• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 22:51

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Хелери

Започната от -_- Milenkov -_-, 08.10.2011 19:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

-_- Milenkov -_-

Здравейте акваристи,
Понеже аз съм новак тук и имам една бременна хелерка, искам да ви попитам, знаете ли колко време трае бременността и ако може да ми кажете по колко малки ражда?   *dontknow*
До скоро...  *BRAVO*
В живота ще има хора , които ще ти казват 'Не можеш' , а ти трябва само да се обърнеш и да им кажеш 'Само гледай' !

Mirobg

Търси и Чети!
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

ceko

това е много грубо,обясни на човека ако знаеш ако ли не си трай.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs27.postimg.org%2Fub3yubpcf%2Fuk_GRe_He.gif&hash=fab23b0277348359ae200ce5eefc4c477c5a3876

iv4o2233

Mirobg съгласен съм с ceko наистина е много грубо! Бременноста при хелерите е 25-30 дни. Надявам се да съм ти помогнал. Пусни и една снимка на хелерката, ако имаш възможност, за да я видим. Успех в акваристиката!  :-)

-_- Milenkov -_-

Мерси много..!   *BRAVO* Ще пусна и снимки.   *THUMBS UP*
В живота ще има хора , които ще ти казват 'Не можеш' , а ти трябва само да се обърнеш и да им кажеш 'Само гледай' !

iv4o2233

Цитат на: -_- Milenkov -_- - 08.10.2011 20:48
Мерси много..!   *BRAVO* Ще пусна и снимки.   *THUMBS UP*

Моля, очакваме ги с нетърпение!  *bg*

-_- Milenkov -_-

Ето само една, защото е доста нервна и не мога да я снимам..  :-D :-D :-D
Съжалявам за качеството..  :-[ Снимах с телефона..
В живота ще има хора , които ще ти казват 'Не можеш' , а ти трябва само да се обърнеш и да им кажеш 'Само гледай' !

iv4o2233

Цитат на: -_- Milenkov -_- - 08.10.2011 21:58
Ето само една, защото е доста нервна и не мога да я снимам..  :-D :-D :-D
Съжалявам за качеството..  :-[ Снимах с телефона..


Страхотна е тази женска! Ето ги моите.

Женската, която вече роди.


И мъжкият.


Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

-_- Milenkov -_-

Значи в скоро време да очаквам малки, а?  :whistle:
В живота ще има хора , които ще ти казват 'Не можеш' , а ти трябва само да се обърнеш и да им кажеш 'Само гледай' !

Асен Евгениев

Цитат на: -_- Milenkov -_- - 08.10.2011 22:28
Значи в скоро време да очаквам малки, а?  :whistle:
Да, но доста по-малка бройка от горепосочената.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

-_- Milenkov -_-

Ще съм доволен и на малкото..   :-P  ;-)
В живота ще има хора , които ще ти казват 'Не можеш' , а ти трябва само да се обърнеш и да им кажеш 'Само гледай' !

iv4o2233

Цитат на: -_- Milenkov -_- - 08.10.2011 22:38
Ще съм доволен и на малкото..   :-P  ;-)

То ако са много става ОГРОМЕН проблем като пораснат и започнат и те да се развъждат.  *JOKINGLY* При мен така стана с гупите сега имам много и да продавам и да подарявам никой не иска. Сега и хелери много ми се родиха и ще загазя яко!  *ROFL*

-_- Milenkov -_-

А какво ще кажете за тези 2 гупи..?  :-) :-) :-)






В живота ще има хора , които ще ти казват 'Не можеш' , а ти трябва само да се обърнеш и да им кажеш 'Само гледай' !

iv4o2233

08.10.2011 22:56 #14 Last Edit: 12.10.2011 10:52 by TOXIC
Цитат на: -_- Milenkov -_- - 08.10.2011 22:50
А какво ще кажете за тези 2 гупи..?  :-) :-) :-)








И двете са бременни, първата очаквай първо да роди. На Окраска са супер моята женска е същата. То се започва с гупи докато разбереш как става работата, но после като се развъдят от тях друга риба не можеш да си вземеш. То само от едно раждане аквариума ще се пренасели.  *JOKINGLY* Иначе гупите са хубави, но много бързо се въдят.

-_- Milenkov -_-

Така си е.И аз съм на това мнение. Още от първото или второто раждане ще се пренасели и затова мисля след време да сменя рибките. Ще ме посъвтвате ли какви други живородки да си взема защото съм убеден, че ако продължавам с гупите, ще трябва да помисля за по-голям аквариум..!  =-O  :-|
В живота ще има хора , които ще ти казват 'Не можеш' , а ти трябва само да се обърнеш и да им кажеш 'Само гледай' !

Асен Евгениев

Цитат на: -_- Milenkov -_- - 08.10.2011 23:11
какви други живородки да си взема 
Нека не са живородки. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

iv4o2233

Вземи си скаларии не са живородни и са много хубави. Може анциструси, данио. Каквото се сетиш само гледай да не са живородки и да може да съжителстват заедно.  :-)

Caxapa

Цитат на: iv4o2233 - 08.10.2011 23:40
Вземи си скаларии не са живородни и са много хубави. Може анциструси, данио. Каквото се сетиш само гледай да не са живородки и да може да съжителстват заедно.  :-)
Ти хубаво съветваш новия колега но той надали има толкова голям аквариум за неговите рибки  камо ли да си вземе и скаларии.

iv4o2233

Цитат на: Caxapa - 09.10.2011 07:19
Ти хубаво съветваш новия колега но той надали има толкова голям аквариум за неговите рибки  камо ли да си вземе и скаларии.

Аз просто му предлагам какво да си вземе.  :-) Не знам какъв е размера на аквариума му, но той сам ще си прецени.  *THUMBS UP*

-_- Milenkov -_-

Здравейте пак,
Понеже имам около 20 малки рибоци (гупи) и ги държах в малкият аквариум 3 седмици, и ги пуснах в големият, но понеже отдолу камъните са по-големи и те се завират между тях. Мисля, че така ще има повече жертви  :-| и се чудя сега какво да правя..?  *dontknow*     *HELP* 
Заради тази многобройност на гупите, мисля да приключвам с тях вече...  :-D

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2Fdvnfqb.jpg&hash=9154787cf3c4edfd4d4bf564cf6d6865c2847a9b --> Моите са подобни.. (бели, кафяви и сини)  *banan*
В живота ще има хора , които ще ти казват 'Не можеш' , а ти трябва само да се обърнеш и да им кажеш 'Само гледай' !

iv4o2233

Цитат на: -_- Milenkov -_- - 09.10.2011 13:51
Здравейте пак,
Понеже имам около 20 малки рибоци (гупи) и ги държах в малкият аквариум 3 седмици, и ги пуснах в големият, но понеже отдолу камъните са по-големи и те се завират между тях. Мисля, че така ще има повече жертви  :-| и се чудя сега какво да правя..?  *dontknow*     *HELP* 
Заради тази многобройност на гупите, мисля да приключвам с тях вече...  :-D

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2Fdvnfqb.jpg&hash=9154787cf3c4edfd4d4bf564cf6d6865c2847a9b --> Моите са подобни.. (бели, кафяви и сини)  *banan*

И аз искам да ги махна, но незнам как, никой не взима гупи.  :-(

-_- Milenkov -_-

Ще трябва да попитам тук-там дали някой се интересува от гупи и ако не става, ще се принудя да ги подарявам, защото не мисля да ставам развъдник..!  :-D :-D :-D
И също така ще се поразровя в Google за тези рибки, които ми препоръчаха другите акваристи. *THUMBS UP*
В живота ще има хора , които ще ти казват 'Не можеш' , а ти трябва само да се обърнеш и да им кажеш 'Само гледай' !

Асен Евгениев

Цитат на: -_- Milenkov -_- - 09.10.2011 13:51
отдолу камъните са по-големи и те се завират между тях
Завират се от страх.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

-_- Milenkov -_-

Благодаря за инфото. *privet*  Значи да се надяваме, че като пораснат още малко ще си излизат.  :-)
В живота ще има хора , които ще ти казват 'Не можеш' , а ти трябва само да се обърнеш и да им кажеш 'Само гледай' !

Caxapa

Така ще се крият в едрия ти грунд щом нямат добри укрития от растения. Някои неща стават с четене на темите в които колегите са описали  много добре как да отглеждаме рибките си.

boyan_h

Здравейте и от още една новобранка:)  След близо 1 година мъка с 8 литров аквариум, от няколко дена съм със 100 литров. Предполагам, че хелерката ми е бременна, защото наедря видимо, а и мъжкият постоянно й е закован на дупето. Сега я отделих в родилка, но не знам дали не е рано, колко може да издържи вътре и т.н.

Ще съм ви благодарен, ако обясните като на индианец:)


iv4o2233

21.10.2011 10:26 #27 Last Edit: 21.10.2011 10:46 by iek

Предполагам, че ще роди след около седмица-две, но по-добре изчакай да ти отговорят и другите и ще разбереш.  :-)

boyan_h

благодаря.....сиреч да си я върна в компанията за около седмица

Rosko

Нищо няма да и стане 1 седмица ако седи ,но трябва да има въздух да влиза в родилката.И дай още 1,2 снимки да я видим с точност кога ще роди.

boyan_h

Родилката е в 100 литровия аквариум на срещуположната страна на филтъра. Мисля си, че няма да е проблем?






iv4o2233

На тези снимки ми изглежда по-дебела. Аз избягвам родилки, най-добре я сложи в 8литровия аквариум с помпа за въздух и сложи много плаващи растения (за препоръчване са естествените). И очаквай поколение.  :-)

boyan_h

Сега в 8 литровия има 13 бебета, които и аз не знам, как се родиха и как успях да опазя. :-[ Те са на 20-тина дена от друга хелерка, която един мъжки изяде после и си мисля, че им е рано за големия.

Тази може да я извадя за 3-4 дена от родилката и примерно в понеделник да я върна. Другият вариант е, да я оставя в родилката за седмица и ако до тогава не е родила, да я върна за ден два при другите, пък каквото ще да става.

iv4o2233

Цитат на: boyan_h - 21.10.2011 12:04
Сега в 8 литровия има 13 бебета, които и аз не знам, как се родиха и как успях да опазя. :-[ Те са на 20-тина дена от друга хелерка, която един мъжки изяде после и си мисля, че им е рано за големия.

Тази може да я извадя за 3-4 дена от родилката и примерно в понеделник да я върна. Другият вариант е, да я оставя в родилката за седмица и ако до тогава не е родила, да я върна за ден два при другите, пък каквото ще да става.

Каквото решиш ти, но нали знаеш че в родилките се стресират доста.  :-(

boyan_h

Точно това ми е идеята...да минимизирам максимално престоя й там. Май наистина е по-добре да я извадя за ден два, щом според теб няма да е толкова скоро раждането. И в понеделник да я върна обратно. пък ако ги издруса до тогава....здраве да е.

В крайна сметка аз днес пуснах първите рибки в 100 литровия и сега там има само 1 мъжки хелер, 3 сомчета и 3 неонки. Така че едва ли ще сварят да изядат цялото потомство преди да се намеся с кепа.

Rosko

Значи до 5 дни горе долу ще роди .Гледай да и стане отдолу корема прав.

boyan_h

Мерси пич....тъкмо си мислех, че са ме отсвирили тотално "старите пушки"  Ще я държа една седмица, а пък дупе да й е яко.  Много ще се кефя, ако успея да ги опазя и ще ги подаря на магазина до нас. Благодаря още веднъж.

А дали ще има проблем, ако новото поколение го смеся с едно 30 дневно? Едва ли ще се изпотрепят.
: 22.10.2011г 00:12ч
На сутринта беше родила, но имаше 5-6 трупчета и още толкова живи риби. :-(

Всъщност колко трае раждането на хелера.....час, два, цял ден?

iv4o2233

Цитат на: boyan_h - 22.10.2011 09:18
Мерси пич....тъкмо си мислех, че са ме отсвирили тотално "старите пушки"  Ще я държа една седмица, а пък дупе да й е яко.  Много ще се кефя, ако успея да ги опазя и ще ги подаря на магазина до нас. Благодаря още веднъж.

А дали ще има проблем, ако новото поколение го смеся с едно 30 дневно? Едва ли ще се изпотрепят.
: 22.10.2011г 00:12ч
На сутринта беше родила, но имаше 5-6 трупчета и още толкова живи риби. :-(

Всъщност колко трае раждането на хелера.....час, два, цял ден?

Това зависи от възрастта, колкото по-млада е - толкова по-малко рибки ражда и разбира се по-бързо. По принцип е като при гупите за около 1час, но и от възрастта зависи.  :-)

Rosko

Зависи аз съм имала риба която ражда 5 часа.А ако смесиш няма страшно ,аз съм смесвала 2месечни с новородени.