• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 02:05

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Хелери

Започната от -_- Milenkov -_-, 08.10.2011 19:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

boyan_h

Родилката е в 100 литровия аквариум на срещуположната страна на филтъра. Мисля си, че няма да е проблем?






iv4o2233

На тези снимки ми изглежда по-дебела. Аз избягвам родилки, най-добре я сложи в 8литровия аквариум с помпа за въздух и сложи много плаващи растения (за препоръчване са естествените). И очаквай поколение.  :-)

boyan_h

Сега в 8 литровия има 13 бебета, които и аз не знам, как се родиха и как успях да опазя. :-[ Те са на 20-тина дена от друга хелерка, която един мъжки изяде после и си мисля, че им е рано за големия.

Тази може да я извадя за 3-4 дена от родилката и примерно в понеделник да я върна. Другият вариант е, да я оставя в родилката за седмица и ако до тогава не е родила, да я върна за ден два при другите, пък каквото ще да става.

iv4o2233

Цитат на: boyan_h - 21.10.2011 12:04
Сега в 8 литровия има 13 бебета, които и аз не знам, как се родиха и как успях да опазя. :-[ Те са на 20-тина дена от друга хелерка, която един мъжки изяде после и си мисля, че им е рано за големия.

Тази може да я извадя за 3-4 дена от родилката и примерно в понеделник да я върна. Другият вариант е, да я оставя в родилката за седмица и ако до тогава не е родила, да я върна за ден два при другите, пък каквото ще да става.

Каквото решиш ти, но нали знаеш че в родилките се стресират доста.  :-(

boyan_h

Точно това ми е идеята...да минимизирам максимално престоя й там. Май наистина е по-добре да я извадя за ден два, щом според теб няма да е толкова скоро раждането. И в понеделник да я върна обратно. пък ако ги издруса до тогава....здраве да е.

В крайна сметка аз днес пуснах първите рибки в 100 литровия и сега там има само 1 мъжки хелер, 3 сомчета и 3 неонки. Така че едва ли ще сварят да изядат цялото потомство преди да се намеся с кепа.

Rosko

Значи до 5 дни горе долу ще роди .Гледай да и стане отдолу корема прав.

boyan_h

Мерси пич....тъкмо си мислех, че са ме отсвирили тотално "старите пушки"  Ще я държа една седмица, а пък дупе да й е яко.  Много ще се кефя, ако успея да ги опазя и ще ги подаря на магазина до нас. Благодаря още веднъж.

А дали ще има проблем, ако новото поколение го смеся с едно 30 дневно? Едва ли ще се изпотрепят.
: 22.10.2011г 00:12ч
На сутринта беше родила, но имаше 5-6 трупчета и още толкова живи риби. :-(

Всъщност колко трае раждането на хелера.....час, два, цял ден?

iv4o2233

Цитат на: boyan_h - 22.10.2011 09:18
Мерси пич....тъкмо си мислех, че са ме отсвирили тотално "старите пушки"  Ще я държа една седмица, а пък дупе да й е яко.  Много ще се кефя, ако успея да ги опазя и ще ги подаря на магазина до нас. Благодаря още веднъж.

А дали ще има проблем, ако новото поколение го смеся с едно 30 дневно? Едва ли ще се изпотрепят.
: 22.10.2011г 00:12ч
На сутринта беше родила, но имаше 5-6 трупчета и още толкова живи риби. :-(

Всъщност колко трае раждането на хелера.....час, два, цял ден?

Това зависи от възрастта, колкото по-млада е - толкова по-малко рибки ражда и разбира се по-бързо. По принцип е като при гупите за около 1час, но и от възрастта зависи.  :-)

Rosko

Зависи аз съм имала риба която ражда 5 часа.А ако смесиш няма страшно ,аз съм смесвала 2месечни с новородени.