• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Размножаване на Златни рибки - дискусия

Започната от cecoxxx, 21.06.2005 17:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Heartwork

Значи до колкото съм разбрал : След 1 седмица ги пускам, повишавам температурата, слагам мрежа на дъното (вчера я изработих), и чакам. 3 дена ли да ги държа в развъдния ? Сега съм ги отделил в два 20 литрови аквариума. И искам да питам на колко време да им сменям водата, защото като им спретнах аквариумите днес гледам, че водата е станала мръсна и леко бяла? Всеки ден по малко ли да сменям ? Благодаря предварително за информацията  *DRINK* :-)
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

xoxi

В аквариумите където си ги разделил температурата трябва да е 12-15 градуса,а в развъдния 22-25
Трябвало е да сложиш 30процента стара вода от друг аквариум или гъба от друг аквариум,водта  я остави така след 3 дена 30 %смяна,за хвърлянето не се знае колко точно трябва да ги държиш,като хвърлят слагаш малко метиленово синйо вадиш родителте и това е.

Heartwork

Само температурата ми е проблем сега е 21 градуса, някакви идеи да я сваля до 12 15 градуса  :-D
: 12.10.2012г 13:01ч
Ето ги и рибките. Мъжкият е белият, а женските са 3те телескопа и полу - Орандата  :-)
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

xoxi

По принцип е по добре като ги пускаш да хвърлят 2-3 мъжки с една женска,за по добри резултатаи
За температурата премести аквата в по хладно помещение.

Heartwork

Ами сега нямам място, а пък в другото помещение студеното ми правят стелаж от винкел и от 2 месеца не може да стане готов, поради грамотноста на майстора  ]:->
: 12.10.2012г 17:05ч
:popcorn:
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Similar topics (5)

52860

Публикации: 0
Прегледи: 1594

50231

Публикации: 4
Прегледи: 3980

49466

Публикации: 6
Прегледи: 3837

39474

Публикации: 6
Прегледи: 7370

51810

Публикации: 2
Прегледи: 1743