• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 05:03

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Болест на плавателния мехур?

Започната от rakim, 17.03.2006 19:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

rakim

Не съм сигурен дали има въобще такава болест,но 3 риби вече ми умират по един и същи начин.Започват да плуват на едно място носейки се по течението,не ги интересува нито храна нито нищо,трябва да ги докоснеш за да мръднат малко.Това е първия стадии,втория вече друдно пазят равновесие и се обръщат с корема нагоре,опитват се пак да се обръщат известно време и накрая умират.Другите риби са жизнени,енергични,абе добре са засега  :roll: Една панда коридорас ги прави тези неща сега,опащката му се вдига и остава на глава,перпендикулярно,после с корема нагоре......Някой да си има представа за какво става дума :? Температура,филтрация,всичко е ток....Дали може да е от високо ниво на нитрати да кажем,не съм ги мерил скоро.Аквариума ми е растителен,с много бързорастящи..... Другите обитатели не показват да има липса на кислород,пък и скариди имам ,те са супер чувствителни към такива неща.Добавям калий,но не вярвам да е проблема това....  :roll:
540л Южна Америка

rakim

Абе как умират рибите от глад  :shock: Отделих пандата,стоеше си с корема на горе,дадох му малко храна и взе да яде :shock: Не че се оправи де,засега.....Добре бе 4 коридораса не могат да си намерят храна в 240л аквариум :x Объркан съм :(
540л Южна Америка

sho

най-вероятно става дума за т.н. пияна болест - Ихтиоспоридиоза (ихтиофоноза) (не бъркай с ихтиофтироза :) ) - гъбично заболяване причинено от гъбичката ihtiosporidium hoferi - заразяването става при поглъщане на спори който се отделят от болни или умрели риби  - попадат в червата и от там се разнасят по всички органи вкл мозъка като нарушават функциите им . Има лечение но незнам дали ще намериш парахлорфеноксетол (1 г се разтвара в 1 л водаи от този разтвор 50 мл на 1 литър аквариумна вода) и се правят продължителни  изкъпвания през ден  при температура малко по висока 2- 3 градуса от тази при която са живяли. А и друго - при тази болест препоръчват щателна дезинфекция на аквариума. Май- ще ти е по лесно да прежалиш рибите - да дезинфектираш с някакав противогъбичен препарат  и да презапуснеш аквариума  :wink: Успех
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsho-services2.hit.bg%2F81145289603.png&hash=b42dc24e05e44d4204fa084b00e78775791436e1

Similar topics (5)

30477

Публикации: 3
Прегледи: 3205

14066

Публикации: 20
Прегледи: 11722

1996

Публикации: 8
Прегледи: 6440

52800

Публикации: 0
Прегледи: 1751

11277

Започната от mimka


Публикации: 3
Прегледи: 2818