• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 04:27

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

padnala riba na dynoto/problem s mehur?

Започната от galya, 24.12.2004 17:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

galya

Zdravejte, izvinete che pisha ne na kirilica, no ne sym v Bg i niama kredor. Priatelite pri koito sme v US imat chudesen akwarium samo s edna ribka w nego, no tia e padnala na dynoto i si jivee taak ot dosta vreme. Riboka e na 7 godini i ot niakolko meseca e taka. Ima li nachin da se lekuva podoben problem (predpolagam s mehura) ili ne?
Oshte vednyj izvinete za latinicata i se nadiavam da imate ideia za da moje da im pomognem dokato sme tuk:)
Vesela Koleda na vsichki:)

ВЕЛИНСКИ

Първо какво значи "паднала на дъното"?? Рибите трудно ще "паднат" във водна среда  :shock: Предполагам "лежи на дъното"? Като я храните, плува ли?

Второ - за каква риба става дума, какъв аквариум, каква среда и какви стойности на водата?

Иначе трябва да се метне боб ако някои иска да ти помогне :(

Anonymous

Tip cihlid e, nqmam ideq kakyw. Sredata e normalna spored sobstvenicite, grijat se za neq ot mnogo wreme. Pluwa kogato q hranqt i kogato i goworqt idwa do stykloto. Pred drugoto wreme leji na dynoto ili s korema nagore ili nastrani. Syjaliavam che ne moga d adam poveche info, ne e moia ribkata i amo towa znam ot sobstwenicite i. W mestniq zoomagazin sa im kazali da ia slojat vyv frizera, za belboleznena smyrt, no i men ne bi me ustroivalo tova. Blagodarq i izvinete za latinicata.  :)

cihlidi_fan

Мале проблема ти е доста странен :? Лежи на дъното пък яде.Когато се изплува за храна забелязва ли се странно плуване(смисъл клати ли се наляво и надясно)и ако е така значи е болна.Там където си не знам какви медикаменти предлагат за това по-добре питай някой местен,защото така както ни го обесняваш проблема не може да се останови лесно. :cry:  :cry:
220л. Танганайка
17 Tropheus sp."Red" Chimba, 10 Cyprichromis leptosoma "Utinta"
3 Telmatochromis vitattus, 3 lamprologus ocellatus

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg151.imageshack.us%2Fimg151%2F8813%2Flogocopy&hash=b4ea5442a8466f141a31ed7c3c139d77bd107786

mia

И при мен има подобен проблем, т. е. неонка, която плува все едно не знае къде е горе или долу.  Най-странното е, че една друга неонка беше така, но се оправи.
Освен това ми умряха и две гупи в рамките на 2-3седмици.
Аквариума ми е 75л, Т = 25 С, филтър AquaEl Turbo 650, няколко валиснерии, криптокорина-2, 11 неонки, 2 обикновени сомчета, 1 анциструс.
Не знам какво става, но имам съмнения, че причината е една мистериозна ципа, която се появава отново и отново след като я махам. Отначало смятах, че проблемът е в ПДЧ капака, но все пак под него има стъкло.
Ако някои има някаква идея от какво може да се е появила тази ципа (тя всъшност е от самото начало, аквариума е на около 1-2 месеца), моля да сподели.
Забравих да кажа, че неонките са на 7 месеца най-много.

mia

Ура.
Рибката се оправи след 2дневно лечение с метиленово синьо (не знам дали е от него, но важното е, че сега е добре).
Обаче проблема с ципата си остава...Моля, ако някой може да помеогне!

discus

Цитат на: "mia"Ура.
Рибката се оправи след 2дневно лечение с метиленово синьо (не знам дали е от него, но важното е, че сега е добре).
Обаче проблема с ципата си остава...Моля, ако някой може да помеогне!

Потърси във форума, писано е доста пъти за въпросната бактериална ципа и как може да се пребориш с нея.

Anonymous

Благодаря.
Изобщо не се бях сетила, че може да е бактерирална тази ципа. Прочетох едно обсъждане на темата, но май там не се стига до точен отговор. Този пеноуловител???
Моят аквариум е с много малко растения и 1 Sylvania Grolux 18W, може ли там да е проблема, т. е. много силно осветление, макар че според това което пише на site-а е малко ама...
Утре ще пробвам да пусна аерация.
И още нещо има ли някъде на съботния пазар да продават лампи Aquastar?

discus

Цитат на: "Anonymous"Благодаря.
Изобщо не се бях сетила, че може да е бактерирална тази ципа. Прочетох едно обсъждане на темата, но май там не се стига до точен отговор. Този пеноуловител???
Моят аквариум е с много малко растения и 1 Sylvania Grolux 18W, може ли там да е проблема, т. е. много силно осветление, макар че според това което пише на site-а е малко ама...
Утре ще пробвам да пусна аерация.
И още нещо има ли някъде на съботния пазар да продават лампи Aquastar?

Да на пазара можеш да намериш Aquastar.