• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.09.2024 02:27

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми

Златните ги удари хормона - какво да ги правя?

Започната от celciuspa, 10.04.2009 10:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

celciuspa

Здравейте,

Имам от около 40 дена 5 златни (около 5 см) в аквариум 60 л. Очевидно едната е женска, защото днес всички останали я гонят зверски, натискат я и въобще отвън излежда като групово изнасилване. Не знам дали има хайвер, но се притеснявам за здравето и. Какво ще ме посъветвате? Да я извадя ли? Сама или с някой мъжки? Или да я оставя да се оправя?

Благодаря за отговорите!

celciuspa

Женската направо се сбърка и я извадих - след 4-5 часа ще я пусна да видя как е настроението в аквариума.

SkyNer

Толкова малки рибки неса полово зрели имай го напредвид че не е от хормона.
Прохождащия

barabata

5 златни в 60 литра си е карцера на затвора.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

celciuspa

Да му се не види, пуснах я при другите и като и се нахвърлиха - гонят я и я натискат по корема. Коремът и не е особено подут, ама може и да има хайвер. Някой има ли идея дали може да е опасно за рибето подобно натискане?

chepik

Цитат на: SkyNer - 10.04.2009 20:06
Толкова малки рибки неса полово зрели имай го напредвид че не е от хормона.


Човека ти е одговорил доста точно .... не с... още са деца

SkyNer

Когато едно дете на 5 годинки гони едно момиченце на 5 годинки хормона ли ги е ударил.
Прохождащия

celciuspa

Не знам дали са деца, но се натискат точно както е описан начина на хвърляне на хайвер. Защо изключвате да са полово зрели? Да поясня - купих ги наскоро, но без опашките са към 5 см.

Лора

Златните риби стават половозрели чак на 1,5 години.
Потърси в търсачката на форума теми в които сме разисквали размножаването им. Потърси и белезите по които се познават мъжка и женска.
И все пак- какви точно са рибките. Пусни малко снимки да ги видим или най добре направи клипче, да видим поведението им.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

celciuspa

Лора - добра идея. Опитах да ги снимам, но нямам опит, а и рибите се гонят като бесни. Утре ще направя клипче, че сега извадих гонената - горката се чудеше къде да се скрие и очевидно изнемогваше. Четох по постингите за размножаването, но такава агресия не видях.

Обаче, ако не е размножаване, как така изведнъж 4 риби преследват 1 в продължение на часове и гледат да я притискат по корема?