• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
14.05.2024 09:24

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бети

Започната от VassetZ, 06.06.2004 02:05

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

sho

Цитат на: "VassetZ"
Цитат на: "Legion"Мисля че сам сагласен с феновете на бетите едни от най-яките рибоци са. :x Като поведенеие имам ниаколко мъшки в аквариума по точно 3  не се биат до смърт а само докато 1 от тях не се наложи над другите,вапреки че тоз мъжки дето е доминантен уби 2 женски докато се опитвах да го размножавам,привтората дори бях взел предпазни мярки и пак я пречука кучето,в аквариума сам го виждал да напада калихт,а хелерите ги прави на пихтия,барбосите не закачат бетите ,те си го искарват на сомчетата иначе е вярно че много щипотат перките.За поведението тоз доминантниа мъжки винаги хапе на едно и сащо място по опашките при това оставя белези с формата на полумесец или нещо от сорта,при това не само бети едно женско данио беше нахапано по сащия начин,другия машки пак хапе по грабните плавници.Номера с огледало сащо дейстава при други риби не сам чувал да става (мога и да баркам).Нещо друго сутрин като ги храня тоз доминантния пич винаги се опитва да захапе някой праст дори подскача над водата и като го пернеш през физиономията с праст пак се враща и пак атакува много е надъхан :roll: Виждал сам подовно поведение по време на хранене при телескопи,но чак такива краиности не сам.Да не говорим при размножаване какви работи правят много са интересни сигорно само гертрудите са по интересни от тях!!!Много яки пичове са бетите циклидите боп да ядат пак и циклидите са много претенциозни ,тай де много са им мазни дупетата[/img]
май феновете на бети са малко тука, ама нищо :wink:
Еми не с е учудвай секи си има по някой фаворит единици рибки се харесват на секи:),Legion  
а това с 3-те мъжки мирно съществуващи в един аквариум никак не мога да го повярвам :)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsho-services2.hit.bg%2F81145289603.png&hash=b42dc24e05e44d4204fa084b00e78775791436e1

VassetZ

Цитат на: "Boby_"Отказвам дори да си предсатвя какво имаш предвид под "изродски".
Ако имаш предвид най-агресивните, отговорът е "Не, не са".
Ако имаш предвид най-интелигентните, отговорът пак е "Не, не са".
Ако имаш предвид най-красивите, отговорът също е "Не, не са".
Ако имаш предвид най-итересните, мога да кажа, че със сигурност отговорът е "Не, не са".

Кажи какво точно имаш предвид, пък ще видим какъв ще е отговорът.  :lol:
ето един хейтър :D( да не сеобиди някой :lol: )

VassetZ

Цитат на: "Thief"1 извинявам се че се намесвам в спор който не съм започнал
2 от 3 години гледам бети това наистин са както се изразява младежа по-горе най-изродските риби вярное 4е не са наи интелигентните но за другото уви грешиш равни нямат.
Имам 7 месечен сингапурски самец който не позволява на нито една от рибките да "дишат" без да им бъдат откъснати опашките а що се отнася до цвета и красотата мисля че няма какво да говорим ако ми предоставиш база (рибка за сравнение) ще се радвам да поспорим за спорта поне ако ли не ще се радвам някой да ми каже дали е развъдил лорикариум моите са най-инатите добитачета на света
за сега толкова ако съм засегнал нечие гордо, себе или рибо любие моля оведомете ме
ето един фен :D(да не се обиди някой  тоже:lol: )

VassetZ

Цитат на: "sho"Що така ги оплюхте бе бетите си имат своя чар - аз например много ги харесвам :) за съжаление в момента не гледам (трябва да се замисла по вапроса:))
VassetZ - А ако знаеш какво направиха с няква отнякаде появила се в техния аквариум хлебарка е**** и матамата преди да се удави:)
Симпатични рибки
а затова ги харесвам тия риби :D
респект към бетите, агейн :D !!!

Legion

Ми 3 са мъжките и никакви проблеми нямам с тях,разбирасе откъм храна са презадоволени и от към женски(общо 6),и честно казано имам повече проблеми с женските,въпреки че при тях до хапене не се стига,само се перчат една на друга.А въпросния мъжки на външен вид  е много грозен,не само според мен но и според всички които са го виждали,но като "характер"е невероятен дзвер,налита на скалариите(около15-16см са),гони Hoplosternum-ите от скривалищата им те са към 13-14см.Като махнем 3 хелерчета май вярно май най много него либим в аквариума.(За хелерчетата много си ги тача штото като бяха малки ги забравих с вклучен нагревател и тез трите бяха отцелели при температура над 45 градуса целзии.Сигорно се бяха варили поне 3-4 часа на таз температура преди да ги извадя и сега станаха много яки момчета :lol: )

Legion

Цитат на: "VassetZ"
Цитат на: "Boby_"Отказвам дори да си предсатвя какво имаш предвид под "изродски".
Ако имаш предвид най-агресивните, отговорът е "Не, не са".
Ако имаш предвид най-интелигентните, отговорът пак е "Не, не са".
Ако имаш предвид най-красивите, отговорът също е "Не, не са".
Ако имаш предвид най-итересните, мога да кажа, че със сигурност отговорът е "Не, не са".

Кажи какво точно имаш предвид, пък ще видим какъв ще е отговорът.  :lol:
ето един хейтър :D( да не сеобиди някой :lol: )
Трябва да му призная на Boby,че в някои отношения е прав,но пак риби и интелект ....трудно се смесват :)  :)Пак и той доколкото подразбрах се занимава с цихлиди най-вече,ако нещо съм са объркъл.Лично на мене цихллидите не са ми чак толкоз интересни,пък най вече не са ми по джоба(а и да не говорим че ако човек иска да се занимава със селекция за бети се намират много по-лесно материали за четене,въпреки че са доста "примитивни" -най-вече са посветени на фенотипните изяви пък и те не са напълно изяснени,но като за начало стават)Таз скоба свинска стана :roll: Пък и да сравняваш цихлиди с бети като агресия е все едно да сблъскаш мини с зил и да твърдиш че зила е по яката кола :o

VassetZ

Цитат на: "Legion"
Цитат на: "VassetZ"
Цитат на: "Boby_"Отказвам дори да си предсатвя какво имаш предвид под "изродски".
Ако имаш предвид най-агресивните, отговорът е "Не, не са".
Ако имаш предвид най-интелигентните, отговорът пак е "Не, не са".
Ако имаш предвид най-красивите, отговорът също е "Не, не са".
Ако имаш предвид най-итересните, мога да кажа, че със сигурност отговорът е "Не, не са".

Кажи какво точно имаш предвид, пък ще видим какъв ще е отговорът.  :lol:
ето един хейтър :D( да не сеобиди някой :lol: )
Трябва да му призная на Boby,че в някои отношения е прав,но пак риби и интелект ....трудно се смесват :)  :)Пак и той доколкото подразбрах се занимава с цихлиди най-вече,ако нещо съм са объркъл.Лично на мене цихллидите не са ми чак толкоз интересни,пък най вече не са ми по джоба(а и да не говорим че ако човек иска да се занимава със селекция за бети се намират много по-лесно материали за четене,въпреки че са доста "примитивни" -най-вече са посветени на фенотипните изяви пък и те не са напълно изяснени,но като за начало стават)Таз скоба свинска стана :roll: Пък и да сравняваш цихлиди с бети като агресия е все едно да сблъскаш мини с зил и да твърдиш че зила е по яката кола :o
Ето още един фен!
Aways Betta splendens!

Boby_

:lol: Да сблъскаш мини със ЗИЛ? Неее, по-коректното сравнение би било да пуснеш да се състезават на трасето трабант и ферари, но както и да е.  :D
Иначе не съм хейтър, просто всички други риби ми се виждат досадни и скучни в сравнение с африканските цихлиди.  :P

Legion

:D Разбирам те,и аз съм така като махнем  1 2 вида цихлидите са ми много досадни(за отглеждане в аквариум),като видя цихлида в аквариум едвам се сдържам да не заметна с въдицата и да не извадя някое ''ферари'',на драс от аквариума 8)  Просто ме карат да се чувствам като в американски ресторант дето храната я ловят  :lol:  :D пред очите ти

Legion

VassetZ може от храната да е ,аз имам 6 и 3 мъжки храна ги с най-разнообразна храна поне 7-8 различни вида редувам включително и жива много и се кефат.Пробвай да им даваш жива храна нещо по скокливо да го гонят повечко или пък по-голямичко дрозофили сега се намират лесно около казани и пианици :roll: или червеи,може мамарци хем са що годе голями хем са скокливи(но да са от по чистичка река събирани),аз и циклопси им давам но трудно се намират,по лесно ще си уловиш дафния.

VassetZ

аз редувам 3 вида храни+от време на време и артемия.

Legion

Еми пробвай тез другите мерки могат да помогнат   при мен вършат работа,може и некое скривалище в повече да им сложиш,но мисля че си имаш.Какви цветове са ти бетите имаш ли някакъв по рядък цвят?

VassetZ

За жалост нямам редки цветове. А иначе са ярко сини(както беше писал някой тюркоазени). От окраските съм фен на жълтата и на червената :D
ама нямам представа къде се намират, а и за селекция трябва доста време при тия риби :?

Legion

За червени нямаш проблеми една кръстоска от дивия тип(твоя тип)ще ти даде 25% червени.А ако искаш на готово в София има на всякаде последно видях  червени в младост 3 в едно магазинче на пазарчето до даскалото  за жълти обаче бая зор ще видиш ako интересува обаче виш тука http://www.geocities.com/dynarb/genetics.html има общо но не пълно описание фенотиповете(най-вече за цвяти един мутантен фенотип за двойна опашка) и примерни кръстоски(монохибридни и 1 дихибридна,за българин със средно образувание тази част от страницата е излишна ако не и цялата страница :D ),скачеността на гените не е обяснена само е загатнато,но като за начало става а ако те интересува още има и други страници:shock:  :?:  8)

VassetZ

Значи за да получа жълта ми е необходима поне една такава в размножаването или? Шото доколкото видях тя се получава от доминантните алели на дадения ген, май...?