• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.06.2024 05:08

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

В 15л. аквари

Започната от Spider, 16.01.2005 10:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Spider

Здравейте,ще ми кажете ли дали е добре да гледам 4 Златни рибки б 15 литров аквариум???Благодаря!!!!!!!!!

NikolaV

Единствения отговор е НЕ
Ако все още не си взел рибите, не го прави. Ориентирай се към други рибки. Златните стават доста голями и дори 100 л. не е достатъчно за отглеждането им. Освен това цапат много и не е препоръчително да съжителстват с други риби. Има още доста "против".
15 л. аквариум обаче не е подходящ за каквито и да било риби. Има едно основно правило: колото е по-голям аквариума, толкова по-лесно се подържа.
Гледам имаш два постнга: за 15 и 30 л. аквариум. Пиши все пак каква е ситуацията! Имаш ли вече някой от тях, някакви риби или тепърва ще си взимаш нещо?

Spider

за съжаление вече ги купих. :(  :(  :( А във 30 литровия аквариум гледам Гупи,Хелери и Молинезий.Но мисля скоро да си купувам по-голям аквариум. :D

веско

Засега единственото нещо което можеш да направиш е да размениш рибките,но това е временно решение на проблема.

Spider

Написах поста за 30 литровия аквариум защото исках да видя какво щеми препоръчат другите.

Spider

Благодаря аз точно това мислех да направяно се чудя дали пък на Гупите,Хелерите и Молинезийте няма да им е тясно.

веско

Зависи колко са рибките,но 15 литра определено е малък аквариум.

Spider

Рибите са 10,Хелери-3,Молинезий-3,Гупи-4.

веско

На първо време ще изкретат някакси,но помисли за по-голям аквариум или разкарай златните рибки.

Spider

Ще си зимам нов аквариум но още се чудя къде да го сложа защото другите два зимат много място.

веско

Не разбрах от къде си,ако си някъде на близо до Севлиево може да измислим нещо,имам един излишен 80 литров може да ти го подаря :lol:

Spider

От София съм мерси за предложението но няма как да се видим.Много
щеше да е яко да ми подариш акжариум.А можеше и да разменим някои риби.

Spider

Сега като сме заговорили за аквариуми можеш ли да ми кажеш как да си направя лампа за аквариума.Аз имам капак но нямам лампа.

веско

Аз на твое място бих махнал двата малки аквариума и на тяхно място бих сложил един голям,но това зависи от финансовите възможности все пак.

Spider