• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

замислям 300 литров аквариум

Започната от Burgaska_perla, 03.06.2010 21:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

valnata

Как да си представя, че не е грешка при положение, че в цял свят не се ползва такава сол.  :-D Хората които имат солени аквариуми и опит  обясниха, че е изпробвано, че си мъчи животните, ама защо ли да ги слушаме тях. :duvar:

На мен не ми пука какво ще слага в аквариума(някой даде съвет за зеле *THUMBS UP*), но ме подразни това, че лъже и държанието.. :-)

NO CARRIER

Цитат на: almaren - 07.06.2010 08:15
Лелееееее какви глупости надрънкахте,напишете нещо което сте прочели обосновете се научно.Разбрахме за зелките,за копърките,за лъвчетата и шизофренията,айде сега напишете нещо по темата.А и след като солта е от тунис и е добивана чрез изпарение на водите от средиземно море на никой ли не му хрумна че в нея съшо има микроелементи? :-D
Колега, солта ако ще и от соленото езеро в Юта да е, ако е за човешка употреба и за хранителни цели, тя е 99% натриев хлорид.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

изгубеният рай

"Натриевият хлорид, познат още като готварска сол или просто сол, е химическо вещество с химическа формула NaCl.

Натриевият хлорид е сол, на която до най-голяма степен се дължи солеността на водата в моретата и океаните и на междуклетъчната течност при много многоклетъчни организми. Използва се широко като овкусител и консервант за храни."

"Морска сол - цени се най-вече от хората, които държат да се хранят здравословно. Може би защото се добива непосредствено от морска вода, се счита за особено естествена. Физиологически погледнато разликата между морската и каменната сол е незначителна. Предлага се фино смляна или на кристали."

"Морската сол е естествен природен продукт. В нея се съдържат повече от сто минерални вещества, състоящи се от над 80 химични елемента."



Има още доста цитати който мога да публикувам...и от които става ясно че това което е направило момичето съвсем не е невъзможно.Вместо да анатемосвате да бяхте почели мало повече :-|
END!!!

ludiqdoctor

07.06.2010 16:16 #48 Last Edit: 07.06.2010 16:36 by NO CARRIER
Цитат на: изгубеният рай - 07.06.2010 11:28
"Натриевият хлорид, познат още като готварска сол или просто сол, е химическо вещество с химическа формула NaCl.

Натриевият хлорид е сол, на която до най-голяма степен се дължи солеността на водата в моретата и океаните и на междуклетъчната течност при много многоклетъчни организми. Използва се широко като овкусител и консервант за храни."

"Морска сол - цени се най-вече от хората, които държат да се хранят здравословно. Може би защото се добива непосредствено от морска вода, се счита за особено естествена. Физиологически погледнато разликата между морската и каменната сол е незначителна. Предлага се фино смляна или на кристали."

"Морската сол е естествен природен продукт. В нея се съдържат повече от сто минерални вещества, състоящи се от над 80 химични елемента."



Има още доста цитати който мога да публикувам...и от които става ясно че това което е направило момичето съвсем не е невъзможно.Вместо да анатемосвате да бяхте почели мало повече :-|

Ти пък от кога стана и ти акаваристка, та взе да се месиш, че и в "солениете теми" само не мога да разбера? Не знам кой колко е чел, и кой колко знае, но съм сигурен, че повечето хора, които пишат тук (поне се надявам да е така), говорят предимно от личен опит, а не от прочетеното на Дикенс и ала бала......м?       ОПИТ - е тва понятие първо трябва да им се разясни на "колегите". Ако опре работата до научни обосновки там мисля, че почти никой тук не разбира толкова добре органична и неорганична химия, за да се дават подобни обосновки, или греша.....? И едно предупреждение: Летния, колко съм ти говорил пък специално на тебе какво може и какво не може да се слага в аквариума....? Една от най-големите глупости която можеш да сътвориш е да сложиш въпросните камъни. Ище ти отговоря от името на бургаската копърка само че под формата на въпрос: Ти в черно море да си виждал коралин и лилави алги? Сам си прави изводите дали камъните са купени или са извадени от бургаския залив. Ае стига толкова тъпотии че...Ей затова няма свясно акваристично общество в Бг. Благодаря за вниманието и пак заповядайте!

ModEdit NO CARRIER: Хайде без определения.
От всяко дърво да направим свирка, от всеки буркан - аквариум. И после...?

etg

Начинът по  който е формулирано заглавието на темата, показва ясно стремежа за конфронтация от страна на авторката, та заради това не разбирам тези,  които наскачаха като ужилени да я защитават.
Ако "перлата" искаше да сподели своя опит и да ни отвори очите за това,  как се набутваме с фирмени соли, то щеше да си кръсти темата например така - Експеримент 1 рифов аквариум с морска сол за левче, но уви идеята е друга.

"Перла" ако това , което правиш е точно така, както го описваш, защо не ни свеждаш по един ежеседмичен бюлетин със сътоянието на живите твари в аквариума ти. Може пък да се окаже, че твоят експеримент ще промени коренно тенденциите в световната морска акваристика.

Аз обаче продължавам да залагам на молинезии... *DRINK*

изгубеният рай

ти пък кой си "луди докторе"че да даваш определения ]:->
Едни се учат бързо,други бавно...кога съм станала акваристка и къде ще се меся не е тоя работа.
Темата е съвсем друга...обоснови се че не е възможно щото "само с ядене не става и акъл трябва" *NO*
END!!!

NO CARRIER

Колежката Бургаска Перла ако има доброто желание, може да пусне една нова тема, в която да даде повече подробности. Вие ако искате да се разправяте едни с други, моля да продължите с лични съобщения. Бонус - няма ограничение в броя получени и изпратени съобщения.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Similar topics (5)

28005

Публикации: 2
Прегледи: 4748

3977

Публикации: 69
Прегледи: 39736

9496

Публикации: 39
Прегледи: 28578

10170

Публикации: 11
Прегледи: 13416

11980

Публикации: 2
Прегледи: 5104