• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
10.06.2024 10:46

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

зачервен

Започната от TASK, 26.12.2004 23:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

TASK

Здравейте, значи да започна от по-далече. в малъл аквариум държа малко кардиналки и двойка молинезии със седем малки молинезиики ( на около 2 месеца и нещо ) Преди време кардиналките почнаха да слабеят една по една  и да мрът но  не им обърнах много внимание.
работата е че преди 2-3 седмици женската молинезия също заслабна , мъжкия и беше нагризал и перките и освен това ми се струва че хрилете и са по зачервени.
в един зоо магазин казаха че били болни от костия и ми дадоха sera costapur. една седмица след като почнах да ги лекувам хрилете им още са зачервени но самите рибки са жизнени. женската е отделена и като че ли и тя е по-жизнена ама знам ли...
Ако някой има идея какво мойе да им има на тия рибки моля да каже че нищо не успях да открия в нета и не мога да разбера да ли се оправят вече.

btw. леко се оттървах от смотаните кардиналки ама каво да се прави и без това са много глупави риби
а освен това в аквариума има и един анцитрус ама на него хич не му пука. голям държач излезе :)

dido

Кардиналите и молинезиите са несъвместими риби. Кардиналите обичат студена вода, молинезиите - топла.

ВЕЛИНСКИ

Зачервените хриле са признак на здрава риба - бледните хриле (жълтеникави, сивеещи) са признак на болна.

Иначе послушай dido.

TASK

Blagodarq. bqh se pritesnil da ne bi da sa prihwanali wsi4ki zashtoo nqkyde 4etoh 4e costiqta bili mikro organizmi s 4erwen cwqt, koito normalno si jiweqt po ribite no pri opredeleni uslowiq se razmnojawat progresiwno a kakto bqh prenaselil akwariuma ...

Weseli praznici!!! :]

niky

Това, че зачервените хриле е нормално състояние за пръв път го чувам :(

За съжаление, не мога да ти отговоря и какво точно да ползваш, защото не е ясно от какво са болни рибите ти.
Най добре продължи лечението с това лекарство и ги наблюдавай.
Аз лично като повечето лекари се мятам директно на антибиотици, но ...то поизчакай.


И пиши на кирилица!!!