• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.05.2024 00:30

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

бели петна по лимонените тетри

Започната от hards7yl3, 06.03.2011 15:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hards7yl3

имам проблем с лимонените ми тетрички от 2 дена са с бели като полипи по тях,разгледах в сайта болестите и мисля че е тази
http://aquariumbg.com/index2.php?inspage=show_item.txt&id=36&vid=3  Ichthyophthirius, Ick, Ich, white spot (Ихтиофтириус)
Някои има ли опит с лечението и третирането на аквариума против тези бактерий и да препоръча нещо ако може.

MeTogu

Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Mirobg

Другия вариянт е costapur на Sera.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

hards7yl3

лечението с хапчетата ми се видя малко побългарено,и купих сера костапур,казаха по 11 капки да слагам през ден на 15 литровия ми аквариум

Mirobg

Дозата според производителя е 22 капки(22 мл) на всеки 40 л.вода, първи и трети ден. Казали ти са 11 капки ,което е добре за 1вия ден,но според мен няма нужда от повече от 6-7 за 3ти-5ти път.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

hards7yl3

Благодаря за съвета,а лекарството при вкл. помпа за въздух или при изкл. да го слагам че не се уточни в магазина,а количеството ще го намаля в случай че забележа че намалят,за момента няма ефект,но са минали само 4 часа все пак не е магия да го сложиш и да изчезнат :)

Mirobg

Аерацията не я спирай.
: 07.03.2011г 22:10ч
Само не забравяй температурата +30 я подържай за да има ефект от лечението.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

hards7yl3

благодаря,днес видимо са понамалели но пак имат доста дано след утрешната доза да се излекуват че ми е жал като ги гледам  *YAHOO*

Similar topics (5)

14988

Започната от ceco_rs


Публикации: 3
Прегледи: 2801

12919

Започната от gantchobooze


Публикации: 3
Прегледи: 5558

43149

Публикации: 3
Прегледи: 2910

35072

Публикации: 2
Прегледи: 3162