• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
04.06.2024 01:05

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Фотографии работ нескольких участников ADA 2007 (Россия).

Започната от Mazur, 16.09.2007 15:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Живко

142 и 201.
Тези само ми харесват от французите.
Никой не се е родил научен.

botzi

 А предполагам нашите аквариуми ще се видят по коледа на конкурса  *JOKINGLY*

Raven

Цитат на: Живко - 17.09.2007 19:39
142 и 201.
Тези само ми харесват от французите.

И аз харесах точно тези двата - останалото е прекалено евро за моя вкус.
Особено 142 ми се видя доста симпатичен ,а 201 можеше още малко да се остави да "срастне" ,особено първият етаж ,и щеше да стане много добър.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

besom

 *offtopic  ехоооо момчета ахоиииии - да вземета да напишете по някоя статия и за нас простосмъртните
така като ви слушам - много инфо ми се губи

botzi

 Честно казано на мен ми хареса само 142 на Run другите голям кич и шарения, сега разбрах защо имам най-малко точки от европейците в журито и най много от азиатците.

Живко

Цитат на: besom - 17.09.2007 21:29
*offtopic  ехоооо момчета ахоиииии - да вземета да напишете по някоя статия и за нас простосмъртните
така като ви слушам - много инфо ми се губи.

Ми кажи какво те интересува.
Не се сещам нещо, за което да не е писано във форума. Ще ти пуснем линк. :-)

Забелязвам и още един "дефект" на французите.
Липса на идеи.
Даже доста от аквариумите им са копия на аманови и други аквариуми.
Никой не се е родил научен.

77

Цитат на: raven - 17.09.2007 18:55
Страхотни аквариуми са френските- или поне щяха да бъдат преди около 5-6 години.

Според мен Амано направи грешка че набута тези европейци и американци в журито- сега шаренията  се котира най добре и всички ще се юрнат да правят евроамерикански кич.
Хубавите нейчъръл аквариуми не се харесват на запад защото са по трудно смилаеми- важното е да е шареничко,червеничко и подреденичко.
според мен не е точно така...тази година се открива АДА ФРАНЦИЯ и трябва да се поощряват хората ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

miTko

Цитат на: 77 - 18.09.2007 09:13
според мен не е точно така...тази година се открива АДА ФРАНЦИЯ и трябва да се поощряват хората ;-)

Ето каква била работа! За всяко нещо си има причина.
Raven e прав, преди няколко години 108 щеше да е номер 1, може би и 579, ако си беше извадил оборудването.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Raven

Надявам се да има някаква реална причина този аквариум:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fportail.aquagora.fr%2FCAPA2007%2Fphotos%2F1179180887_jerome63_photo1.jpg&hash=ae432586eed81b515ad36cc27854ccf164dc0f9b
да е класиран наравно с моят.
Колкото и да се стремя да съм реалистичен и обективен- смея да твърдя че моят е класи над този и като визия и като идея.
Евро-американският  вкус и виждане за акваскейп са на много ниско ниво- френските аквариуми са нелоши,просто пълна липса на идея и това води до кич повече или по малко.
Както и да е- аз няма да правя шарени евро аквариуми ако ще и да се класирам на последно място,общо взето ми е все едно на кое място съм  щом съм извън топ 27 ,така че няма какво да коментирам.
Важното е първо на мен да ми хареса защото ако вляза в топ 27 ще ме види този онзи и ще ме забравят,а пък този аквариум аз ще си го гледам всяка вечер на живо,и ако съм направил компромис с виждането си за красиво и съм сътворил нещо само за по предно класиране- това ще означава че този компромис ще го гледам и ще се дразня всяка вечер- за мен не си заслужава блъскането.

А да седна да правя нещо само заради един конкурс и после да го разбутам след снимките- не.
Не и в 700 л.- прекалено мързелив съм за такива работи *CRAZY*
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

panchopan

raven не си прав брат. :-)
Тоя аквариум е класи над твоя. Погледни само какъв колорит. Игра на цветове, разчупена композиция, богатство на видове и форми. То човек получава зрителен оргазъм и световъртеж от такова многообразие :-) Га добре че не съм епилептик!

А ти моляте с единя гол стил си тръгнал да се съревноваваш. Че тука и по брой разтения те бият 10:1!
Поне едно водопадче да беше сложил като компенсация :-)

Все пак едно трябва да им се признае на журито. Като си имат принципи си ги спазват докрай.
Като погледнеш победителите ще разбереш защо този е по-напред от твоя.
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

zmeq

Цитат на: panchopan - 24.09.2007 13:34
raven не си прав брат. :-)

Ти сериозно си говориш.
И имаш ли представа от акаскейп някаква?

miTko

Raven, абсолютно споделям до последната дума! Факт е, че харесвам малко по-различни аквариуми отколкото ти, но тези момци са няколко години назад, ако честно са гласували за този аквариум! ;-) Очаквам обаче да има роене на стилове, защото май така повече не може да продължава - има масовизиране и развитие. То е като в изобразителното изкуство, не може всичко да е в кюпа!
Все се каня да питам, някой знае ли защо точно 27 е числото? Нещо източно ще да е... ;-)
Разни мои АКВАРИУМИ 

panchopan

:-)
Някой хора май от сърказъм не разбират.

Аз от акваскейп (кво е тва?) не рабирам. Имам аквариум от 3 месеца.
И от мода не разбирам. И от уеб сайтове напоследък се оказа че не разбирам. Ама като видиш кич, то си е кич. Дали е аквариум, уеб сайт или дреха, разлика в кича няма.

Напоследък гледам че и моя аквариум май към кич го докарвам, така че и от моя си аквариум май не рабирам :-)
А съдейки по коментара на zmeq явно и от сърказъм не разбирам.

Абе що ли се обаждам аз ?!
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

ata_nas

Ти се радвай,че аквариумът ти остана цял!

miTko

 :-D Разликата е, че ти твоя не го пускаш на конкурс, защото разбираш за какво става дума.  ;-)
Имаше един, който лискаше бурканчета с боя по едно платно и това го пишеше за искуство...Еми не може да се усети явно.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Similar topics (5)

9677

Започната от wars


Публикации: 2
Прегледи: 2896

13562

Публикации: 17
Прегледи: 11870

8811

Започната от 77


Публикации: 22
Прегледи: 13474

9769

Публикации: 8
Прегледи: 4980

8761

Започната от 77


Публикации: 12
Прегледи: 6504