• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 03:06

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

анкета за конкурса

Започната от 77, 17.02.2005 22:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

77

да видим колко хора имат желание да участват в конкурса :D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

EviL

хаха 77 много си мобилизиран ! :D
АЗ ще сам парвият записам!
И да внимаваш какви савети ми даваш че искам да сам достоина конкуренция :!:  :)

N.Nobs

В понеделник отивам за грунд :twisted:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Raven

а аз във събота отивам до пазара
сам не мога да го повялвам :D
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

niky

А някаква идея за свестни корени, които не са по една заплата?
Или пък за камъни, които не втвърдяват водата, а са с интересна форма?

Гарван

Цитат на: "Niky"Или пък за камъни, които не втвърдяват водата, а са с интересна форма?

Време е за излет в природата.  :lol:

GeorgeR

ей хора ... с този конкурс се вкарахме в разходи ... ще трябва и лазерни показалки да си вземем, за да си личи на снимките кои са любимите ни рибки и растения

Хунта

Може да съм сувсем начинаещ, но определено това е стимул за мен :) Да участвам в такова начинание

tishovsx

Много съм далеч от Вас, в това отношение, ама на следващия кОнкУрс ще се пробвам и аз !  :D А като казахте в събота на пазара, и аз ще съм там за да си взема заветния EHEIM.....
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Хунта

Цитат на: "tishovsx"Много съм далеч от Вас, в това отношение, ама на следващия кОнкУрс ще се пробвам и аз !  :D А като казахте в събота на пазара, и аз ще съм там за да си взема заветния EHEIM.....


Да не мислиш, че аз съм близко :) ... ама нали не е важно да спечелиш ... тръпката е важна!

tishovsx

....остави, къде ще се мерим с тези Корифей....ма ще взема да постна некой снимки, ей така да се види
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Хунта

Е! Сега, принципа на олимийските игри ;) нали знаеш .... днес може и да не можем да се мерим ама след няколко години :) Ще видят те.

niki__s

в моя аквариу има некакво водорасло в единия край и едно керамично пънче.КАКВО мога да направия зяда стане по така.а има и плакат одзад.даите ми съвет.благодария предварително :shock:

Мишо

Цитат на: "Niky"А някаква идея за свестни корени, които не са по една заплата?
Или пък за камъни, които не втвърдяват водата, а са с интересна форма?
На пазара миналата събота имаше мангрови добри парчета по 15 лв,някъде по около 30 см едното.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Flurebg.com%2FFor_Web%2FMy_Aquarium_%2F2_mini.jpg&hash=4d4666357bd28950b4b4e601672e141ce5110eb1  https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Flurebg.com%2FFor_Web%2FMy_Aquarium_%2F19_mini.jpg&hash=abf73e85d5384ca65321824882d3f97b0028b04f

ivo

При кого точно ги видя тези мангрови корени на пазара.
Утре преди работа ще минавам през животинския и ако ми харесат може да си взема.

Гарван

Кой е тоя дето се цепи от колектива?  :lol:  Да си признае.

NikolaV

Цитат на: "ivo"При кого точно ги видя тези мангрови корени на пазара.
Утре преди работа ще минавам през животинския и ако ми харесат може да си взема.
Вчера аз сивзех от магазина до славейков едно мангрово дръво около 30 см. - 6,50 лв. :-)

Хунта

Само споменавнето на "конкурс" вузбуди духовете. Аз утре съм 100% на пазара и този път нищо неможе да ми попречи :) ... Надаявам се да видя и други форуджии там ... дори ако има ентусиасти може да направим малка сбирка на по бира или ракия :) че май предната нещо не стана както я мислехме. Хем за обсъдим аквариумите хем някоя друга идея за тоя конкурс ...

ivo

А имаше ли повече бройки? Защото от там ще мога да мина чак другата седмица..

Що се отнася до конкурса бройте задължително и мен - един единствен аквариум поддържам в момента, но ще участвам.

По-късно обаче ще трябва да помагате, защото аз съм си един обикновен юзър и си нямам нито сайт, нито място на някой от сървърите, нито пък съм качвал мои неща там.. :cry:

NikolaV

Цитат на: "ivo"А имаше ли повече бройки? Защото от там ще мога да мина чак другата седмица..
Ами май взех най-голямото... Другите бяха по-малки

ivo

Може да се задоволя и с две по-малки, стига да са добри. Голямо THANKS, nikolav.

Пак за конкурса - нека направо да определим една дата и да пробваме какво ще излезе 8)

tishovsx

Цитат на: "Хунта"Само споменавнето на "конкурс" вузбуди духовете. Аз утре съм 100% на пазара и този път нищо неможе да ми попречи :) ... Надаявам се да видя и други форуджии там ... дори ако има ентусиасти може да направим малка сбирка на по бира или ракия :) че май предната нещо не стана както я мислехме. Хем за обсъдим аквариумите хем някоя друга идея за тоя конкурс ...

Тоя дето се върти като змей с канистъра съм аз утре  :wink:
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Raven

аз съм там между 10.30 и 11 часа.
ама след това трябва да се замотая към ул.Симеон за части ,че колата ми е в период на полуразпад.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

ivo

Аз ще мина също със сигурност, но за съжаление преди работа (на пазара ще съм около 8.30 часа). Трябва да се работи, дявол го взел.

Следващата събота пък съм канен на 60годишнината на тъста, така че пак няма да стане да ви видя сбирката, но през март няма да минете без мен (ако не сте против компанията ми :oops: ).

77

предлагам за конкурс да има две групи   1-ва сборен аквариум и 2-ра биотопен аквариум :D като няма други ограничения :wink: предлагам да го проведем през юни :D нека модераторите да определят точните дати на конкурса и гласуването :D според мен трябва гласуването да е открито от членовете на форума,хубаво е с някаква обосновка но не е задължително :wink: оценките на модераторите да се удвояват :wink: добре е да има първо,второ и трето място :D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

niky

Аз в конкурса няма да участвам.
Представи си, че спечеля. Веднага ще кажат, че съм гласувал с 2 сим карти  :lol:


Ако искате юни, добре.
На мен ми се струва по добре да е веднъж годишно, примерно на Коледа.

И накрая...някой трябва да се заеме с организацията му във форума.
Чакам желаещи :lol:

Хунта

Цитат на: "Niky"Аз в конкурса няма да участвам.
Представи си, че спечеля. Веднага ще кажат, че съм гласувал с 2 сим карти  :lol:


Ако искате юни, добре.
На мен ми се струва по добре да е веднъж годишно, примерно на Коледа.

И накрая...някой трябва да се заеме с организацията му във форума.
Чакам желаещи :lol:
Като начало е добре да се разпишат и обявят правила и критерии по които ще се оценява :) После срокове и жури. В общи линии трябва някой който има идея за какво става дума да ги разпише тея неща ... Бих помогнал с каквото много ... за съжаление не съм много вещ.

77

Цитат на: "Niky"Аз в конкурса няма да участвам.
Представи си, че спечеля. Веднага ще кажат, че съм гласувал с 2 сим карти  :lol:


Ако искате юни, добре.
На мен ми се струва по добре да е веднъж годишно, примерно на Коледа.

И накрая...някой трябва да се заеме с организацията му във форума.
Чакам желаещи :lol:
според мен конкурса е стимул да се направят нови по красиви аквариуми :D и да си сравним часовниците,всеки да види на какво ниво е :D но като неискате,няма проблем :cry: аз невиждам с какво ще се промени положението до коледа :?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

N.Nobs

Цитат на: "77"според мен конкурса е стимул да се направят нови по красиви аквариуми :D и да си сравним часовниците,всеки да види на какво ниво е :D но като неискате,няма проблем :cry: аз невиждам с какво ще се промени положението до коледа :?

Защо да не искаме :?: Според мен гласуването говори красноречиво че има интерес.Дайте само да уточним датата и да започваме.Аз лично вече започнах да се подготвям :twisted:
И за да няма сърдити предлагам жури да бъдат МИАЗОО.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

ivo

Е, те тука вече загазихме...  :lol:

niky

И аз не разбрах какво не искаме. Ако искате юни- няма проблем.

Разберете се вие, аз само давам предложения и ви насочвам.

Гласуването ще е с анкети.
За всеки отделно.

STIKS

Не е ли добре победителите в конкурса да бъдат стимулирани по следния начин:
Фирмата, представляваща SERA, активно рекламираща се във форума се ангажира да издаде календар с най-добре представилите се аквариуми. Този календар се разпространява на цена - неговата себестоимост. Победителите ще получат някакво количество календари безплатно и нямат претенции за тиражираните снимки. Тука възниква въпроса и с качеството на снимките, но това и още много други неща са в случай, че се приеме предложението.
Доколкото ми е известно не е правен такъв роден календар.
Много е важно SERA да даде своето мнение.
Що се отнася до провеждането на конкурса то моето мнение е следното:
1. Два конкурса в годината - юни, декември.
2. Категории - биотопен, сборен и фрагмент от аквариум
3. Възможност за повторно представяне на един е същи аквариум на два конкурса, но с нанесени изменения.
4. Жури - три оценки
- Модератори и администратори
- Мненията на любителите от форума, които имат право да гласуват само веднъж и регистрирали се до датата,  от която започва изпращането на снимките. (с цел да не се получи като на  Евровизия)
- Фирмата спонсор на наградите.

SERA

Цитат на: "STIKS"Не е ли добре победителите в конкурса да бъдат стимулирани по следния начин:
Фирмата, представляваща SERA, активно рекламираща се във форума се ангажира да издаде календар с най-добре представилите се аквариуми. Този календар се разпространява на цена - неговата себестоимост. Победителите ще получат някакво количество календари безплатно и нямат претенции за тиражираните снимки. Тука възниква въпроса и с качеството на снимките, но това и още много други неща са в случай, че се приеме предложението.
Доколкото ми е известно не е правен такъв роден календар.
Много е важно SERA да даде своето мнение.
Що се отнася до провеждането на конкурса то моето мнение е следното:
1. Два конкурса в годината - юни, декември.
2. Категории - биотопен, сборен и фрагмент от аквариум
3. Възможност за повторно представяне на един е същи аквариум на два конкурса, но с нанесени изменения.
4. Жури - три оценки
- Модератори и администратори
- Мненията на любителите от форума, които имат право да гласуват само веднъж и регистрирали се до датата,  от която започва изпращането на снимките. (с цел да не се получи като на  Евровизия)
- Фирмата спонсор на наградите.

Не можем да поемем ангажимент за направа на календар с най-добрите аквариуми тъй като от опит знаем че направата на календар в малък тираж е скъпо нещо.
Предпочитаме да осигурим наградите.

По отношение на журито - не приемаме само ние да бъдем жури.Най-добре е всеки да има възможност да гласува по един път.

STIKS

SERA написа:
ЦитатНе можем да поемем ангажимент за направа на календар с най-добрите аквариуми тъй като от опит знаем че направата на календар в малък тираж е скъпо нещо.
Аз пък имам опит в направата и разпространението на календари и други подобни неща и смея да кажа, че ако имам вашата разпространителска мрежа сам бих го направил и то с печалба.
Струва си да си направите труда за някакво проучване.
Все пак рибките за мен са хоби, а за вас те са бизнес.

niky

Това с календара няма нищо общо с конкурса според мен.