• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 17:28

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

10 литров

Започната от pekov, 16.05.2007 19:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pekov

Здравейте
Искам малко помощ ако е възможно разбира се :)
Имам едно 10 л аквариумче и искам да го пусна с няколко рибки (без живородки).
Бихте ли ме насочили към някои видове нетолкоз капризни и наистина с малки размери.
Благодаря предварително.

islander

Бети, дребни харацинови или кили рибки - но малко на брой. И обезателно някое друго растение според големината на аквариумчето. Ползвай търсачката и виж - имаше теми за нано аквариуми. Точно това ти трябва и на теб.

botan

16.05.2007 20:06 #2 Last Edit: 16.05.2007 20:15 by botan
Елеохарис,ниски криптокорини,микрозориуми като растения,
а като риби може и кюли мн са сладки и отоцинкуси!

Ето направих ги на линкове! :-)

pekov

Ще разгледам из нета за кюли,но надали ще ги намеря в Русе.
Не сам ги срещал никаде.

Благодаря Ви.

kamos

Относно избора на растения препоръчвам с две ръце яванския мъх.
За избора на рибки 4-5 неонови тетри/има ги навсякъде в страната и не са скъпи/ ще изглеждат просто чудесно.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

stilista

Цитат на: pekov - 16.05.2007 20:10
Ще разгледам из нета за кюли,но надали ще ги намеря в Русе.
Не сам ги срещал никаде.

Благодаря Ви.
Има,има аз доскоро ги наричах змиорки  *ROFL* .Ако те интересуват си купи от магазина зад силвена фото (близо е до Пантеона) струват 2,50 лв, бройката + 4-5неона не повече за 10 литров аквариум някои стрък валиснерия пък аз мога да ти дам малко ричия и охлювчета мелания  *DRINK*
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

botan

Цитат на: kamos - 16.05.2007 20:17
Относно избора на растения препоръчвам с две ръце яванския мъх.
За избора на рибки 4-5 неонови тетри/има ги навсякъде в страната и не са скъпи/ ще изглеждат просто чудесно.
Попринцип харацидите са паспасжни рибки и трябва да се гледат на пасажче от поне 6-7 рибока - най-малко и 2ро харацидите искат мн пространство за да плуват,затова не са подходящи за нано!

theater

Цитат на: botan - 17.05.2007 10:05
2ро харацидите искат мн пространство за да плуват,затова не са подходящи за нано!
Това по втора точка е вярно "по принцип" за всички видове риби, но ако си гледал риби от въпросните видове, ще видиш, че не се гонят като луди из целия аквариум, като даниото да речем.... т.е. нуждите им от пространство не са толкова големи.
140л - харацини
http://starividri.org

islander

Pekov, аз се сещам в момента и за кардиналчета
Мисля си също, че щом си от Русе, то не е лош вариант да отидеш до онова магазинче, за което ти каза Стилиста /зад Силвена фото на кръстовището до пантеона и да се консултираш с продавачите там. Те са свестни и ще ти дадат добър съвет предполагам. И ако ти допадне -действай!

pekov

Благодаря за саветите!
Ще мина през този магазин да за да видя какво ще ме консултират хорицата.
Сега остава само да се заема сериозно с задачата.
Но мисля да пусна 5-6 неона.Нямат много място,няма да са "щастливи" ,но е важен краиния резултат.