• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 19:11

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

КАКВО ОСВЕТЛЕНИЕ ДА СИ СЛОЖА - ПИТАЙТЕ ТУК

Започната от chandler, 24.03.2005 11:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

77

сложи колкото можеш повече,според мен поне 3 но и 4 не е зле :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

dafe95

какво осветлени да сложа на аквариув д140 ш25 в35 но искам осветление с което до отглеждам водоросли а и колко пари щи ми се хване

iek

След като питаш за цена, бих ти препоръчал някое готово битово осветително тяло 2х36W, например такова http://www.osvetitelnitela.com/pic/05bb.jpg. Говориш за растения предполагам, а не за водорасли.

dafe95

да за растения а такова от каде мога да си купя и ще може ли да се прикрепи за капак

ata_nas

Предлагам ти да прегледаш сродните на твоите питания теми и тогава да задаваш по-конкретни и уточняващи въпроси, става ли?
Избери растения, които искаш да отглеждаш и какви изисквания имат към силата на осветлението.
Реши (в зависимост от парите, които си заделил за осветление) какво ще е - с луминисцентни лампи или металхалогени.
Помисли и за всичко останало, което се изисква за да вървят добре растенията - СО2, торене, грунд......

iorgaki

здравейте аз искм да попитам чел сам че трябва да имаш от 0,5 до1,0wна литър светлина но аз имам аквариум 66-45-34см и сам с 2 пури по 18w и ми се струва силно какво ще кажеш да сложа ли още една ?

vasso

Всичко зависи от растенията, които искаш да гледаш.Има калкулатор във форума -отстрани и може да си сметнеш колко вата ти трябват , в зависимост от осветеността,която искаш. *DRINK*

iek

Цитат на: iorgaki - 03.01.2010 22:16
здравейте аз искм да попитам чел сам че трябва да имаш от 0,5 до1,0wна литър светлина но аз имам аквариум 66-45-34см и сам с 2 пури по 18w и ми се струва силно какво ще кажеш да сложа ли още една ?
Така, както си дал размерите, излиза, че имаш 45см ширина- можеш спокойно да сложиш още 2 пури, ще ти е по-равномерно осветлението.

iorgaki

имам следните   растения -bacopa,rotala,microsorum,limnophila,cyperus,hidrophilia i anubias но ми излезе черна брада и май ще си взема още една пура. сори ширината е 34

ata_nas

http://www.canadianfishforums.com/plants/plants.htm

Не очаквай като добавиш още една лампа и тя да се окаже пенкилер за проблемите в аквариума ти.

cossas

Здавейте на всички?Имам вьпрос?аквариум акваел 70-35-40 /100литра/осветление 2по 11вата мога ли да сложа лампа Т5 24вата или 28 и понеже няма място вьтре можели да сложа от вьн на капака баласта/електронен/ колко е голям нагрявали?

Kocetosl

За аквариум 70-40-45 какво би било подходящо осветление ще се гледат и растения но не много и не претенциозни?

ata_nas

Щом са не много и непретенциозни слагай 3 лампи по 18 Вата.
Аквариумът ти е дълъг 70 сантиметра, значи 60 сантиметра дължина на лампата е подходящ избор.
А може да сложиш и 4.
Не малка част от електронните баласти имат различни схеми на свързване т.е. с различен брой лампи.

gog82

Здравейте,
Прочетох мнооого мнения из форума но не можах да се ориентирам по моя проблем.
Искам да си направа морски аквариум - размерите ще са му 100(110)/40/55 - повече ми се иска да е 110 ама незнам дали не трябва да е 100см от гледна точка на осветлението.
По въпроса :) .Какво осветление трябва да сложа. Какви пури, ватове, температура и каква комбинация от тях ще е най благоприятна??? В аквариума мисля да има морски риби, анемонии, безгръбначни, може и корали.
Много ще съм благодарен ако ми дадете съвет и напътствие.
Благодаря предварително.


gecatax

Цитат на: gog82 - 17.01.2010 18:56
Здравейте,
Прочетох мнооого мнения из форума но не можах да се ориентирам по моя проблем.
Искам да си направа морски аквариум - размерите ще са му 100(110)/40/55 - повече ми се иска да е 110 ама незнам дали не трябва да е 100см от гледна точка на осветлението.
По въпроса :) .Какво осветление трябва да сложа. Какви пури, ватове, температура и каква комбинация от тях ще е най благоприятна??? В аквариума мисля да има морски риби, анемонии, безгръбначни, може и корали.
Много ще съм благодарен ако ми дадете съвет и напътствие.
Благодаря предварително.


Морският аквариум не е за начинаещи иска много по-голяма грижа от другите.
Поздрави!

-250л.

Similar topics (5)

15128

Публикации: 4
Прегледи: 4849

57385

Публикации: 2
Прегледи: 2583

3779

Публикации: 15
Прегледи: 9479

45439

Започната от svere


Публикации: 8
Прегледи: 4701

34204

Публикации: 4
Прегледи: 2537