• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 13:11

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Родиха ми се гупи

Започната от Mom4il, 02.11.2006 18:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Mom4il

Какво да ги правя  :)
За сега съм ги отделил във стъклен съд зедно с майката ( която ражда в момента ) вътре в аквариума.
Моля за съвети !  :)

dido 1

като ги роди, майката я отдели защото ще ги изяде :wink: . Като поотраснат малките мушмороци можеш да ги върнеш в общия аквариум.
544л. Малави

Mom4il

а а а а. ... мога ли да ги оставя във стъкления съд  за сега ?
Мога ли да ги храня със ситна суха храна ? Имам някаква за гупи с марка SANYU ?
Как да позная, че майката няма да ражда повече ?
Сега им изключих светлината, за да не ги притеснява скаларията и хелерите.
До колко малки раждат гупите ?
Трябва ли да има дупки този съд, в който ги държа ?
Ако им сменям водата, като рпеливам от аквариума ?

помооощ :)

Longanlon

Има едни много хобави родилки, които са телена рамка опакована с мрежичка -нещо като голямо кепче, но по-ситно. Те се слагат в аквариума, а вътре са малките - така хем рибчетата растат в общия аквариум, хем са в нещо като клетка и не могат да бъдат изядени.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

Mom4il

Ок още утре ще им взема :)

Кога да почна да ги храня ?
Ще ми препоръчате ли някаква суха храна плз ?

Mom4il

Wohooo :) Имам малки рибки !!!
Около 15 !
Женската я отстраних, сложих им едно растение и савсем малко храна.

Благодаря за саветите.

Trobata

Първите два дни може и да не ги храниш. Но и да им сложиш едва ли ще хапват. Поне при мен беше така. Изобщо не докосваха храната.

pSycH0paT

Longanlon казваш, че има такива родилки с тел. А знаеш ли каква по точно е самата тел, понеже ми се налага да сложа малко в единия аквариум и се чудя каква да е. Не заради друго, страх ме е да не се променят нещо параметрите на водата. :)

steel

Аз моите малки гупички ги гледам в същия аквариум. Слагаш просто едно стъкло за преграда и не се занимаваш с втори аквариум.
А относно храна свари едно яйце и стрий малко жълтък и ги храни с това първата седмица.

sandan

Цитат на: "steel"Аз моите малки гупички ги гледам в същия аквариум. Слагаш просто едно стъкло за преграда и не се занимаваш с втори аквариум.
А относно храна свари едно яйце и стрий малко жълтък и ги храни с това първата седмица.
Жълтъка много цапа водата и е по-подходящ за начална храна на хайверни рибки.Малките могат да се хранят със ситно стрита храна за големи рибки,важното е да е по малко за да не остава и замърсява аквариума,а наи-добре е новоизлюпена артемия.

chaykov

артемия му е майката... ! след време като поотраснат кълцан червей!
Англиски форум : питаш нещо и ти отговарят. Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп!



https://s1.postimg.org/43tluyw8fj/aqua.jpg[/url]

Mom4il

Ами за сега кълват на суха стрита храна.
Почнаха да чопкат още вчера :)
Не ми се рпобва със жълтък понеже им изливам водата от съда в аквариума и после наливам от аквариума пак в съда.

До колко малки раждат гупите ?
След като го отделих и ги сложих над помпата сгъба едно рибче се появи от гъбара и се втурна към стъкления съд.
Сигурно съм изпуснал момента на раждане :/

theater

Иха.... тука доста фундаментални твърдения има. Май с Чайков съм най-съгласен, като се разминаваме само в тезата за червеите. Ако искаш да ти се развият и оцветят напълно е най-добре да стартираш с жива прясно-излюпена артемия. След 1-ви месец може да почнеш със суха храна. По принцип не е проблем и отсега да ги храниш със суха. Живородките в развитието си при раждането са все едно хайверни риби на 10-ина - 14 дни.... въпрос на приоритети.
140л - харацини
http://starividri.org

miti0

4естито приател да по4ерпиш има едни малки аквариум4ета дето се закрепят за стаклото на големия и не струват пари :!: 4-5 лева де

Legion

Цитат на: "Longanlon"............... родилки, които са телена рамка опакована с мрежичка -нещо като голямо кепче, но по-ситно. ..................

Някой да знае цената горе долу :?:  :idea:  :?:

П.П.А някой да е виждал жълти бети в София и околностите? :roll: