• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 16:03

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Колко рибки мога да гледам в аквариум ?

Започната от kristqn_kalibrata18, 02.07.2014 11:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kristqn_kalibrata18

Здравейте искам да ви попитам дали може да ми помогнете с гледането на рибки. Искам да гледам рибки хелери, молинези и неони искам да ви питам колко рибки от всеки вид мога да гледам в 60л. аквариум. И ако може няколко съвета за отглеждането на рибките. Благодаря предварително

Marto99_mz


niki_o

Цитат на: Superman - 02.07.2014 17:20
Ако искаш да пуснеш и от трите вида ще трябва да са малко на брой и ще стане рибена чорба.
По-добре си избери само един и можеш да добавиш дънни рибки.Ако са само неони около 15бр.
Само хелери десетина.Молинезии пак около 10.Имай предвид, че молинезийте и хелерите стават големи, живородки са и след време ще ти трябва по-голям аквариум.
Колега прочети си поста и го редактираи моля те.Човека пише за 60 литра и 10 хелера по средно 10-12 см искат поне 2-3 пъти повече вода минимум.
Трите породи немогат да се поберат в този аквариум.Или 6-7 неона или по максимум 4 броя от останалите породи...или по една двоика хелери и молинезий.Колега можеш и всичките да вкараш,но няма да се чувстват добре и скоро ще минеш в темите (рибките ми умират).
Напиши кога е стартиран аквариума,какво е осверлението ,каква е филтрацията,какви растения има.....може пък да се измисли нещо.
П.С.Извинявам се ако съм бил груб,но колегата е начинаещ вероятно и мечешките услуги няма да му помогнат.

Similar topics (5)

36995

Публикации: 10
Прегледи: 8947

53733

Публикации: 4
Прегледи: 3200

59302

Публикации: 3
Прегледи: 3607

56451

Публикации: 7
Прегледи: 4734

54945

Публикации: 19
Прегледи: 20196