• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:06

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Размножаване на Златни рибки - дискусия

Започната от cecoxxx, 21.06.2005 17:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

cecoxxx


ВЕЛИНСКИ

да, 30-40 литра вода на риба.

1. отделяш "любовната двойка" в отделен аквариум около 50-60 литра без растения и грунд.

двойката се познава лесно - почват да се гонят здраво и на мъжкия му излизат бели мехурчета на хрилете. можеш да отделиш една женска с 2-ма мъжки, но бъди сигурен че и двамата си падат по тази женска иначе няма да й обърнат внимание (там положението е малко на "харесване", не е като при хората  :lol: )

2. аквариума трябва да е с затворен азотен цикъл и много добра филтрация (минимум 10 пъти обема в час)

3. вдигаш температурата до 25 градуса, но не повече и го осветяваш добре (една 18W пура) по 12 часа на ден!

4. сменяш по 10-20% вода ВСЕКИ ДЕН като изсмукваш лайн@та.

5. храниш ги по 3 пъти на ден по малко - колкото да изядат за 1-2 минути.

6. молиш се да стане, защото не винаги се получава  :D

преди да хвърли хайвера женската, слагаш мрежа на дъното (на около 2 сантиметра от него), защото двойката ще си изяде хайвера за една нощ.

cecoxxx


odinra

Здравейте, имам 2 принцеси които са малко по-големи от другите и когато станах тази сутрин ми направи впечатление, че едната като бчсна гони другата и я затиска към стените на аквариума нщкой има ли си на идея на какво се дълви това. не м исля че са разгонени засхтот според мен са малки за това на около година са. тази който тормози другата е леко по-едра иначе са на около 10-11 сантиметра. надявам се само да не пострада едната 

raiko

Не са малки!  Хвърлят хайвер и тази, която преследва другата е мъжката.

odinra

но избщо не личи тази която уж е женска да е подута повече от друг път притеснявам се да не я умори 4е акто я облуска у разтенията и тя седи като умрялаи не мърда. ако хвърлят хаивер ли4и ли си в смисал вийдали се женската като го изхвърля те са ми в общ аквариум и ако е както казваш другите риби сигурно ще го изядат. лошото е 4е не о4аквам толкова рано да се оплождат и не сум си направил развъден аквариум :(

: 26.01.2010г 09:09ч
ето линк към клипче какво точно правят

BatV

От две-три седмици цари бясно преследване в аквата.

Имам 1 мъжки и 3 женски на 2 години. Предимно мъжкия  преследва дамите , но се случва и обратното.
Явно ще хвърлят хайвер.

Кога и колко да отделям и изобщо как се процедира? *DRINK*


red_cell

За да не стане някакво объркване и неразбирателство, ето едно клипче което ще ти помогне много в размножаването на твоите риби.
Аз действам точно по този начин но без спринцовката с игла а директно изцеждам мъжките върху хайвера и слагам купичката директно в аквариума. Аерирам  в купичката като камачето е на 3-4 см над хайвера. След 4 дни чакаш малки. Задължително използвам бяла купичка защото хайвера се наблюдава по добре! Трябва добре да следиш рибите си защото да не изпуснеш момента на хвърлянето. Моите хвърлят в 6.00ч сутринта :)
    Не препоръчвам никакво слагане на метиленово синьо или някакви други такива. Това е лично мое мнение!
  Ето и клипчето   
: 15.06.2011г 06:06ч
P.S.  Сега като се зачетох по добре в написаното от теб видях, че си написал за гонитба от 1-2 седмици. Сигурен ли си че при рибите има мъжки и женски защото досега е трябвало да има хайвер! Понякога и мъжки риби се гонят. Най добре ще разбереш като се опиташ да ги изцедиш. Надявам се да имаш късмет и да подбереш правилно рибите.

BatV

Благодарско!

Сигурен съм за мъжкият има ясно изразени точки по хрилните капачета.
Останалите 3 са по-едри от него и са с гладки капачета.
Дву годишни рибки са.

Тва видео ми идва доста инвазивно.  =-O Не мисля да ги тормозя рибоците.
Гледам ги за удоволствие.


Heartwork

Колеги искам да попитам дали мога да кръстосам черен телескоп с оранда ?
: 11.10.2012г 16:04ч
*dontknow*
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

NO CARRIER

Не виждам причина защо да не можеш.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

xoxi

То за кръстосването няма проблем ,но въпроса е какво ще излезе ,от цялото люпило ще има двйсетина добри риби другото ще е брак.

Heartwork

Днес ги разделих. След колко време да ги пускам ? Храня ги само с тубифекс
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

xoxi

Аз ги разделям за седмица и пак ги пускам *THUMBS UP*

Heartwork

Значи до колкото съм разбрал : След 1 седмица ги пускам, повишавам температурата, слагам мрежа на дъното (вчера я изработих), и чакам. 3 дена ли да ги държа в развъдния ? Сега съм ги отделил в два 20 литрови аквариума. И искам да питам на колко време да им сменям водата, защото като им спретнах аквариумите днес гледам, че водата е станала мръсна и леко бяла? Всеки ден по малко ли да сменям ? Благодаря предварително за информацията  *DRINK* :-)
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

xoxi

В аквариумите където си ги разделил температурата трябва да е 12-15 градуса,а в развъдния 22-25
Трябвало е да сложиш 30процента стара вода от друг аквариум или гъба от друг аквариум,водта  я остави така след 3 дена 30 %смяна,за хвърлянето не се знае колко точно трябва да ги държиш,като хвърлят слагаш малко метиленово синйо вадиш родителте и това е.

Heartwork

Само температурата ми е проблем сега е 21 градуса, някакви идеи да я сваля до 12 15 градуса  :-D
: 12.10.2012г 13:01ч
Ето ги и рибките. Мъжкият е белият, а женските са 3те телескопа и полу - Орандата  :-)
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

xoxi

По принцип е по добре като ги пускаш да хвърлят 2-3 мъжки с една женска,за по добри резултатаи
За температурата премести аквата в по хладно помещение.

Heartwork

Ами сега нямам място, а пък в другото помещение студеното ми правят стелаж от винкел и от 2 месеца не може да стане готов, поради грамотноста на майстора  ]:->
: 12.10.2012г 17:05ч
:popcorn:
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Similar topics (5)

50231

Публикации: 4
Прегледи: 3964

52860

Публикации: 0
Прегледи: 1580

58552

Публикации: 0
Прегледи: 1124

12787

Публикации: 24
Прегледи: 29014

51861

Публикации: 5
Прегледи: 3876