• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:55

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Акваскейп конкурс 2015

Започната от NO CARRIER, 08.09.2015 13:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NO CARRIER

Здравейте,

Сроковете за качване на снимки ще бъдат както за Коледния конкурс. Гласуването и обявяването също.

Условия, на които да отговарят снимките:

    Всеки участва с една снимка.
    Да е с размер (1024 пиксела по една от страните). Снимката може да бъде запълнена с неутрален цвят до нужния размер, но не бива да има отвличащи вниманието рамки и украшения.
    Снимката да е направена челно на предното стъкло (front shot) и да се вижда само аквариума без заобикалящата го среда.
    Снимката трябва да е направена след месец май 2014г.
    Да се придружава с информация за размери на аквариума, оборудване, растения, обитатели.
    Снимката да няма отличнителни знаци по които да бъде разпознат автора и.
    Снимки от акваскейпи, които са участвали в предишни конкурси, организирани от БАЕ и IBAC, няма да бъдат приети освен ако няма значителни промени в акваскейпа.
    В този конкурс ще се допускат само български участници.

Екипът на БАЕ си запазва правото да приема само снимки които определи като "акваскейп", ако се получи снимка, невлизаща в определението, авторът и ще бъде уведомен.

Оценяването ще се извършва от жури като за база ще бъде ползвана утвърдена  международна система за оценяване.

След края на гласуването ще бъдат видими общите и индивидуалните оценки на журито.

Членовете на журито ще бъдат обявени по-късно.

Сайт на конкурса: http://aquascaping-contest.com/
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

NO CARRIER

Акваскейпинг Конкурс 2015- Резултатите
Участници и оценки:

    Недко Петров - 582 т.
    Борис Христов - 548 т.
    Иво Скоклев - 516 т.
    Росен Янев - 493 т.
    Петко Петков - 472 т.
    Антония Минева - 464 т.
    Даниел Иванов - 424 т.

http://aquascaping-contest.com/listr.php?lang=bg
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Борис Христов

Браво Недко и честито 1-во място! *DRINK*
Изпълни си обещанието от миналогодишния конкурс ,за по-добро предствяне на този.Поздравления и на всички участниците в тази категория ,макар и толкова малко на брой.Благодарност и към членoвете на  уважаемото жури  отделили от времето за да ни оценят ,както и на екипа на БАЕ за организирането на конкурса. 

pro_filer

Благодаря, Боби!  *DRINK*
Благодаря на членовете на уважаемото жури, за насоките и коментарите, и на БАЕ за поредния организиран конкурс! Поздравления за всички участници и догодина по-хубави и повече аквариуми!  *bg*

miTko

Поздравления за тазгодишните участници! Слабичко, ама каквото - такова. До година - повече.
Разни мои АКВАРИУМИ 

danielm

Само 2 аквариума без техника ... от 7 участника. Набързо, в последния момент, без много желание и т.н. Единствено Недко и Боби се постараха.

discusfen

13.01.2016 21:39 #6 Last Edit: 14.01.2016 20:24 by Георги
С удоволствие бих дарил на печалившия 5,6 скалариики от моите да раздвижат стадото разбори.

pro_filer

Цитат на: danielm - 13.01.2016 20:29
Единствено Недко и Боби се постараха.
И ти си се постара за снимката ;)  *DRINK*

Цитат на: discusfen - 13.01.2016 21:39
С удоволствие бих дарил на печалившия 5,6 скаларийки от моите да раздвижат стадото разбори.
Благодаря за предложението, но мисля че ще ми раздвижат и полянката...  *JOKINGLY* *DRINK*

Борис Христов

13.01.2016 21:57 #8 Last Edit: 14.01.2016 13:26 by Борис Христов
Цитат на: danielm - 13.01.2016 20:29
Само 2 аквариума без техника...
Аз не мога да разбера едно нещо...
Ръкавите на по-голямата част нас са мокри през цялата година.Вадим и местим декорация.Садим, пресаждаме и подкастряме растения.В 80% от случайте повечето от изброените "манипулаций"  са напълно ненужни ,но...хоби.Имаме възможност един път в годината да си покажем аквариумите ,защото ни ОРГАНИЗИРАТ конкурс ,а да не си направим труда да си извадим техниката за снимка..?
Художникът рисува картина ,но за изложба и поставят рамка.Диригентът и оркестрантите ходят на репетиция с джинси ,но излизат на концерт с фрагове.Тези и много други примери говорят за две неща.Първо ,лично отношението към собствения положен труд и второ ,показват уважение към тези ,на който представят творбите си.


danielm

Цитат на: pro_filer - 13.01.2016 21:56
И ти си се постара за снимката :wink: *DRINK*
Не съм, с техниката съм ... но треволяка я скрива. В дясно се вижда.

pro_filer

Цитат на: Борис Христов - 13.01.2016 21:57
Аз не мога да разбера едно нещо...
Ръкавите на по-голямата част нас са мокри през цялата година.Вадим и местим декорация.Садим, пресаждаме и подкастряме растения.В 80% от случайте повечето от изброените "манипулаций"  са напълно ненужни ,но...хоби.Имаме възможност един път в годината да си покажем аквариумите ,защото ни ОРГАНИЗИРАТ конкурс ,а да не си направим труда да си извадим техниката за снимка..?
Художникът рисува картина ,но за изложба и поставят рамка.Диригентът и оркестрантите ходят на репетиция с джинси ,но излизат на концерт с фрагове.Тези и много други примери говорят за две неща.Първо ,лично отношението към собствения положен труд и второ ,показват уважение към тези на ,който тези хора представят творбите си.
Именно!
Цитат на: danielm - 13.01.2016 22:13
Не съм, с техниката съм ... но треволяка я скрива. В дясно се вижда.
Явно само ти си знаеш...
Мина още една година и е време за нови проекти! Дано през 2016 да сме повече и с по-добри идеи!  *DRINK*

bustama

Много мрънкане в случая, според мен е излишно. :-)
Какво толкова дразнят тези маркучи?!

miTko

Цитат на: bustama - 13.01.2016 22:34
Много мрънкане в случая, според мен е излишно. :-)
Какво толкова дразнят тези маркучи?!

Виж в големите международни конкурси и ще разбереш! При оценяването съм правил някои компромиси, за не толкова видима и дразнеща техника разбира се, щото ако не бях правил...нали се сещаш? Щях да издялкам оценките наполовина. То и без друго давам "стимулиращи" оценки по правило. Такива не бих дал на същите аквариуми ако бях член на жури в международен конкурс от висок ранг. То май всяка година пиша едно и също, но това е положението. Всеки може да се пробва в чужд конкурс, да види как е. Сигурен съм, че ще си промени отношението към нещата.
Разни мои АКВАРИУМИ 

bustama

Цитат на: miTko - 14.01.2016 10:08
Виж в големите международни конкурси и ще разбереш! При оценяването съм правил някои компромиси, за не толкова видима и дразнеща техника разбира се, щото ако не бях правил...нали се сещаш? Щях да издялкам оценките наполовина. То и без друго давам "стимулиращи" оценки по правило. Такива не бих дал на същите аквариуми ако бях член на жури в международен конкурс от висок ранг. То май всяка година пиша едно и също, но това е положението. Всеки може да се пробва в чужд конкурс, да види как е. Сигурен съм, че ще си промени отношението към нещата.

Когато ще се върши работа - да е както трябва. На половина, така да бъде, но да е реално. Нали се сщаш, че яма много участници - нека първо да има ниво, пък тоава да гледаме в чуждите ченийки...
Именно за това беше и моя коментар! От мрънкане в този лучай полза няма. Каквото - такова. Някой не си изводил техниката... и какво от това - клко от участиците са на ниво - според твоите разбирания, виждам, че гледаш от високо, че да го търсите това ниво...ти сам се изказа крайно за участниците. Аз затова и не участвам, не ми харесва системата. :-)

Caxapa

Ако не се спазват правилата и условията защо тогава е необходимо да се създават и налагат? И при това положение всеки ще е печеливш щом няма еталон по който да равняваме.  Безсмислено е да го коментираме всяка година  този въпрос. На който му допада участва. На който не, здраве да е. На сила хубост не става.