• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 22:10

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Снимки от 13 май 2006, Хюстън

Започната от kraltchev, 16.05.2006 16:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Живко

Цитат на: "Boby_"
Цитат на: "theater"По спомени, зеолита не се ли ползваше за котешки тоалетни?
Ако да - ето ти лесен начин да се снабдиш.

Продават го за котешки тоалетни, да, но там е ароматизиран, което не е много добре за целите на акваристиката мисля.  :wink:

пробвах и с котешка тоалетна :D  има една с много ниска цена, тя не е ароматизирана и върши работа. на рибите, американски цихлиди, нищо им няма.

Цитат на: "miTko"А не става ли без да го киснеш в тор, само в чешмяна вода и после в аквариума като сипваш тор да поема временно?Нещо като буфер за кратко. И ако кажеш от къде си взел зеолит? :?

не знам. щом отдава толкова бързо, си мисля, че концентрацията на торове в зеолита, няма да е по-висока от колкото във водата.
може да е отдал бързо, защото наистина го бях натъпкал яко, с амониеви силитри и всекакви боклуци.
от друга страна съм сигурен, че се ползва доста добре, като филтърен пълнеж за канистри. това означава, че ще може да почиства водата.
както казах ползвах го за цихлидарника, наред със смолата от дискус. смолата не обира фосфати. по мое мнение те са по големия проблем в цихлидарниците.само дето не се сетих да замеря какво ще отдели от престоя си там. :bash

АКВАЗАВЪРА ги разбира зеолитите. Софианци може да го поразпитате. аз ще го направя следващия път като се пръкна в София.
Зеолит успях да взема само един път и не съм сигурен, че човека ще иска да се занимава с нас. за това и опитах котешката тоалетна, но ще проверя.
Никой не се е родил научен.

Similar topics (5)

10662

Започната от kraltchev


Публикации: 0
Прегледи: 3325

14618

Публикации: 14
Прегледи: 11404

4728

Публикации: 11
Прегледи: 5699

4853

Започната от 77


Публикации: 42
Прегледи: 18581

12882

Публикации: 8
Прегледи: 5304