• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 20:10

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Болна гупа(Снимки)

Започната от Dranter, 09.05.2007 07:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Dranter

09.05.2007 07:01 Last Edit: 09.05.2007 11:08 by Живко
Ми вече няколко гупи ми се разболяват и умират.Получават като бели мъхчета по тялото и мрат.Нa днескашната жертва едната и перка(дясната) е като замразена от тези мъхчета и не я използва,а от ануса излизат пак мъхчета ама много.Не се движат да кажете червеи. Ако можете да кажете да ги излекувам с нещо,защото ми писна да вадя риби. Ето снимките http://www.snimka.bg/album.php?album_id=131103&photo=1




линка е сменен

nina

09.05.2007 09:20 #1 Last Edit: 09.05.2007 11:09 by Живко
Не знам при другите как е, но аз откакто взех при всяка смяна на вода да добавям аквариумна сол, нямам проблем с рибите. Тя аквариумната сол според мен си е обикновена морска сол, напоена с метиленово синьо. А, и другото което съм променила от тогава е, че смених изкуствените растения с естествени. Опитай, ако не помогне, със сигурност няма и да навреди. Все пак, много важна е ежеседмичната подмяна на водата и поддържане на постоянна температура, според мен. А, и последното, което мислех да ти кажа, имах един сом с такива симптоми, отделих го в малък аквариум, сложих метиленово синьо и увеличих температурата на 30 градуса. Тази баня я правех всяка вечер в продължение на 3-4 дни по около половин час престой. Между другото, ако решиш да го правиш, доливай топла вода, недей да да ги слагаш изведнъж в толкова топла, че ще измрат от шока. А и знам ли.. това са гупи, не сом. Все пак моя сом се оправи след това, сега болната перка дето му беше е по-къса, но пък той си е добре. Успех.

breeze

09.05.2007 10:31 #2 Last Edit: 09.05.2007 11:11 by Живко
Най-вероятно, както каза колегата Bass_Maker, става дума за гъбично заболяване. Все пак така описателно (дори без снимка) никога не е съвсем сигурно. Ако е това, бих пробвал със това: http://www.sera.de/index.php?id=351&L=1, но първо, че хубавите лекарства са скъпи, второ, не е гарантирано, че дори с тях ще излекуваш всички, и трето самия факт, че тези бактерии/гъбички присъстват във всеки аквариум, но точно твоите риби са се разболели от тях, означава, че условията на живот в аквариума не са наред.

Живко

Малко ви бъзикнах постовете. Сори, но снимките вече се виждат.

Според мен рибата е за ефтаназия.
Следващата стъпка е подобряване грижите за аквариума и конкретният вид риби.
Никой не се е родил научен.

Similar topics (5)

38146

Публикации: 0
Прегледи: 2006

20199

Започната от BatV


Публикации: 3
Прегледи: 4457

7872

Публикации: 3
Прегледи: 3443

58418

Публикации: 5
Прегледи: 3046

18938

Започната от paisat


Публикации: 0
Прегледи: 2202