• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 06:21

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Някакви неща лазят по съклото

Започната от dakata_m, 18.06.2008 10:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dakata_m

Видях, че има тема за разни миниатюрни същества но там пише, че са малки, бързи и плуват, а пък моите са пак малки, обаче са бавни и лазят :-D. В аквариума има две скариди и тяхното поколение, което се пръкна скоро - май са Ред Черита. Заснех майката за по-сигурно:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg214.imageshack.us%2Fimg214%2F7972%2Fimg5463pg9.th.jpg&hash=b74070e7d216538920e28e2fb2732d8f50882e0f
Има и разни растения. Една мъжка бета е пусната, но тя е в изолатор (родилно) понеже реши да се прави на бияч и не мисля, че оказва влияние на развитието на въпросните същества в аквариума. Понеже пиша от работа, снимките останаха в къщи, но снощи направих клипче и го качих във vbox. Не знам колко ще се види от него, че от 68 мегабайта го смачках на 5. ( Тоя CANON една секунда я прави 2 мегабайта егати  :buff: ) Ако се чудите защо се появява пръста ми от време на време то това е за да се добие представа за размера на нещото, което на дължина е няколко милиметра. Малко фокуса се губи, понеже го настроих ръчно на 1 см. и буквално бях опрял апарата в стъклото. Ето го и клипчето:
http://www.vbox7.com/play:657d1231
Значи, ако някой може да каже какви са тези неща ще съм благодарен. Да се боря ли с тях или да си лазят там? При аквариума с рибите нямам такива работи. Преди няколко дни, най-накрая залепих нов 200 литров, който се тества на терасата и още не е протекъл  :-) и някои от растенията от аквариума с гадовете ще отидат в този, както и гъбата за да пренеса бактерии и се чудя дали няма да пренеса и тези гадове. Другото, за което се чудя е дали като ги пренеса, рибите ще им видят сметката. Довечера мога да сложа и снимки, че там по-добре се вижда животното.


dakata_m

Мерси колега. Сега като написах в търсачката "планария" и видях, че има сигурно още 100 теми като моята  :-[, ама поне доста неща прочетох и лека полека ще понауча това онова. Едно от оръжията е налице - Бета. Това да стане гладна бета също не е никакъв проблем  :-D. После обаче едва ли ще намеря оцелели малки скаридки и за това този вариант отпада. Чудя се ако бутна два анцитруса при скаридите дали ще помогнат малко. До колкото съм запознат не би трябвало да има проблем с тях.

mita4eto2404

И аз съм го имал този проблем е нямах скариди вътре де. Пусках бети , макроподи, барбуси ама нищо и половина накрая извадих всички рибки и охлюви останаха само растенията, и почнах солни бани на литър вода супена лажица сол и много силна струя от вътршния филтър за целта сложих още един филтър. така със солта един ден (24 часа) после смяна на 50% вода с прясна пак един ден , после пак сол на един литър по една лъжица .. и така повторих процедурата една седмица (6 дена) накрая смяна на водата с престояла прясна всеки ден по 30% в продължение на една седмица (7 дена) и чак след това върнах обитателите . Дано съм ти бил полезен.

П.П. Аз мисля че моите ги бях вкарал с тубифекса.  Незнам при тебе как са се появили но нее от самосебе си това е сигурно. Успех с требенето на гадините. *THUMBS UP*

}|{opukc

Цитат на: mita4eto2404 - 18.06.2008 13:45. Незнам при тебе как са се появили но нее от самосебе си това е сигурно.
А дали е възможно в чешмяната вода да има инкубирани яйца а?????

kimb

Ако наистина е планария кото разровиш грунда би трябвало да излезат червеичета дълги към 1см който се движат спираловидно във водата сифонирай по сериозно дъното и пусни анцитроси да оберат тези по стъклото ако имаш охлюви ги махни веднага защото ще ги убият

mita4eto2404

Цитат на: }|{opukc - 18.06.2008 14:07
А дали е възможно в чешмяната вода да има инкубирани яйца а?????
от хеи дават гаранции че няма как да има такива работи но то на тее времена знае ли човек какво да очаква

discus

Цитат на: kimb - 18.06.2008 17:30
Ако наистина е планария кото разровиш грунда би трябвало да излезат червеичета дълги към 1см който се движат спираловидно във водата сифонирай по сериозно дъното и пусни анцитроси да оберат тези по стъклото ако имаш охлюви ги махни веднага защото ще ги убият

Това пък с анциструсите къде го чу? Ако количеството на планариите е голямо, друго освен рестарт не помага. За охлювите си напълно прав, планариите влизат вътре и буквално изяждат охлюва жив.

Wetdream

Доколкото знам аз едни рибоци могат да я хапнат като на банкет,Макриоподите.
Преди като имах макриоподи са ми казвали че ядат планарията и сам го виждал с оите си.....
Може и да греша,другия вариан вече е казан РЕСТАРТ.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.picvalley.net%2Fu%2F47%2F11733_956.JPG&hash=39826d0d7ecbb1fb61009315c975eef4b2f47e10

kimb

При мен тези който бяха по стъклото и нагревателя ги ядяха анцитрусите а тези който плуваха един малък скалар умираше за тях.

Similar topics (2)

52583

Публикации: 4
Прегледи: 4669

49730

Публикации: 6
Прегледи: 4953