• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 07:01

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Нужно ли ми е още нещо

Започната от milenski, 11.12.2004 14:56

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

milenski

11.12.2004 14:56 Last Edit: 12.12.2009 21:21 by Живко
Здравейте!Много харесвам този форум и днес реших да се регистрирам!
Преди съм имал рибки но от скоро открих вашия сайт и отново манията ме обзе:)
В момента съм с 30 литров аквариум,дъното му е покрито с камъчета(малки),имам водорасли,2 растения и един "мъх".Неговите обитатели са 2 мъжки хелера и 1 женски;2 молинезий-мъжка и женкска.Имам "вибратор" за кислород в водата,гъба и нещо като капак с лампа:)
Та питането ми е дали ми трябва още нещо?
По колко време трае бременноста на хелерката?
И за половия димурфизъм между мъжките и женските молинезий - коя е женската? - тази с опашка като полумесец или с по малката обла опашка?
:D

Igi

трябват ти още нагревател и термометър, мъжките молинезии имат едно шипче отдолу до аналния плавник, прочети секция  FAQ ,там пише всичко което те интересува.

http://www.aquariumbg.com/forum/viewforum.php?f=23&sid=b9fba1dd448b6b8f8c192b46991b3c8c

milenski

Igi забравих да напиша че ги имам тези работи:)
а да питам още:
по колко време трае бременоста и при молинезийте?
А някакви профикалтични лекарства да ми препоръчате?
защото баща ми слагаше преди някакви такива лекарства и рибите си бяха живи и здрави доста време:) а и цена ако можете да ми кажете:)

niky

Няма такива работи. Лекарства се слагат САМО при нужда.
Сменяй 25% от водата всяка седмица, чисти дъното и няма да имаш проблеми.

Igi

при молинезиите по мое мнение , но може и да бъркам, трае някъде към 30 - 40 дни, а за лекарствата , не мисля че има профилактични лекарства, по-компетентните от мен ще ти кажат, но недей да слагаш без повод каквито и да е лекарства. Аз си държа под ръка  триплафалзин.

milenski

а пък вчера ми умря мъжкия хелер.Гледах го 2 дни тука нещо такъв омърлушен,само на дъното стоеше и като се качи на повърхноста му пусках храна и той минаваше "през" нея без да я докосне.
Та питането ми е дали може да е бил ослепял и дали може да е от "оригиналния" ми капак с крушка - 40 вата?
а и още нещо забелязъл съм че по коремите на двойката ми молинезий има бели точки такива - какво е това?-болест ли е?и ако е какво лекарство да си купя за да ги оправя
?

VassetZ

И по моите молинезии имаше такива точки, но си живяха доста дълго... :roll:

Igi

това им е от окраската, не е болест

milenski