• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 07:50

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Съвет за съжителство на рибки

Започната от jorkata04, 27.03.2019 16:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

jorkata04

Здравейте колеги,

Закупих аквариум 200л с размери : Д-100см,В-54см,Ш-42см.

До сега в едно малко аквариумче(9л) съм гледал само 2 златни и 3 неонки и сега ми останаха само 1 златна и 1 неонка, които направиха 1 година и са живи още. При положение, че нямам нито филтри, нито въздух, само сменям водата на 1 седмица и така...Това до тук.

Сега съм наумил в новият да гледам някои, които ще пораснат и съм се насочил към : цихлиди, барбуси, трихогастери и скалария. Ще могат ли да живеят в съжителство добре и колко от тях като брой мога да гледам в този аквариум, а пък за в бъдеще, ако се зарибя повече и посвикна, ще мислим и за нещо по-голямо.
А и малкият ме яде за тази риба клоун(от Немо - филмчето), обаче не знам дали изобщо се живее с тези или трябва съвсем друг вид система. *UNKNOWN*

Има ли някакви особености при гледането на тези рибки и какви са те ?

Благодаря!

Smelly fish

Ако ще си запазваш златната, тя не става с нито една от изброените рибки. Иска по- студена вода. Барбусите ако са тетразона (тигровите) ще оръфат скалариите и те ще умрат от гниене на плавници. Цихлидите искат по- твърда вода и въобще лоша комбинация. Трихогастерите и те май не са с много добър нрав. Дават ги да не се комбинират с барбуси.

jorkata04

Цитат на: Smelly fish - 27.03.2019 19:46
Ако ще си запазваш златната, тя не става с нито една от изброените рибки. Иска по- студена вода. Барбусите ако са тетразона (тигровите) ще оръфат скалариите и те ще умрат от гниене на плавници. Цихлидите искат по- твърда вода и въобще лоша комбинация. Трихогастерите и те май не са с много добър нрав. Дават ги да не се комбинират с барбуси.

Добре, значи махам различните видове и избирам един и си избирам от него - някои различни.

От един сайт, най-много ми допаднаха по снимки Цихлидите, та се спирам на някои от тях: Астронотус червен тигров, Астронотус червен, Рамирезе, Рамирезе балонно и Ред малборо.

Какво мислите, могат ли да се съчетаят или да премахна някоя. По-принцип мисля да взема по 1 мъжка и 1 женска от тези 5 вида. Дали няма да е тясно за 10 рибки?

Ако ли не, помагайте.  *HELP* *HELP*

Благодаря!

wire

Всички тези риби имат профили в поне 2 български сайта. Прочети им профилите и разбери защо могат/не могат да се гледат заедно в твоя аквариум.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

jorkata04

Цитат на: wire - 28.03.2019 12:18
Всички тези риби имат профили в поне 2 български сайта. Прочети им профилите и разбери защо могат/не могат да се гледат заедно в твоя аквариум.

ОК

Smelly fish


jorkata04

Цитат на: Smelly fish - 28.03.2019 17:35
Ей тук е разискан въпроса има таблици.


http://aquariumbg.com/forum/akvariumni-ribki/savmestimost-na-razlichnite-vidove-ribki/

Колега, благодаря!

Тази таблица я разглеждах, но търся хора които са гледали подобни, и горе долу да ме насочат на някакво съжителство, но благодаря все пак, ще търся нещо.

Ако ли не ще е на проба-грешка. :-(

Благодаря!

Smelly fish

Колега, някои хора тука имаме барбуси и трихогастери и ти казваме неща от опит! Цихлиди нямаме и златни нямаме, но сме чели че всичките тез риби не могат да сА омешат на супа.
С две думи- барбуси само с барбуси комбинирай, цихлиди само с цихлиди, златни със златни. Трихогастерите могат с други риби, при мен с хелерите са си добре и изобщо те по- могат да се комбинират. Но барбус и трихогастер също не е много цветуща комбинация. Аз поне си виждам при моите "пирани" колко се "обичат". ЦАЛИВАТ се всеки божи ден  :-D Барбуса Ше ти изяде всички риби много са способни...

jorkata04

Благодаря колега.

Да уточня, че още не съм избрал на 100% какво ще слагам в аквариума. Искаше ми се да отглеждам някои рибки, които стават по-големи, обаче се оказа, че аквариума от 200л, ще бъде малък. Бях се спрял на Астронатус, но май се оказва, че ще им бъде тясно.

Приемам всякакъв вид съвет за различни комбинации за този обем 200л, като за начало.

Изискването ми е в последствие да растат и стават по-големи. Въпреки, че малкия ще се радва ако напълня аквариума с 40-50 неонки, но този път съм решил, да гледам сериозно и да видим какво ще е. Нищо чудно да взема да се запаля повече и в хола съм обмислил да направя в едната стена вграден аквариум(но това в бъдеще? *dontknow*)

Благодаря предварително колеги!

Публикациите са слети: 29.03.2019 15:49

Спрях се вече на лабидохромиси и демасонита. Мисля с тях да пробвам и да видим, как ще се развиват нещата за напред.

Благодаря!

Similar topics (5)

53213

Започната от iordan1999


Публикации: 4
Прегледи: 2992

17881

Публикации: 270
Прегледи: 211276

38768

Публикации: 7
Прегледи: 13923

368

Публикации: 9
Прегледи: 8036

56056

Публикации: 5
Прегледи: 3627