• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 22:10

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Общи въпроси

Започната от niki__s, 25.02.2005 11:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niki__s

ниакои ще ми каже ли в какви условия триабвам да имам за една златна рибка.сичко за което си сещате

ВЕЛИНСКИ

Потърси назад в темите - бях написал какви са условията.

kokal

19.06.2005 20:31 #2 Last Edit: 17.12.2013 13:06 by Desmoria
Кажете някое растение да сложа с тия златни?Имам 2 Гигантска валиснерия ама те само ги дупчат.И мислите ли че искуствените стават за тях?

WOLF

Обикновенно златните рибки наистина се гелдат с изкуствени растения, но незнам какво удоволствие ще ти достави това да гледаш риби сред гумени играчки между тях.

А иначе бих ти препоръчал да гледаш рибите си с растения който се развиват добре в аквариума ти така поне растейки, рибите няма да могад да ги унищожат напално.
There are only 10 types of people in the world. Those who understand binary code, and those who don't.

kokal

Дали ако им овелича храната сте престанат да пасат?

dido

Това е все едно на прасе да му увеличиш храната - ще яде до смърт  :lol:

kokal

:oops: Мерси. Няма да ги барам рибите се развиват супер,растения май няма да има защото и мен ме дразнят пласмасите.

ВЕЛИНСКИ

Elodea/Egeria Densa, Anubias, Echinodorus-ите с по-едри и твърди листа, Java Moss - със сигурнoст не ги ядат ;)

kokal

Преди 2 дена взех водната чума.Вече я няма.Останаха само стеблата.Та ядат я като царевица!

FLEXX

По-добре си купи яка филтрация, до колкото знам тия торят много.
Друга възможност- ако ти е по голям аквариума сложи една преграда, от едната страна прасета, другата торопреработвателна станция. Някои ще кажат 'грозно става', ако се направи както трябва, няма да е грозно.

kokal

ВЕЛИНСКИ!
Тука нещо не ги тачат тия риби.Някъде четох цитирам "Да не планираш преминаване в лагера на Велински?".Та ти отцепка ли си?

FLEXX

Цитат на: "kokal"ВЕЛИНСКИ!
Тука нещо не ги тачат тия риби.Някъде четох цитирам "Да не планираш преминаване в лагера на Велински?".Та ти отцепка ли си?

Целта на изказването не е била да се засегне даден човек, гаранция давам за това. Просто хората не харесват тези риби.

abaro

За кокал: Ако не си опитвал , пробвай да им увеличиш храната от растителен произход. Аз докато имах оранди и ги хранех с специализирана храна за златни рибки не ми закачаха растенията. Само дъбчето даде фира но то е много нежно и явно много вкусно.
Но ефекта едва ли ще се усети за 1 ден трябва да ги храниш така поне 10-15 дена.
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

kokal

FLEXX:
Нямах предвид че засягаш някои.шегувах се щото от форума мисля че само ВЕЛИНСКИ гледа златни.В началото се учдих щото и аз ги харесвам и гледам.

FLEXX

Цитат на: "kokal"FLEXX:
Нямах предвид че засягаш някои.шегувах се щото от форума мисля че само ВЕЛИНСКИ гледа златни.В началото се учдих щото и аз ги харесвам и гледам.

Да са ти живи и здрави ;]. И аз съм гледал ама само телескопче - фосилисите го довършиха.  :roll: