къде видя обедително мнение? Аман вече поне четете какво пише като хората!!!

mvls

не се карайте  *STOP* ,само моля,ако някой има представа и му се е случвало такова нещо на рибоците, да каже как се лекува,че направо се шашнах.между другото сега погледнах термометъра и водата се е запотлила,към 30 градуса е,но в тази жега какво да направя,сега сложих да престои малко вода и ще я поохладя довечера късно да долея.незная какво да правя ,не искам рибката ми да умира  :'(

dok70

Не се шашкай, нормализирай си температурата и не прави други промени!
Газ определено не е, това не става само при една риба от аквариума.
Засега приеми образуванието като пиърсинг. ;-)
Наблюдавай развитието и пиши при промяна!
При всички животни и при човека има новобразувания,
повечето не са страшни.
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

mvls

благодаря,дано не е нищо фатално,ще контролирам температурата и ще споделя дали има промяна.дано всичко бъде наред

Живко

Абсолютно нищо не се разбира от тази снимка.
Никой не се е родил научен.