• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 07:36

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

[Проблем] Умираща златна рибка..

Започната от popov308, 20.10.2018 21:11

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

popov308

Аквариумът е стартиран на: Преди една година

Обем на аквариума, литри: Цяла година беше 5 литра

Височина на аквариума: 15 см

pH на водата: Не е мерено никога.

Температура на водата: Стайна, но не по-малко от 20 градуса

Колко често сменяте водата: На 3 дни

Какво количество вода доливате при смяна: 50 процента

С каква температура е водата при смяна: Отново близка до стайната

Кога последно сменихте водата: 2 дни

Аераторна помпа (без гъба):

Аераторна помпа (с гъба): С гъба помпа, но като възникна проблема я взех

Вътрешен филтър л/ч: Има, но чак сега

Външен филтър л/ч: Не

CO2 система: Не

Филтрите работят непрекъснато: Да

Изключвам ги за ххх часа: Помпата я купих преди 2 дни. Цяла година не е имало такава.

Промени в аквариума и оборудването презпоследните 20 дни: Вече купих 15 л. аквариум и помпа за възвух, но изглежда е вече късно...

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни: {medicine}

Полово зрели риби (видове, брой): 1 брой златна рибка, сама, 5 - 6 см. големина

Млади риби (видове, брой): Няма други рибки.

Нови риби през последните 20 дни(видове, брой): Не

Видове храна, с която храните рибите си: Sera goldy, жълт пакет, като люспички, с витамини и пр.

Колко често храните рибите си: Един път дневно, по-съвсем малка щипка от храната

За колко време рибите изяждат храната: Като беше здрава -веднага

Колко % от дъното е засадено с растения: Няма растения

Колко % са бързорастящи:

Колко % са плуващи:

Дебелина на дъното: 2 - 3 см. камъчета

Размер на камъчетата: От половин до един см.

С колко и какви лампи осветявате аквариума: Няма лампа

Колко часа светят лампите: Няма

Подробно описание на проблема: Рибката ни я подариха на рождения ден на малкия, неочаквано. Казаха ни, че "хич не е капризна". Стигали й да живее в 3 литра вода, която се сменяла на 3 дни. Нямала нужда от въздух помпа. Хранела се по малко, че иначе преяждала. Така я гледахме почти година. Сега, като чета тук темите, разбирам, че това "гледане" е било изцаяло погрешно. Винаги е била много  жизвена и локома. Преди 10 дни обаче започна да лежи на дъното. От 5 дни отказва да яде. Няма сили да се издигне на повърхността и да яде. От 3 дни въобще не проявява дори иннерес съм храната. От 2 дни лежи на едно място и не се мести. Днес вече лежи на една страна и диша тежко. Има някакви черни петна на перката. Не виждам да има изпражнения. Виках ветеринар преди 5 дни. Никаква полза. Въпроси в магазина за рибки. Отново нищо, но ми дадоха 15 литров аквариум, повече камъчета и помпа за възхух с филтър. Водата е около 22 градуса. Всичко това не помогна. Днес четох, че при подобн състояние се слага чаена лъжичка морска сол във водата. Засега и това не помага. Вероятно рибката си отива... Знам, че е от некадърно гледане и защото се доверих, че не е "капризна". Но цяла година беше толкова жизнена и със силен апетит. Толкова съжалявам... Малкият ще е много тъжен. Моля, кажете има ли нещо, което мога на направя сега? Нещо с шанс да помогне... Да знам, че поне съм опитал всичко, напр. някакви лекарства и пр.?

Снимки:











Публикациите са слети: 20.10.2018г 21:09ч

По-късно щу пусна и снимка. Рибката вече лежи постоянно на една страна и почти не се движи. С мъка прави вяли днижения.

Публикациите са слети: 20.10.2018г 21:09ч

Сега, като чета тук, направо се чудя как е оцеляла рибката цяла година в 3 литра вода и без помпа за въздух, без мерене на температурата на водата и пр., без почти никаква грижа и само малко храна. Чувстам се много виновен! Винаги много страдам, когато умира някое мое животно. Затова се отказах да имам такива. Но тази подарена рибка... свикнах с нея, но защо не прочетох как се гледа правилно.... *SORRY* *SORRY* *SORRY*   

Публикациите са слети: 20.10.2018 23:24

За съжаление, сега така изглежда... но е жива още.






Similar topics (5)

7208

Публикации: 6
Прегледи: 5556

3700

Публикации: 4
Прегледи: 3497

16594

Публикации: 1
Прегледи: 2493

12078

Публикации: 8
Прегледи: 5758