• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 10:40

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Общи въпроси

Започната от niki__s, 25.02.2005 11:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

rakim

Ами като за начало,златните като поотраснат  ще закусят с коридорасите.Ти искаш такива които не растат но....И лично моя съвет е,с риск да се повторя,златни  се гледат само със златни рибки.Това е моето мнение :wink:
540л Южна Америка

Nemo

Цитат на: "rakim"Ами като за начало,златните като поотраснат  ще закусят с коридорасите.Ти искаш такива които не растат но....И лично моя съвет е,с риск да се повторя,златни  се гледат само със златни рибки.Това е моето мнение :wink:

ти пък златните ще закусят с коридорасите :lol:
Π ө ů ҹ υ њ σ ß

joyboy

Значи до 1 година,мога да ги гледам заедно с коридорасите,но като пораснат да се разделя сас сомчетата ,за да не закусят с тях/или по точно като се местя да подаря сомчетата на някои:( / или да подаря златните рибки и да почна да гледам други рибки


п.п.защото рабраь златни се гледат само със златни без сомчета без никакви други рибоци

колко години живеят златните горе долу?да знам

NO CARRIER

Цитат на: "joyboy"Приятели,
значи оставих 2те златни рибки и взех едно леопардово сомче коридорас,се се чустват прекрасно според мен,може на златните рибки да им бъде тясно ,но сега са едва по 6-7см/всяка/ сомчето е 4-5см макс.Сложих пясак на дъното мидички няколко,2 камъка и 2 водорасли които не им трябва светлина.
Как мислите за сега е добре нали?

П.П.Лятото ще се местя в по-голям апартамент,мисля да им сменя аквариума и да си купя още 1 златна рибка и 1 сом ,значи за 3 златни рибки и 2 сомчета колко литра ще ми трябват да знам какво да си купя кажете минимум за 3 големи златни рибки и 2 малки сомчета като коридорас или треперещи:) или някави такива дето не растът много,благодаря ви за съветите .

Златните с коридораса няма да имат проблеми, вероятно.  Това, на което му казваш "водорасло", най-вероятно е растение. Всички растения, без изключение, изискват светлина за да растат. Ако търговецът ти е казал, че не искат осветление не му вярвай. Няма такова растение.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

vrp

Цитат на: "NO CARRIER"че не искат осветление не му вярвай. Няма такова растение.
Има пласмасовото.

Георги

joyboy, коридорасите са стадни рибки и най-добре се чувстват когато са 4-5 най малко.

rakim, чакам снимка как златна рибка закусва с коридорас!

rakim

Не гледам златни от много години вече,иначе ако ги хванех в този момент бих ти пратил.В магазините коридорасите ги продават по 3 санта,на тия шарани само това им трябва.Ако са големи естествено.Абе всъщност това си е мое лично мнение.Казвам го от личен опит,нека човека сам си прецени. :wink:
540л Южна Америка

Ilianidis

За златните е всеизвестно,че са растителноядни,е биха хапнали някое дребно рибе,но бронирано сомче едва ли.

comar

Имам едно въпросче, но немисля, че е кой знае какво и затова неискам да отварям нова тема :roll: .
Та на въпроса:
Имам 7 златни рибки. На 2 от тях гръбната им перка е различна от тези на останалите. При другите перката започва от средата на гърба и завършва почти в опашката, а при първите 2 е не по-дълга от 5-7 мм. Така си ги купих  :D
Въпроса е: На какво се дължи това? Има ли някаква по-специална причина или е просто като рожденен белег :blink :?:

rakim

Ми те по рождение златните са си криви  :D
540л Южна Америка

POWERPUFF

а да ви питам - мисля да си направя градинско езерце и се колебая дали да гледам златни рибки в него или да пусна лепомиси
чел съм различни мнения за златните - че са сравнително топлолюбиви - тоест температурата да е над 15 градуса
а също и един приятел от Благоевград се кълнеше че е виждал  златни рибки да си плуват под леда а и аз си мисля че е възможно  - все пак в Китай хората си ги  гледат в езерца пък и там зимата си е студено
дали ще стане или само ще уморя животинките
а и за кои (прилича на голям пъстър шаран) някой ако има инфо(опит) да споделя
мерси

cihlidi_fan

Цитат на: "POWERPUFF"а да ви питам - мисля да си направя градинско езерце и се колебая дали да гледам златни рибки в него или да пусна лепомиси
чел съм различни мнения за златните - че са сравнително топлолюбиви - тоест температурата да е над 15 градуса
а също и един приятел от Благоевград се кълнеше че е виждал  златни рибки да си плуват под леда а и аз си мисля че е възможно  - все пак в Китай хората си ги  гледат в езерца пък и там зимата си е студено
дали ще стане или само ще уморя животинките
а и за кои (прилича на голям пъстър шаран) някой ако има инфо(опит) да споделя
мерси
Не мога да ти помогна за златните рибки, но тези като шарани се казват кои :wink: и са си баш за езерце
220л. Танганайка
17 Tropheus sp."Red" Chimba, 10 Cyprichromis leptosoma "Utinta"
3 Telmatochromis vitattus, 3 lamprologus ocellatus

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg151.imageshack.us%2Fimg151%2F8813%2Flogocopy&hash=b4ea5442a8466f141a31ed7c3c139d77bd107786

miTko

Цитат на: "POWERPUFF"все пак в Китай хората си ги  гледат в езерца пък и там зимата си е студено
Китай е голяма държава!

Защо не пробваш с местни видове от нашите водоеми, тук има рибари - ще ти препоръчат!
Разни мои АКВАРИУМИ 

POWERPUFF

ами мене много ме кефят лепомисите и някои други нашенски рибета  
ама ако става тая цака със златковците ми се ще да пробвам
а златните са ефектни като ги гледаш отгоре - нали е в езерце
та коите според вас дали ще ги бъде в езеро през зимата или трябва да ги вадя

rookie_gyn

Всичките видове златни рибки стават за езерце- оранда, калико и т.н.И зимата могат да преживеят, но трябва дупка в леда иначе има опастност да се задушат. Прави градинско езерце и от 15 май пускай смело и безотговорно, и наесен / до 30 септември без проблеми/ като ги прибереш ще имаш наистина много красиви златни рибки. Езерцето да е на шарена сянка, щото лятото лесно се нагрява водата и можеш да ги направиш на супа.