• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
14.05.2024 00:32

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

дросел 30 вата

Започната от gogol, 06.02.2007 14:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

islander

19.02.2007 19:59 #15 Last Edit: 19.02.2007 20:03 by islander
Ами какво става при следната ситуация:
Баласт + 2 пури. Едната изгаря и я махаш докато я смениш. Другата свети ли?
Аз това имах предвид като казах: "какъв баласт да си купя за 2х30W, но да може и една лампа да работи на баласта независимо от това дали има друга"...

А относно плавния старт - най-вероятно е този "мек старт". Нека да каже, който знае.

И все пак - какъв баласт ми е нужен за 2 х 30W? Става ли такъв за 2 х 36W?

Joro Vn

ЦитатАми какво става при следната ситуация:
Баласт + 2 пури. Едната изгаря и я махаш докато я смениш. Другата свети ли?
Аз това имах предвид като казах: "какъв баласт да си купя за 2х30W, но да може и една лампа да работи на баласта независимо от това дали има друга"...
Ами и аз точно това имах впредвид  :-). Няма значение изгоряла ли е, подарил си я, понеже не може да отказваш, и т.н.  :-). При нормален баласт, например 2 х 36 W, ако едната я няма на позиция, не би трябвало да работи другата. В зависимост от типа на баласта, има възможност при изгорил отоплителния катод на пурата същата пак да работи, не не винаги е така. Такива са баластите със студен старт. При тях е свързан само единия извод на катода на лампата. Имал съм и случаи, при които стартирайки осветлението, светват и двете лампи, но едната вече е тръгнала към небитието и след няколко секунди сработва електронната защита, изключвайки и двете пури. Говоря за класни баласти, куча- марката може да нямат такава екстра. Възможно е да има и баласт с такова изпълнение, каквото ти търсиш, но това е по- скоро два баласта в един корпус.
   Желателно е, ако баластът не е някакво универсално изпълнение, да го ползваш за точно определената мощност пури.

dido

Vossloh-Schwabe имат такъв баласт.

Similar topics (5)

9563

Започната от Birhan


Публикации: 39
Прегледи: 16675

4584

Публикации: 3
Прегледи: 4523

16577

Публикации: 14
Прегледи: 9163

7863

Публикации: 14
Прегледи: 27675