• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 23:49

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос за бети

Започната от Babolat, 22.02.2010 09:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Babolat

Та значи отивам аз в магазина на Дискус в Плевен и гледам едни красиви бети та чак сърцето ми напълниха. Попитах за информация за тях и продавачът ми обясни, че нямат нужда от почти нищо с изклучение на аквариум и вода. Харесах си аквариум, набелязах си рибето и днес ще ида да си я купя. Единственото което ме тревожи е дали температурата на водата няма да е прекалено ниска за да живеят добре след като не им е нужен нагревател(според думите на продавача). Моля някой да драсне два реда и мерси предварително.  *privet*

dok70

Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

Babolat

Хмммм, значи без нагревател няма да стане все пак...

tsokala

Освен нагревател, ще ти трябва и поне помпичка за въздух, да не казвам вътрешен филтър.

Защо ли, защото първо температурата ти в аквариума няма да е еднаква и второ, ако водата не циркулира ще ти се появи бактериална ципа на повърхността - едно такова бяло и противно нещо, има инфо във форума за него. Иначе по принцип бетите могат и биват отглеждани и без аератор, тъй като дишат и атмосферен кислород, но.... проблема с ципата и разликата в температурата остава. Ако някой по-опитен колега има решение за тази ципа, нека го сподели, ще ми бъде интересно  :karamse:

Здравков

Аз си гледам бети и в 3л буркан и такова нещо не съм виждал, в буркана няма нито нагревател нито аератор и аз поне проблеми нямам, просто сменям водата всяка седмица.
П.С. все пак някой по-опитен да каже. :-)
http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://aqualandpetsplus.com/Betta,14.jpg&imgrefurl=http://aqualandpetsplus.com/Betta,%2520Housing.htm&usg=__HgHZ8D0erzoXkMuOAhgDDW6-_8M=&h=307&w=409&sz=27&hl=bg&start=11&um=1&itbs=1&tbnid=NJiZC6z6XD1cVM:&tbnh=94&tbnw=125&prev=/images%3Fq%3Dbetta%26um%3D1%26hl%3Dbg%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:bg:official%26channel%3Ds%26tbs%3Disch:1  *DRINK*

tsokala

и аз съм се чудил, как ги гледат тия бети в разни буркани, може би в буркана като повърхността е по-малка и да не може да се образува ципа, но в аквариум без движение на водата става ужас, а това за нагревателя е относително, ако ти бичи климатика и поддържа 25 градуса в стаята, ок съгласен съм с теб, но ако не се отоплява постоянно....какво става тогава.

И за да не объркваме човека, ще му кажа - трябва ти температура на водата 25 - 27 градуса - с каквото искаш, с това я поддържай.  *YAHOO*

Здравков

Незнам за вас ама аз като разгледах сайта и онемях. :-) Мисля да направя една тема но тей като имам проблеми с търсачката не знам дали вече има такава става дума за тема в която всеки да публикува неговите бети с които се гордее.  Моля за съвет относно темата.

reaskol

Няма такава май

Rendaka

Ще споделя малко личен опт, като се абстрахирам от писаното на много места.
Гледал съм една от бетичките си в чаша за кафе (200 мл), без нагревател, без аератори и простотий - никакъв проблем, беще жива и здрава, но я уморих без да искам, като и понижих рязко температурата. Ония ден имах малки проблеми и ми се наложи да размествам и да ровя из жабарниците си и едната бетичка я оставих без нагревател, понеже си живееше в едно 7 л. аквариумче и излезнах, като оставих прозореца на стаята ми отворен да се проветрява, че ми се видя и хубаво времето. Е, да де , ама аз откъде да знам, че ще се прибера в 10 часа.... Стаята ми изстинала, в аквариумите с нагревателите - няма проблеми с температурата, ама като видях на бетичката колко градуса и е температурата ми призля. Термометъра показа 17 °С, като преди това си живееше на 28 градуса и както и да смятам това са си 11 градуса разлика. Когато понечих да я хвана си мислех, че едва ще се движи - да ама не, пак си беше бодра и пъргава, доколкото може да е пъргава една бета :)

Преди време брат ми натрови рибите ми с CO2 и една от бетите ми си отиде,анаред със маса скариди, САЕ-та, неони  - не държат на въглерод :), явно дишат и през хрилете(за бетите говоря). А смотаните Гупи нямат никакъв проблем - само те оцеляха и като се прибрах, понеже ме нямаше дълго време бяха завзели жабарника.
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink:

uriil

И аз да питам, може ли бети с ред чери да живеят?

Здравков

Незнам ама не дръжте бети гладни с други риби. :-D От личен опит, Бях подложил аквариум ''две'' в който бях сложил любимите си гупи на малка диета, и когато бетата огладняла решила да поскастри моя любимец сред гупите. :'(  :-D

Rendaka

Цитат на: uriil - 25.02.2010 11:27
И аз да питам, може ли бети с ред чери да живеят?


Що да яде сандвичи, като може да яде пържоли?
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink: