• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.06.2024 06:08

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Златни Ри

Започната от Spider, 14.01.2005 19:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Spider

При какви условия мога да гледам Златни Риби?И с какви други риби могат да съжителстват?

ВЕЛИНСКИ

Нещата, на които трябва да се обърне внимание са:

1. Около 25-30 литра на един брой златна риба за да растат и живеят без стрес дълги години.

2. Температура около 22-24 градуса - 25 градуса вече е много, защото е на горната граница на тяхната поносимост.

3. Добра филтрация - поне десет пъти обема на аквариума в час.

4. Засаждат се определени видове растения, които те не ядат - анубиас, ехинодорус, егериа, явайски мъх и май това са :)

Това е най-основното.

Иначе златните риби съжителстват добре единствено със златни риби. Докато са малки можеш да ги гледаш и с други миролюбиви или растителноядни риби като неони и милосоми (това, което наричат растителноядна пираня), но ще имаш проблем когато златните почнат да ги задминават на ръст и да гледат на тях като на плячка и освен това те са основно тропически риби и 23-24 градуса за тях е малко студена вода. Определено избягвай да ги събираш със сомове защото не са един или два случаите, в които сомовете засмукват опашките на кротко лежащите златни риби на дъното и ги нараняват до смърт.

abaro

Само да кажа че когато имах две оранди в един момент решиха и за 2 дни ми изядоха явански мъх колкото юмрук. Всмукват го и след 2 сек. изплюват само стеблото. Просто се чудех за кое ми е по-малко жал в този момент, но рибите ме изпревариха и повече не си взех мъх докато не ги подарих.
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

miTko

Цитат на: "abaro"Само да кажа че когато имах две оранди в един момент решиха и за 2 дни ми изядоха явански мъх колкото юмрук. Всмукват го и след 2 сек. изплюват само стеблото. Просто се чудех за кое ми е по-малко жал в този момент, но рибите ме изпревариха и повече не си взех мъх докато не ги подарих.
Природа...То е все едно да гледаш вълк и той един ден да ти изяде децата. Добре, че нямам такива дзверове, че както ми върви добре мъха, ако го изпапат ще им натъпча зурлите с камъни! :evil:
Разни мои АКВАРИУМИ 

NikolaV

Може и с Астронутуси. Ето ТУК са показани заедно  :twisted:  :twisted: