• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 15:42

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Всичките ми рибки са на дъното и дишат тежко

Започната от dtg, 13.05.2010 20:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tomatomov197

С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

dtg

Цитат на: tomatomov197 - 13.05.2010 22:19
Е, значи и растения нямаш  *NO*

не съм сигурен дали ще мога да се справя с растения заради това CO за което пишете, че се пуска през нощта, ако не се бъркам нещо

митко

Значи, има си теми които трябва задължително да прочетеш.Ако те мързи да четеш и ти се струва ,че можеш да се оправиш без да почерпиш опит от хора които знаят какво правят,ще продължават проблемите ти и микога няма да имаш свестен аквариум,иначе замърсяването на водата ти е от органика от прехранване и скапана филтрация,това е
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

Bolta

Според мен зеленясването идва от нередовната смяна на водата и може би от липсата на достатъчно филтрация .
Вслушай се в съветите на колегата nikolaytoshev от отговор номер 6 и положението би трябвало да се стабилизира .

dtg

Цитат на: митко - 13.05.2010 22:38
Значи, има си теми които трябва задължително да прочетеш.Ако те мързи да четеш и ти се струва ,че можеш да се оправиш без да почерпиш опит от хора които знаят какво правят,ще продължават проблемите ти и микога няма да имаш свестен аквариум,иначе замърсяването на водата ти е от органика от прехранване и скапана филтрация,това е

определено не ме мързи, но нямам желания да се заяждаме, затова ще ви кажа, че съм изчел доста неща и ситуацията при мен в момента е за пръв път, а имам рибките от 2.5 години, и всичко, което правя е продиктувано от това на животинките да им е добре, ако ме мързеше изобщо нямаше да се занимавам с това. Не смятам, че като нямам водорасли и лампа, която да им свети денонощно ми е скапан аквариума. Единственото, което ми куца е филтрацията за което ще си взема нова пампа която да превърта водата, да видя каква ще е промяната.
Благодаря на всички който ми дадоха съвет какво да направя, в момента съм сменил на пожар 1/3 от водата, между другото използвам преварена вода престояла, това ок ли е

митко

Не ,не е ОК.Не разбирам защо се обиждаш,ако си беше направил труда почетеш наистина,щеше да знаеш ,че водата не се преварява и растенията не са водорасли.Ситуацията при теб е следната:Водата се замърсява,и ти я почистваш като я сменяш цялата,переш гъбата на чешмата докато стане бяла,ефекта е-чист аквариум без азотен цикъл,и така до другата смяна и някъде към края на първата седмица след смяната на водата рибите са натровени.Извинявай ако съм те обидил. :-)
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

dtg

Цитат на: митко - 13.05.2010 23:00
Не ,не е ОК.Не разбирам защо се обиждаш,ако си беше направил труда почетеш наистина,щеше да знаеш ,че водата не се преварява и растенията не са водорасли.Ситуацията при теб е следната:Водата се замърсява,и ти я почистваш като я сменяш цялата,переш гъбата на чешмата докато стане бяла,ефекта е-чист аквариум без азотен цикъл,и така до другата смяна и някъде към края на първата седмица след смяната на водата рибите са натровени.Извинявай ако съм те обидил. :-)

Не си ме обидил, как така натровени, не пера гъбата, само и свалям натрупаните буклуци под чешмяна вода, каква вода да позлвам като тази в чешмата не става и за пиене даже

Tiro

Получил си много отговори и във всичките има нещо вярно. Замисли се! За мен на този литраж е достатъчна гъба(дунапрен) с помпичка за въздух (въздушната стена бих я махнал). Пробвай да засадиш анубиас (растение) - твърди листа, не изисква светлина, и едрите камъни ще му харесат. Намали температурата - златните обичат по студена вода, а сомовете незнам какви са, но предполагам, че няма да имат нищо против. И като направиш това със едноседмична смяна на 1/3  от водата трябва всичко да е наред. Зеленясване има почти винаги, но ако е много значи има много светлина - не е задължително да е пряка слънчева.
За четенето - може да си чел ама си личи, че не си разбрал какво си чел. Поне изглежда всичко правиш с мерак и желание - успех.

П.С. гъбата се изплаква леко в старата вода която си източил от аквариума.
120л. Гупи, Сае, Звезден Анциструс

Ако искате да получите от мен отговор на въпрос, задайте го на БЪЛГАРСКИ!!!
След като не полагате елементарни усилия, не виждам причина, аз да се напрягам два пъти: първо - да разчета написаното и второ - да потърся отговора.

митко

Ако си от София или окръга няма да имаш проблем с водата.Но от където и да си ,си оставяй новата вода да престои едно денонощие.Един път в седмицата сменяй 30%вода,пери си гъбата в аквариумната,източена вода,без да се престараваш,но един път на 2-3 седмици.Рибите са натровени защото нямаш полезни бактерий в аквариума които да нитрифицират органиката.Почни си темите да ги четеш,особенно за начинаещи и много неща ще ти станат ясни,сам ще си намериш грешките.Не е сложно да подържаш аквариум,само трябва да знаеш как.А относно осветлението-трябва да има,независимо дали имаш растения или не.Също така обърни внимание върху това дали има пряка слънчева светлина върху аквариума.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

nikolaytoshev

Мисля, че темата е изчерпана затова обобщавам и заключвам:

1. Прочети често задавани въпроси.

2. Вече получи нужните ти отговори дори по няколко пъти.