• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:38

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Могат ли да живеят гупи с златни рибки

Започната от kristiqna, 03.08.2013 11:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kristiqna

Здравейте!Нова съм в форума и съм нова и в отглеждането на рибки.Та такаИмам 8 литров аквариум с 3 гупи в него без помпа и филтър.Температурата е 29-30 градуса.Имам едно изкуствено много мъничко водорасло.Въпроса ми е могат ли да живеят с златни рибки?Благодаря предварително  :-)

rollon

Да пуснеш златна рибка в 8 литра е садизъм :)

kristiqna

А в колко литров могат да живеят заедно? 

rollon

Цитат на: kristiqna - 03.08.2013 13:31
А в колко литров могат да живеят заедно? 
По принцип има правило,според което златни се гледат само със златни рибки.Могат да живеят и с гупи,но имат различни изисквания най-вече към температурата на водата.За една златна рибка се препоръчват поне 30-40 литра вода,както и поне аератор с гъбка,защото цапат изключително много  :-)

kristiqna

А за 3 гупи достатъчен ли им е 8 литров аквариум?  *SORRY*

petko

В тези 8л. никаква друга риба не слагай.

nadji6

 8 литра без филтър нито аерация няма да изкарат много гупичките.... Освен ако не сложиш естествени растения, нещо което се гледа лесно и непретенциозно. Растенията действат като био филтър. Относно златната... моята за една вечер изяде три гупи.... бяха в 20 литров, т.е. златната ще ги папка. Но и златни не се гледат в малки акеариуми, просто няма да оживее, още повече без филтър.  Моята вече е в 50 литра, но започна да и отеснява...
Та съвета ми ее вземи си естествени растения и си залеси дъното и не пропускай да сменяш половината от водата на всеки пет дни...


colorado

Навремето и аз бях потърпевш от лакомията на вариация на златна рибка... изяде бая малки гупички... винаги са гладни златните... колкото пъти им сложиш, толкова ще ядат! Доколкото съм виждал навремето и скалариите се гледат отделно от други риби...

DPI

Недей да причиняваш това на гупите - купи им най-малкия китайски филтър за около 10 лева, засади растения. Ако са ти от различен пол гупите, трябва да очакваш и поколение. Приемайки, че в тези 8 литра ще има естествен подбор, все пак ще оцелее някое бебе, така че ще имаш и още рибки.