• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:08

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Златна рибка

Започната от Yoana, 02.01.2018 15:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Yoana

Здравейте, порових се насам натам, но нещо не намирам конкретно инфо по моя казус. Имам 2 златни рибки сравнително малки са все още 4-5см ветрилоопашки. Едната е изключително лакома и от известно време забелязвам след всяко хранене и се подува леко тялото близо до опашката, имам чувство, че ще се пръсне. Сметнах, че съм ги прехранила и ги държах един ден гладни, след това започнах да ги храня с още по - малко количество храна, но същата работа, просто след всяко хранене и се подува там това местенце докато не отиде до тоалетната  :-| Давам им малко количество храна, храня ги веднъж дневно, като храната е разнообразна Rapashy soilent green, люспи, гранули на Tropical 2 вида. И пак да кажа това се проявява само при едната рибка, другата си хапва и няма проблем. Няма някакви признаци да е болна, съвсем енергична си е, държи се напълно естествено и нормално.
Ще се радвам на някакво мнение.

vasko_006

Здрасти. Ако ги храниш със люспи или не потъващи перли има вероятност рибката да гълта кислород докато се храни. Не е много полезно да ги оставяш гладни, аз мойте ги храня по 2 пъти (сутрин и вечер) допреди година и по 3 пъти на ден (но вече ми пораснаха много и не мога да им насмогвам с храната  :-D ). По принцип златните рибки са като прасенца :-D могат да ядат постоянно и да не им стане нищо. Аз лично имам 2 червеношапи Оранди 2 Телескопа и 1 Риукин, за 2 години пробвах лиспи и перли на Тетра, люспи и гранули на Тропикал, люспи на Даяна и перли на JBL, като най-много съм доволен от потъващите перли на JBL (рибките ми пораснаха и са доста активни). При храненето със люспи телескопа ми поемаше кислород със храната и се надуваше, даже по някога остава на повърхността и 1-2 пъти съм го вждал със кореемчето на горе (изкара ми акъла шматенцето). Мисля че е нормално ако си хапва едната ти рибка повече от другата да е малко по закръглена  :-D аз когато ги хранех по 3 пъти, бяха като плондерчета  *JOKINGLY* . Надявам се да съм ти бил полезен.

Similar topics (5)

50438

Публикации: 1
Прегледи: 1999

52909

Публикации: 5
Прегледи: 2610

55573

Публикации: 1
Прегледи: 1643

45855

Публикации: 17
Прегледи: 6833

56205

Публикации: 2
Прегледи: 2060