• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 14:30

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Принцеси със сктъсани опашки

Започната от odinra, 13.03.2010 22:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

odinra

здравеите имам следнич проблем имам 2 принцеси които тази сутрин ги намерих със скъсани опашки. не мисля че има загниване просто са скъсани някой може ли да ми каже на какво се дължи това. рибите в аквата са 5 принцеси 2 боции 2 анцитруса 1 акулка 200л аква едната принцеса е мъжка и от време на време гони другите доста усърдно но те са още млади рибите са в тази конфигурацич ве4е 3-4 месеца и не е имало проблем до сега

vasso

Има ли корени или места, където могат да се наранят рибите?

odinra

Ами имам едно рапанЧе само детО е малко остро, Ама ОТКЪде да знам. Много странно и двете по едно и суЩто време странна работа
инаЧе са си Жизнени добре изглеждат Ама сЪС скъсани опашки  :-(

ModEdit:Редактирах малко мнението, защото нищо не се разбираше. Моля те, като пишеш преглеждай си мнението преди да го публикуваш.

zambo

Комбинацията от риби е ужасна . Трябва да се разделиш с някой от видовете . Това накъсване , ако не е причинено от заболяване , най-вероятно е от стрес и влошени параметри на водата . Но за да не гадаем , може да опишеш аквариума по-подробно .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

odinra

ами аквариума е 200л филтъра е Ferplast Bluextreme 1100+serafil 120 нагревател 300w осветлението е 2х30w sera daylight i 1x18 sera plant color
разтенията са 3 ехинодоруса 4 дъбчета(доста големми) и малко явански мъх 2 каменни пещери и един рапан. грунда е 2-3мм дунавско дъно.
рибите вече писах какви са.
а защо да е кофти комбинация на риби никоя не закача другите даже боциите постоянно са навън да играят знам 4е боциите обичат 4иста вода, и че златните цапат много, но мисля че филтрите се справят много добре и водата е кристална

zambo

Кристално чиста вода не означава , че е и химически чиста .
Ако филтрите се справят със механичната замърсеност , то това си има цена и тя е силното течение в аквариума . Златните риби обичат спокойните води . Акулата / силвър шарк или пангасиус / е бърза и много подвижна риба .Златните не харесват такъв съквартирант . Боцията също е притеснител и източник на стрес .
Рапана не е подходящ за декорация . Може някоя риба да се нарани на ръбовете му .
Дъното от дребни камъчета  също е неподходящо за златните . Има риск да  погълнат камъчета . 
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

raiko

odinra, как точно са скъсани опашките на тези две риби? Липсват части от опашките или просто са нацепени по направлението на лъчите им?  Ако са само нацепени, то това нараняване  получават понякога женските риби при хвърлянето на хайвер. Щом мъжката риба ги гони активно, това означава, че женските са полово зрели. Това, че са малки на размер не трябва да те заблуждава. Златните рибки стават полово зрели на осеммесечна възраст.