• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
01.05.2024 04:14

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Избор на риби.

Започната от nikito, 26.11.2007 01:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kamos

Имаше в предвид, че повечето кили рибки-мъжките екземпляри нападат мъжките гупи, защото ги възприемат като конкуренти.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

assensi

kamos каза точно това, което и аз исках да кажа. Грешката е моя, че от толкова писане останах с впечатление, че гупите и хелерите са решени вече, а се търсят съквартиранти за тях.
Поздрави!

Хелера-91

Наи-добре си вземи 4 Плати и 4 Молинезии(черно и червено адската комбинация)и 2-3 коридораса или анцитруси(може и от двете).
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

streetspluntep

Малко стадо неони (8-10) +2 коридораса или анциструса.Според мен Неоните ще стоят доста по красиво от живородки,но ти решаваш,това е само препоръка.

nikito

Отново ви благодаря. :-) Ще прочета отново информацията за рибите които ми предложихте и ще си избера. :-)

spetsa

Пчелара като даваш съвети по добре давай такива които са правилни ,а не да казваш който чете и кои не чете защото така може да подлъжеш човека и да стане каша.

nikito

За сега се спрях на неони и анциструси.Мисля анциструсите да са 2, а неоните 5. :-) Благодаря ви за съдействието.. :-)

ico

Добър избор. Сега наблегни на растенията и декорацията, за да стане както трябва. *DRINK*
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

nikito

OK.Смятам да не бързам за да мога да си намеря нужните растения, да се залеси малко аквариумчето и чак тогава да пусна рибките.. :-)

миа

по добре първо земи живородки да ги развъдиш и да се научиш пък после данио и постепенно до неоните......много трудно се развъждат неоните.ще живеят живеят....и условия си искат...мое мнение!

nikito

27.11.2007 20:01 #25 Last Edit: 27.11.2007 20:04 by nikito
Аз не ги взимам с цел да ги разваждам :-) , а живородките не ми харесват особенно. ;-) :-)

миа

да и аз като малка си вземах рибки за стръв не с цел да ги развъждам но докъде стигнах.....

миа

какво стана на какви рибки се спря

nikito

28.11.2007 20:19 #28 Last Edit: 28.11.2007 22:40 by nikito
На неони и анциструси. :-)

______________________________ ___ __ _
Искам да попитам вместо два анциструса може ли един, дали ще му е добре?

p4elara

29.11.2007 00:23 #29 Last Edit: 29.11.2007 00:28 by p4elara
Цитат на: sandokan92 - 26.11.2007 16:03
Аз ти предлагам да си земеш 4-гупи, 2-хелера и 2-анцитруса за да ти чистят дъното. Поздрави и чакам да сложиш снимки като го направиш !!!!
Бъркаш за анцистросите калихти може,но анцистрос малко ме съмнява!!!!